FOTOD: reformierakondlased arutasid riigireformi ja Kallase kriitikat ({{commentsTotal}})

{{1476804800000 | amCalendar}}

Reformierakondlased kogunesid teisipäeva oma mitteformaalsele nn koopaoravate üritusele, kus põhirõhk oli riigireformi arutamisel, kuid ilmselt vahetati mõtteid ka Siim Kallase tõstatatud partei sisepingete teemadel.

Kuigi Reformierakonna pressiesindaja kinnitusel arutatakse kohtumisel vaid riigireformi, siis üks partei riigikogu fraktsiooni liige oli üsna veendunud, et vabas õhkkonnas tõusetub ka Kallase küsimus.

Juhatuse tasemel ning Kallase osalusel arutatakse seda alles järgmisel nädalal.

Partei esimees Taavi Rõivas pidas läinud nädala laupäeval intervjuus ERR-ile võimalikuks, et Siim Kallasel on veel paar mõttekaaslast. "Aga ütleks küll, et erakonna fraktsiooni ja juhatuse lõviosa on selgelt seda meelt, et erakond peab minema ühtselt edasi ja ei peaks hakkama rakendama repressioone ükskõik kelle suhtes. Erakonda ei vii edasi sisemised arveteklaarimised, vaid Eestile olulised asjad: olgu selleks haldusreformi ärategemine või Eesti eesistumine," märkis Rõivas toona.

Teisipäeval enne kohtumist kinnitas Rõivas "Aktuaalsele kaamerale", et Reformierakonnal oli selge otsus toetada Siim Kallast ja seda ka tegi. "Kahe kandidaadi juttu räägivad meie konkurendid ja kui vaadata nende otsustavat käitumist, kus juba suvel otsustati volikogu tasemel, et toetada saab ainult ühte kandidaati ja midagi muud teha ei tohi, siis tegelikult see oligi olukord, mis viis suure tõenäosusega tühjade sedeliteni," rääkis ta.

Laine Randjärv kommenteeris Siim Kallase Äripäevale antud intervjuud, öeldes, et tema hinnangul on hea, kui probleemidest avameelselt rääkida. Võib-olla oleks tema hinnangul pidanud rääkima lihtsalt veidi varem.

Samuti oleks erakond võinud juba kevadel käituda natuke otsustavamalt. "Minu sisetunne ütleb, et ükskõik milline halb otsus ühele või teisele või kolmandale osapoolele, mida varem see tehakse ja asjad on selged, mida vähem on venitamist ja mängu, seda parem. Nii et mõistlik oleks olnud teha otsused kevadel - kas leida oma erakonna kandidaat või otsustada, et Reformierakonnal oma kandidaati ei ole. Need otsused oleks pidanud tegema varem," rääkis Randjärv.

Toimetaja: Priit Luts, Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics