ERR Moskvas: seaduseelnõu võib Venemaal legaliseerida palgasõdurid ({{commentsTotal}})

Venemaa riigiduuma hakkas arutama seaduseelnõu, mis mõne eksperdi hinnangul võib Venemaal legaliseerida palgasõdurid. Seda võib pidada Moskva järjekordseks katseks näidata Läänele oma sõjaliste kavatsuste tõsiseltvõetavust.

Seaduseelnõu, mille Venemaa valitsus esmaspäeval duumasse saatis, laiendab tulevaste vabatahtlikega lühiajaliste lepingute sõlmimise põhjuste loelelu. Neid võib värvata pooleks aastaks võitluseks rahvusvahelise terrorsmi vastu väljaspool Vene piire. Paljud näevad selles aga esimest sammu erasõjaväeüksuste legaliseerimiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Erasõjaväefirmad ei ole seotud Vene sõjaväejõududega, aga nad saavad täita mingeid ülesandeid sõjaväejõudude huvides," selgitas sõjaväeekspert, erukolonel Viktor Litovkin.

"On vist soov kasutada seda ressurssi seal, kus on võimatu kasutada regulaararmee ressurssi. Teisest küljest on soov seda ressurssi maksimaalselt kontrollida, et ei toimuks midagi sarnast sellele, mis omal ajal toimus Saksamaal," arvas poliitiliste tehnoloogiate keskuse asedirektor Aleksei Makarkin.

Kui erasõjategevus mingil viisil legaliseeritakse, saavad need mõned kümned tuhanded Vene kodanikud, kes sõdisid Ida-Ukrainas separatistide poolel, pakkuda riigile oma teenuseid täiesti seaduslikult.

"Praegu läksid kõik need inimesed ilusasti Donbassist Süüriasse ja sõdivad Latakia või Aleppo ääres või kuskil mujal. Teoreetiliselt nad võivad sattuda igale poole. Ma ei tahaks veel kord hirmutada inimesi, et kui selline seadus vastu võetakse, siis nad lähevad kindlasti haarama Ida-Virumaad, aga selge on see, et see lugu on olemas ja see läks viimase kahe aasta jooksul mastaapsemaks. Nende vabatahtlike arv kasvas ebaproportsionaalselt," rääkis ajalehe Kommersant erikorrespondent Ilja Barabanov.

Kõik see näeb välja nagu nagu valmistumine sõjaliseks konfliktiks Läänega.

Samasse mustrisse mahub ka kuulujutt, et kõigil Vene ametnikel on soovitatud oma välismaal viibivad või õppivad pereliikmed Venemaale tagasi kutsuda. Selle jutu teravik on taas suunatud Läänele.

"Seda signaali kasutatakse mitte selleks, et alustada uut sõda, sest on selge, et absoluutne enamus ei võta seda kuulda, aga see võiks olla signaal Läänele, et vaadake, me oleme valmis kõigeks, et oleme veel hullemad," ütles Makarkin.

Eksperdid on veendunud, et tegelikult Venemaa sõdida ei kavatse.

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema