Tšehhi liidrid kinnitasid dalai-laama visiidi ajal toetust Hiinale ({{commentsTotal}})

Dalai-laama Tenzin Gyatzo 17. augustil 2011 Tallinnas mandala juures Autor: Postimees/Scanpix

Tšehhi liidrid püüdsid teisipäeval vältida Hiina pahameelt seoses Tiibeti vaimse juhi dalai-laama visiidiga Prahasse, kinnitades, et Tšehhi austab Hiina "suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust".

"Meie arvates on meie kahe riigi suhted ja nende märkimisväärne areng viimastel aastatel kasulik mõlemale osapoolele," rõhutasid Tšehhi president, peaminister ja parlamendi mõlema koja spiikrid ühisavalduses.

Tšehhi president Miloš Zeman, kes on olnud ametis alates 2013. aastast, on edendanud sõbralikke suhteid nii Venemaa kui Hiinaga.

Hiina firmad on investeerinud Tšehhi majandusse mitu miljardit eurot.

Dalai-laama saabus Prahasse esmaspäeval, et osaleda demokraatiameelsel konverentsil Forum 2000.

Hiina president Xi Jinping väisas Prahat koos ärimeeste delegatsiooniga märtsis.

Prahat külastades kohtus dalai-laama väikese tsentristliku Kristlik-Demokraatliku Partei poliitikutega. Erakond kuulub vasakjõudude juhitavasse koalitsioonivalitsusse.

"Mõnede Tšehhi poliitikute eraviisiline tegevus ei ole signaal muutusest Tšehhi Vabariigi ametlikus poliitikas ning me peame kahetsusväärseks, et keegi seda selliselt tajub," ütlesid Tšehhi liidrid avalduses.

Enne Prahasse saabumist väisas dalai-laama Slovakkiat, kohtudes Bratislavas president Andrej Kiskaga. Peking reageeris sellele ähvardusega astuda vastusamme.

Allikas: AFP/BNSKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.