Mõisa juht Ärma otsusest: tagantjärele ei peaks karistama ({{commentsTotal}})

Pilguse mõisa juht Signe Sarah Arro ütles kommenteerides EAS-i otsust Ärma talu toetuse kohta, et tagasivaatavalt ei peaks karistama neid, kes on varem kehtinud reeglite järgi toetust saanud.

"Ma ei ole kohtumõistja, aga olen seisukohal, et kui kümme aastat tagasi kehtisid projektitaotluste esitamiseks kokkulepped, reeglid ja tänaseks päevaks on need muutunud, siis tõepoolest ma ei leia, et me tagasivaatavalt saaksime kas karistada või seina äärde panna neid, kes sel ajal on toetust saanud," vastas Arro "Ringvaate" küsimusele, kas tema hinnangul on Ärma talu toetuse protsess olnud õiglane.

"Mida ma võiks ise ettevõtja ja ka toetust saanuna soovida, on see, et kui ettevõtlusminister Liisa Oviir esitas n-ö auduti nõude, siis tegelikult pigem võiks seda võtta kui õppetundi ja selle asemel vaadata üle projektitaotluste esitamise kriteeriumid, kindlasti perioodi teavitamine ettevõtjatele ja miks ka mitte, viia kõik projektitaotlused ühtsele platvormile," lisas ta.

Arro ei arva, et president Toomas Hendrik Ilvest koheldakse Ärma talu otsuse tegemisel teistest paremini.

"Ma väidan, et ei kohelda. Vastupidi, tema poole on suunatud täna turmtuli. Teiselt poolt, ettevõttega alustamine on väga suur töö, mis nõuab teinekord väga suuri finantsinvesteeringuid ja kui meil on võimalus läbi selle ka turismiettevõtlust toetada, siis minu meelest on see väga tore. Aga kas tagantjärele peab selles osas kedagi nuhtlema, ma arvan, et see pole ettevõtluse eesmärk ja kindlasti ka mitte EAS-i tegutsemise mõte või eesmärk," rääkis Arro.

"Ma ütlen veel, et kui me tahame midagi muuta, siis võtame seda kui õppetundi," märkis ta.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.