Soome president: Euroopa sanktsioonid Venemaale peavad jätkuma ({{commentsTotal}})

Sauli Niinistö ja Dalia Grybauskaite teisipäeval Helsingis.
Sauli Niinistö ja Dalia Grybauskaite teisipäeval Helsingis. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa sanktsioonid Venemaale agressiooni tõttu Süürias ja Ukrainas ning Läänemere piirkonnas tuumavõimega relvade demonstreerimise tõttu peavad jätkuma, ütles Soome president Sauli Niinistö teisipäeval Leedu presidendi Dalia Grybauskaitėga kohtudes.

"Me seisame silmitsi julma sõjaga, täiemahulise sõjaga Süürias Aleppos - Süüria valitsusväed ja Vene pommitajad vastutavad suurema osa tapetud tsiviilelanike eest," ütles Niinistö Helsingis riigipeade ühisel pressikonverentsil.

"Ma arutasime ka Ukraina kriisi. Ma olen kindel, et meie kõigi arvates peavad Euroopa Liit ja Lääne kogukond sanktsioonid kehtima jätma, kui kokkulepet ei ole täidetud. Ma pean silmas Minski kokkulepet," lisas Niinistö.

Soome president rõhutas pärast kohtumist Läänemere piirkonna julgeoleku tähtsust ning tunnustas NATO otsust suurendada kohalolu Balti riikides ja Poolas.

"See on kahtlemata väga teretulnud ja vajalik. Me oleme näinud, kuidas venelased sellele reageerisid, hakates Iskander-rakette transportima," sõnas ta. "Olukord ei ole põrmugi paremaks läinud ja Soome kaalub aktiivselt kõiki võimalusi Läänemere piirkonna stabiilsuse suurendamiseks."

Merkel: sanktsioone Venemaale Süüria pärast ei tohiks välistada

Saksa kantsler Angela Merkel ütles, et Venemaale Süürias toimuva pärast sanktsioonide kehtestamist ei tohiks välistada.

Merkel ütles, et tema ja Prantsuse president François Hollande arutavad Süüria küsimusi kolmapäeval Berliinis Ukraina-nõupidamise raames, kuid imesid ei tasuvat loota.

Nii Merkel kui Hollande on suhtunud äärmiselt kriitiliselt president Bashar al-Assadi režiimi toetavate Vene vägede tegutsemisse Süürias.

Merkeli sõnul on ta arvamusel, et ühtki võimalust, seal hulgas sanktsioone ei tohiks olukorda arvestades päevakorrast maha võtta, kuid kõige tähtsam on vaadata, kuidas saaks inimeste kannatusi kuidagi vähendada. Seda plaanib ta homme Hollande'iga arutada.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNSMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema