Saksa keemiatehase plahvatuses hukkusid tuletõrjujad ({{commentsTotal}})

BASF-i keemiatehase plahvatus.
BASF-i keemiatehase plahvatus. Autor/allikas: Ulli Ziegenfuss/AFP/Scanpix

Kaks inimest, kes teadaolevalt hukkusid esmaspäeval Saksamaal BASF-i keemiatehase plahvatuse ja tulekahju tagajärjel, olid mõlemad ettevõtte enda tuletõrjebrigaadi liikmed.

Mõlemad tuletõrjujad läksid Ludwigshafeni jõesadama lähistele kustutama väikest põlengut, kui seal toru plahvatas, ütles BASF-i esindaja teisipäeval pressikonverentsil.

Üks inimene on jätkuvalt kadunud ning 25 vigastatust kuus on intensiivravil, ütles Ludwigshafeni linnaametnik Dieter Feid.

"Mõne olukord ei ole hea," lisas ta.

Plahvatuse järel puhkenud tulekahju kustutamine võttis päästjatel aega kümme tundi. BASF pidi sulgema enam kui 20 tootmishoonet.

BASF-i teatel on jätkuvalt ebaselge, mis esialgse tulekahju põhjustas. Uurijad ei ole saanud plahvatuskohta analüüsida, sest katkistest torudest lekib veel gaasi.

BASF-i kinnitusel ei ohusta ümbruskonda mürgine suits ning ettevõte on suutnud vältida ka kemikaalide jõudmist Reini jõkke.

Ludwigshafeni jõesadamat kasutatakse kergesti süttivate vedelike ja veeldatud gaasi laadimiseks. Sadam on praegu suletud.

"See tähendab, et meie tootmisele on praegu suur väljakutse ja me peame leidma oma klientidega võimalikult kiirelt lahendusi," ütles BASF-i juhatuse liige Margret Suckale pressikonverentsil.

Tema sõnul ei ole veel teada, milline on plahvatuse kahju rahaliselt. Ta lisas, et praegu on ettevõtte peamine mure hukkunud, vigastatud ja nende perekonnad. 

BASF-i peakorter Ludwigshafenis on maailma suurim keemiatööstuskompleks, mis laiub 10 ruutkilomeetri suurusel alal ning kus töötab 39 000 inimest.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics