Vend kutsus Salah Abdeslami üles vaikimist lõpetama ({{commentsTotal}})

Mohamed Abdeslam.
Mohamed Abdeslam. Autor/allikas: Emmanuel Dunand/AFP/Scanpix

Vanglas viibiva Pariisi terrorirünnakutes kahtlustatava Salah Abdeslami vend kutsus teda üles rünnakutest rääkima.

Eelmisel nädalal teatasid advokaadid, et nad ei esinda enam Salah Abdeslami, kuna ta vaikib ja keeldub koostööst uurijatega, vahendas BBC.

"Ma palun oma vennal rääkida," ütles Mohamed Abdeslam Prantsuse raadiole RTL. Tema sõnul tahab ta teada, mis täpselt juhtus enne ja pärast rünnakuid, mis nõudsid 130 inimese elu.

Äärmusrühmitus ISIS teatas, et korraldas koordineeritud rünnakud baaridele, restoranidele, kontserdimajale ja Stade de France'ile.

Salah Abdeslam, kes on väidetavalt ainus ellujäänud rünnaku korraldaja, arreteeriti märtsikuus Brüsselis. Ta on aga vaikinud alates sellest ajast, mil ta aprillis Prantsusmaale saadeti.

Mohamed Abdeslam ütles, et vend on endasse tõmbunud ja tema hinnangul veel rohkem radikaliseerunud kui varem.

"Oma külaskäikude ajal Belgiasse ma nägin Salah Abdeslami, kes oli valmis rääkima. Mõni kuu hiljem tundub, nagu ma vaataksin hoopis teist inimest. Salah on veel kinnisem," ütles vend.

"Tema vangistus, tema kinnipidamise äärmiselt keerulised tingimused, tema endasse tõmbumine - mõnikord mul on tunne, et ta on veel rohkem radikaliseerunud, mitte deradikaliseerunud," ütles Mohamed Abdeslam, kes on enda sõnul külastanud venda vanglas iga kolme kuu järel.

Ta lisas, et mõistab, et Salah Abdeslami vaikimine on eriti raske ohvrite perekondadele ja see valmistaks pettumust, kui ta keelduks kohtus tunnistamast.

Salah Abdeslami endised kaitsjad on öelnud, et mehe keeldumine koostööst tuleneb osaliselt pahameelest kinnipidamistingimuste üle, eelkõige sellest, et ta on ööpäevase videojärelevalve all. 

Arvatavalt mängis Salah Abdeslam Pariisi rünnakute planeerimises ja ründajate sõidutamises peamist rolli, kuid uurijad ei ole suutnud veel tema täpset rolli kindlaks teha.

Kolmas vend, Brahim Abdeslam lasi end rünnakute käigus õhku.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics