Vend kutsus Salah Abdeslami üles vaikimist lõpetama ({{commentsTotal}})

Mohamed Abdeslam. Autor: Emmanuel Dunand/AFP/Scanpix

Vanglas viibiva Pariisi terrorirünnakutes kahtlustatava Salah Abdeslami vend kutsus teda üles rünnakutest rääkima.

Eelmisel nädalal teatasid advokaadid, et nad ei esinda enam Salah Abdeslami, kuna ta vaikib ja keeldub koostööst uurijatega, vahendas BBC.

"Ma palun oma vennal rääkida," ütles Mohamed Abdeslam Prantsuse raadiole RTL. Tema sõnul tahab ta teada, mis täpselt juhtus enne ja pärast rünnakuid, mis nõudsid 130 inimese elu.

Äärmusrühmitus ISIS teatas, et korraldas koordineeritud rünnakud baaridele, restoranidele, kontserdimajale ja Stade de France'ile.

Salah Abdeslam, kes on väidetavalt ainus ellujäänud rünnaku korraldaja, arreteeriti märtsikuus Brüsselis. Ta on aga vaikinud alates sellest ajast, mil ta aprillis Prantsusmaale saadeti.

Mohamed Abdeslam ütles, et vend on endasse tõmbunud ja tema hinnangul veel rohkem radikaliseerunud kui varem.

"Oma külaskäikude ajal Belgiasse ma nägin Salah Abdeslami, kes oli valmis rääkima. Mõni kuu hiljem tundub, nagu ma vaataksin hoopis teist inimest. Salah on veel kinnisem," ütles vend.

"Tema vangistus, tema kinnipidamise äärmiselt keerulised tingimused, tema endasse tõmbumine - mõnikord mul on tunne, et ta on veel rohkem radikaliseerunud, mitte deradikaliseerunud," ütles Mohamed Abdeslam, kes on enda sõnul külastanud venda vanglas iga kolme kuu järel.

Ta lisas, et mõistab, et Salah Abdeslami vaikimine on eriti raske ohvrite perekondadele ja see valmistaks pettumust, kui ta keelduks kohtus tunnistamast.

Salah Abdeslami endised kaitsjad on öelnud, et mehe keeldumine koostööst tuleneb osaliselt pahameelest kinnipidamistingimuste üle, eelkõige sellest, et ta on ööpäevase videojärelevalve all. 

Arvatavalt mängis Salah Abdeslam Pariisi rünnakute planeerimises ja ründajate sõidutamises peamist rolli, kuid uurijad ei ole suutnud veel tema täpset rolli kindlaks teha.

Kolmas vend, Brahim Abdeslam lasi end rünnakute käigus õhku.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.