ERR Moskvas: seaduseelnõu võib Venemaal legaliseerida palgasõdurid ({{commentsTotal}})

Venemaa riigiduuma hakkas arutama seaduseelnõu, mis mõne eksperdi hinnangul võib Venemaal legaliseerida palgasõdurid. Seda võib pidada Moskva järjekordseks katseks näidata Läänele oma sõjaliste kavatsuste tõsiseltvõetavust.

Seaduseelnõu, mille Venemaa valitsus esmaspäeval duumasse saatis, laiendab tulevaste vabatahtlikega lühiajaliste lepingute sõlmimise põhjuste loelelu. Neid võib värvata pooleks aastaks võitluseks rahvusvahelise terrorsmi vastu väljaspool Vene piire. Paljud näevad selles aga esimest sammu erasõjaväeüksuste legaliseerimiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Erasõjaväefirmad ei ole seotud Vene sõjaväejõududega, aga nad saavad täita mingeid ülesandeid sõjaväejõudude huvides," selgitas sõjaväeekspert, erukolonel Viktor Litovkin.

"On vist soov kasutada seda ressurssi seal, kus on võimatu kasutada regulaararmee ressurssi. Teisest küljest on soov seda ressurssi maksimaalselt kontrollida, et ei toimuks midagi sarnast sellele, mis omal ajal toimus Saksamaal," arvas poliitiliste tehnoloogiate keskuse asedirektor Aleksei Makarkin.

Kui erasõjategevus mingil viisil legaliseeritakse, saavad need mõned kümned tuhanded Vene kodanikud, kes sõdisid Ida-Ukrainas separatistide poolel, pakkuda riigile oma teenuseid täiesti seaduslikult.

"Praegu läksid kõik need inimesed ilusasti Donbassist Süüriasse ja sõdivad Latakia või Aleppo ääres või kuskil mujal. Teoreetiliselt nad võivad sattuda igale poole. Ma ei tahaks veel kord hirmutada inimesi, et kui selline seadus vastu võetakse, siis nad lähevad kindlasti haarama Ida-Virumaad, aga selge on see, et see lugu on olemas ja see läks viimase kahe aasta jooksul mastaapsemaks. Nende vabatahtlike arv kasvas ebaproportsionaalselt," rääkis ajalehe Kommersant erikorrespondent Ilja Barabanov.

Kõik see näeb välja nagu nagu valmistumine sõjaliseks konfliktiks Läänega.

Samasse mustrisse mahub ka kuulujutt, et kõigil Vene ametnikel on soovitatud oma välismaal viibivad või õppivad pereliikmed Venemaale tagasi kutsuda. Selle jutu teravik on taas suunatud Läänele.

"Seda signaali kasutatakse mitte selleks, et alustada uut sõda, sest on selge, et absoluutne enamus ei võta seda kuulda, aga see võiks olla signaal Läänele, et vaadake, me oleme valmis kõigeks, et oleme veel hullemad," ütles Makarkin.

Eksperdid on veendunud, et tegelikult Venemaa sõdida ei kavatse.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.