Uudispäev: klounid, riigieksamitulemused ja sooneutraalne Soome ({{commentsTotal}})

Sellised uudised on kujundanud tänast uudispäeva.

Ossinovski kutsuks riigikogulased riigiettevõtete nõukogudest tagasi

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe, tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski arvates tuleks riigikogu liikmed riigiettevõtete nõukogudest tagasi kutsuda. Tema hinnangul on riigikogu liikmed seadusandliku võimu esindajad ja ta ei näe mingit põhjust, miks nad peaksid riigi äriühingute juhtimises kaasa lööma. Ossinovski hinnangul tuleks tagasi kutsuda ka need riigikogu liikmed, kes juba praegu nõukogudesse nimetatud on.

Haridusministeerium hindas riigieksamite kõrval koolide panust õpilasesse

Sihtasutus Innove tutvustas tänavusi riigieksamite tulemusi ja ka uut näitajat gümnaasiumi panust õpilase edasijõudmisesse. Gümnaasiumi panust hakati mõõtma selleks, et saada terviklikum pilt kui palju panustavad koolis õpilase arengusse. Andmete tulemused näitavad, et koolide roll õpilaste haridusetee edenemises on üsna sarnane üle Eesti.

Uus õppeprogramm: Soome koolides ei kutsuta lapsi enam "poisteks" ja "tüdrukuteks"

Kui Soome riiklik haridusamet põhikoolidele antavad võrdõiguslikkuse juurutamist käsitlevad juhised ametlikult heaks kiidab, ei tohi Soome koolides enam pöörduda õpilaste poole kasutades sõnu "poiss" ja "tüdruk", vaid nimetades nende nimesid. Uuendus peaks rakendusse jõudma juba 2017. aasta alguses.

Doktoritöö: eesti hoidjakeel sarnaneb prantsuse ja austria omale

Ninnutamine ehk hoidjakeel ehk keel, mida täiskasvanud kasutavad lastega kõnelemisel on kultuuriruumiti ja keeleti veidi erinev. Milline on see eesti keeles, sellele otsis vastust Tallinna ülikooli doktorant Helen Kõrgesaar, kes täna kaitses doktoritööd.

Testi, kas tekitad teistes õõva

ERRi teadusportaalis Novaator ilmus täna lugu teadlasest, kes oma uuringuga vastab küsimusele, miks klounid inimestes õõva tekitavad. Uuringu põhjal pani ERR Novaatori toimetaja kokku ka humoorika testi, mis sobib päeva lõpuks meelt lahutama.

 

Toimetaja: Allan Rajavee, Marju HimmaViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema