Tšehhi liidrid kinnitasid dalai-laama visiidi ajal toetust Hiinale ({{commentsTotal}})

Dalai-laama Tenzin Gyatzo 17. augustil 2011 Tallinnas mandala juures
Dalai-laama Tenzin Gyatzo 17. augustil 2011 Tallinnas mandala juures Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tšehhi liidrid püüdsid teisipäeval vältida Hiina pahameelt seoses Tiibeti vaimse juhi dalai-laama visiidiga Prahasse, kinnitades, et Tšehhi austab Hiina "suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust".

"Meie arvates on meie kahe riigi suhted ja nende märkimisväärne areng viimastel aastatel kasulik mõlemale osapoolele," rõhutasid Tšehhi president, peaminister ja parlamendi mõlema koja spiikrid ühisavalduses.

Tšehhi president Miloš Zeman, kes on olnud ametis alates 2013. aastast, on edendanud sõbralikke suhteid nii Venemaa kui Hiinaga.

Hiina firmad on investeerinud Tšehhi majandusse mitu miljardit eurot.

Dalai-laama saabus Prahasse esmaspäeval, et osaleda demokraatiameelsel konverentsil Forum 2000.

Hiina president Xi Jinping väisas Prahat koos ärimeeste delegatsiooniga märtsis.

Prahat külastades kohtus dalai-laama väikese tsentristliku Kristlik-Demokraatliku Partei poliitikutega. Erakond kuulub vasakjõudude juhitavasse koalitsioonivalitsusse.

"Mõnede Tšehhi poliitikute eraviisiline tegevus ei ole signaal muutusest Tšehhi Vabariigi ametlikus poliitikas ning me peame kahetsusväärseks, et keegi seda selliselt tajub," ütlesid Tšehhi liidrid avalduses.

Enne Prahasse saabumist väisas dalai-laama Slovakkiat, kohtudes Bratislavas president Andrej Kiskaga. Peking reageeris sellele ähvardusega astuda vastusamme.

Allikas: AFP/BNSAnne ReiAnne Rei
UEFA nimetas Anne Rei naiste jalgpalli komitee juhiks

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA nimetas naiste jalgpalli komitee juhiks Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) peasekretäri Anne Rei. Varasemalt oli Rei sama komitee aseesinaine.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema