Riigikogu keeldub Keit Pentus-Rosimannuse e-kirjade avaldamisest ({{commentsTotal}})

Keit Pentus-Rosimannus.
Keit Pentus-Rosimannus. Autor/allikas: Reformierakond

Riigikogu kantselei vaidlustas Harju maakohtu määruse, mis käskis välja anda rahvasaadik Keit Pentus-­Rosimannuse elektronkirjad jaanuarist 2008 kuni märtsini 2011.

Kirjavahetust pidas saadik oma abikaasa, tollase riigikogu liikme Rain Rosimannuse ja oma isa Väino Pentusega, kirju soovis Autorollo kohtuasjas tõendina kasutada pankrotihaldur Katrin Prükk, kirjutab Eesti Ekspress.

22. juulil läks vandeadvokaat Üllar Talviste riigikogusse määrusega kirjade väljaandmise kohta, kuid kaks nädalat hiljem vaidlustas kantselei kirjade väljaandmise ning dokumenti kaitseb märkus "asutusesiseseks kasutamiseks kuni 2091".

Augustis protestis kirjade väljaandmise vastu ka Keit Pentus-Rosimannus, sest sellega rikutaks sõnumisaladust, õigust perekonna- ja eraelule ja ka rahvasaadiku immuniteedi eesmärki.

Tema vastuväites öeldakse, et 26. juulil teatati kantseleist, et Talviste tõi kohtumääruse, kuid Harju maakohus ei teavitanud Keit Pentus-Rosimannust menetletavast taotlusest ega 13. juuli määrusesest, teatasid teda kaitsvad vandeadvokaadid Toomas Vaher ja Marika Kütt.

Autorollo suurim võlausaldaja Teet Järvekülg eeldas, et riigikogu kantselei käitub diskreetselt, kuid info edastati kohe saadikule ja seega loodi võimalus, et too saaks tundlikud kirjad kustutada. "Suure tõenäosusega on tänaseks e-kirjavahetus hävitatud," leidis Järvekülg.

Advokaat Talviste märkis, et Priit Toobali ja Lauri Laasi kriminaalasjas anti sarnases olukorras elektrooniline kirjavahetus kapole välja viivitamatult ilma kumbagi saadikut teavitamata.

Leht püstitas küsimuse, miks riigikogu kantselei ei kaitsnud Keskerakonna saadikute kirju, kuid Reformierakonna saadiku omi kaitseb? "Ametnikke võib muidugi mõista, riske pole mõtet võtta, amet ja auto jäävad alles," märkis Talviste.

Riigikogu kantselei keeldus poolelioleva kohtuasja kommenteerimisest. "Kui kantselei hakkaks kommenteerima, siis oleksime sunnitud mõlemat kirja põhjalikult kirjeldama. See tähendab sisuliselt nende kirjade välja andmist," selgitas pressiesindaja Urmas Seaver.

Toimetaja: Marek KuulJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema