Uudispäev: klounid, riigieksamitulemused ja sooneutraalne Soome ({{commentsTotal}})

Sellised uudised on kujundanud tänast uudispäeva.

Ossinovski kutsuks riigikogulased riigiettevõtete nõukogudest tagasi

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe, tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski arvates tuleks riigikogu liikmed riigiettevõtete nõukogudest tagasi kutsuda. Tema hinnangul on riigikogu liikmed seadusandliku võimu esindajad ja ta ei näe mingit põhjust, miks nad peaksid riigi äriühingute juhtimises kaasa lööma. Ossinovski hinnangul tuleks tagasi kutsuda ka need riigikogu liikmed, kes juba praegu nõukogudesse nimetatud on.

Haridusministeerium hindas riigieksamite kõrval koolide panust õpilasesse

Sihtasutus Innove tutvustas tänavusi riigieksamite tulemusi ja ka uut näitajat gümnaasiumi panust õpilase edasijõudmisesse. Gümnaasiumi panust hakati mõõtma selleks, et saada terviklikum pilt kui palju panustavad koolis õpilase arengusse. Andmete tulemused näitavad, et koolide roll õpilaste haridusetee edenemises on üsna sarnane üle Eesti.

Uus õppeprogramm: Soome koolides ei kutsuta lapsi enam "poisteks" ja "tüdrukuteks"

Kui Soome riiklik haridusamet põhikoolidele antavad võrdõiguslikkuse juurutamist käsitlevad juhised ametlikult heaks kiidab, ei tohi Soome koolides enam pöörduda õpilaste poole kasutades sõnu "poiss" ja "tüdruk", vaid nimetades nende nimesid. Uuendus peaks rakendusse jõudma juba 2017. aasta alguses.

Doktoritöö: eesti hoidjakeel sarnaneb prantsuse ja austria omale

Ninnutamine ehk hoidjakeel ehk keel, mida täiskasvanud kasutavad lastega kõnelemisel on kultuuriruumiti ja keeleti veidi erinev. Milline on see eesti keeles, sellele otsis vastust Tallinna ülikooli doktorant Helen Kõrgesaar, kes täna kaitses doktoritööd.

Testi, kas tekitad teistes õõva

ERRi teadusportaalis Novaator ilmus täna lugu teadlasest, kes oma uuringuga vastab küsimusele, miks klounid inimestes õõva tekitavad. Uuringu põhjal pani ERR Novaatori toimetaja kokku ka humoorika testi, mis sobib päeva lõpuks meelt lahutama.

 

Toimetaja: Allan Rajavee, Marju HimmaFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.