Fallon: ISIS on Iraagis nurjumas, ent kavatseb Mosuli eest lahingu anda ({{commentsTotal}})

ISIS-e lipp.
ISIS-e lipp. Autor/allikas: AP/Scanpix

Briti kaitseminister Michael Fallon ütles teisipäeval, et äärmusrühmitus ISIS on Iraagis "kokku varisemas", ent hoiatas, et pühasõdalased kavatsevad Mosuli pärast lahingu anda.

"Sellest ei tule kiiret operatsiooni ning meil on alust oodata Daeshilt ägedat võitlust Mosuli hoidmiseks," ütles Fallon alamkoja saadikutele Iraagi julgeolekujõudude operatsiooni teisel päeval riigi suuruselt teise linna tagasivõtmiseks.

Briti õhujõud pakuvad USA juhitava koalitsiooni osana Iraagi julgeolekujõududele õhu- ja luuretoetust. Briti komandörid on toetanud Iraagi vägesid ka väljaõppega.

"Nii meie kui ka iraaklased tunnistavad, et see on suurim väljakutse, millega nende julgeolekujõud on seni silmitsi olnud, ning sel on tõsised humanitaarjärelmid," ütles kaitseminister parlamendisaadikutele.

"Kui ma külastasin kolme nädala eest Bagdadi ja Irbilit, tutvustasid Iraagi ja koalitsiooni kõrged komandörid Mosuli jaoks tehtud plaane. Nende enesekindlus on suur ja praeguseks on selge, et Daesh on kokku varisemas," ütles Fallon IS-i araabiakeelset nimetust kasutades.

Rühmitusele on tema sõnul tänavu osaks saanud terve rida "hävitavaid lüüasaamisi" ning nende käes on hetkel vaid 10 protsenti Iraagi territooriumist.

Iraagi peaminister Haider al-Abadi kuulutas ööl vastu esmaspäeva Mosuli tagasivallutamise operatsiooni alanuks.

ISIS hõivas 2014. aastal Mosuli välkpealetungiga ning selles linnas kuulutas rühmituse liider Abu Bakr al-Baghdadi sama aasta juunis välja "kalifaadi".

Iraagi julgeolekujõud on USA juhitava koalitsiooni toetusel sestsaadik vallutanud tagasi suure osa IS-ile kaotatud aladest.

Mosul on veel viimane ISIS-e käes olev Iraagi suurlinn ning selle kaotusega kuivaks kokku rühmituse käes olev territoorium Iraagis.

Ehkki pealetungis Mosulile osaleb eriilmeline koalitsioon Iraagi sõjaväest, politseist, kurdi pešmergavägedest ning nii sunni kui ka šiia omakaitseüksustest, lubas Abadi, et Mosulisse sisenevad vaid Iraagi armee ja politsei.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: AFP-BNSKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics