FOTOD: reformierakondlased arutasid riigireformi ja Kallase kriitikat ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
23 pilti
Autor: Siim Lõvi /ERR
{{1476804800000 | amCalendar}}

Reformierakondlased kogunesid teisipäeva oma mitteformaalsele nn koopaoravate üritusele, kus põhirõhk oli riigireformi arutamisel, kuid ilmselt vahetati mõtteid ka Siim Kallase tõstatatud partei sisepingete teemadel.

Kuigi Reformierakonna pressiesindaja kinnitusel arutatakse kohtumisel vaid riigireformi, siis üks partei riigikogu fraktsiooni liige oli üsna veendunud, et vabas õhkkonnas tõusetub ka Kallase küsimus.

Juhatuse tasemel ning Kallase osalusel arutatakse seda alles järgmisel nädalal.

Partei esimees Taavi Rõivas pidas läinud nädala laupäeval intervjuus ERR-ile võimalikuks, et Siim Kallasel on veel paar mõttekaaslast. "Aga ütleks küll, et erakonna fraktsiooni ja juhatuse lõviosa on selgelt seda meelt, et erakond peab minema ühtselt edasi ja ei peaks hakkama rakendama repressioone ükskõik kelle suhtes. Erakonda ei vii edasi sisemised arveteklaarimised, vaid Eestile olulised asjad: olgu selleks haldusreformi ärategemine või Eesti eesistumine," märkis Rõivas toona.

Teisipäeval enne kohtumist kinnitas Rõivas "Aktuaalsele kaamerale", et Reformierakonnal oli selge otsus toetada Siim Kallast ja seda ka tegi. "Kahe kandidaadi juttu räägivad meie konkurendid ja kui vaadata nende otsustavat käitumist, kus juba suvel otsustati volikogu tasemel, et toetada saab ainult ühte kandidaati ja midagi muud teha ei tohi, siis tegelikult see oligi olukord, mis viis suure tõenäosusega tühjade sedeliteni," rääkis ta.

Laine Randjärv kommenteeris Siim Kallase Äripäevale antud intervjuud, öeldes, et tema hinnangul on hea, kui probleemidest avameelselt rääkida. Võib-olla oleks tema hinnangul pidanud rääkima lihtsalt veidi varem.

Samuti oleks erakond võinud juba kevadel käituda natuke otsustavamalt. "Minu sisetunne ütleb, et ükskõik milline halb otsus ühele või teisele või kolmandale osapoolele, mida varem see tehakse ja asjad on selged, mida vähem on venitamist ja mängu, seda parem. Nii et mõistlik oleks olnud teha otsused kevadel - kas leida oma erakonna kandidaat või otsustada, et Reformierakonnal oma kandidaati ei ole. Need otsused oleks pidanud tegema varem," rääkis Randjärv.

Toimetaja: Priit Luts, Merili Nael{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised