Soome president: Euroopa sanktsioonid Venemaale peavad jätkuma ({{commentsTotal}})

Sauli Niinistö ja Dalia Grybauskaite teisipäeval Helsingis. Autor: AFP/Scanpix

Euroopa sanktsioonid Venemaale agressiooni tõttu Süürias ja Ukrainas ning Läänemere piirkonnas tuumavõimega relvade demonstreerimise tõttu peavad jätkuma, ütles Soome president Sauli Niinistö teisipäeval Leedu presidendi Dalia Grybauskaitėga kohtudes.

"Me seisame silmitsi julma sõjaga, täiemahulise sõjaga Süürias Aleppos - Süüria valitsusväed ja Vene pommitajad vastutavad suurema osa tapetud tsiviilelanike eest," ütles Niinistö Helsingis riigipeade ühisel pressikonverentsil.

"Ma arutasime ka Ukraina kriisi. Ma olen kindel, et meie kõigi arvates peavad Euroopa Liit ja Lääne kogukond sanktsioonid kehtima jätma, kui kokkulepet ei ole täidetud. Ma pean silmas Minski kokkulepet," lisas Niinistö.

Soome president rõhutas pärast kohtumist Läänemere piirkonna julgeoleku tähtsust ning tunnustas NATO otsust suurendada kohalolu Balti riikides ja Poolas.

"See on kahtlemata väga teretulnud ja vajalik. Me oleme näinud, kuidas venelased sellele reageerisid, hakates Iskander-rakette transportima," sõnas ta. "Olukord ei ole põrmugi paremaks läinud ja Soome kaalub aktiivselt kõiki võimalusi Läänemere piirkonna stabiilsuse suurendamiseks."

Merkel: sanktsioone Venemaale Süüria pärast ei tohiks välistada

Saksa kantsler Angela Merkel ütles, et Venemaale Süürias toimuva pärast sanktsioonide kehtestamist ei tohiks välistada.

Merkel ütles, et tema ja Prantsuse president François Hollande arutavad Süüria küsimusi kolmapäeval Berliinis Ukraina-nõupidamise raames, kuid imesid ei tasuvat loota.

Nii Merkel kui Hollande on suhtunud äärmiselt kriitiliselt president Bashar al-Assadi režiimi toetavate Vene vägede tegutsemisse Süürias.

Merkeli sõnul on ta arvamusel, et ühtki võimalust, seal hulgas sanktsioone ei tohiks olukorda arvestades päevakorrast maha võtta, kuid kõige tähtsam on vaadata, kuidas saaks inimeste kannatusi kuidagi vähendada. Seda plaanib ta homme Hollande'iga arutada.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.