Riigikogu keeldub Keit Pentus-Rosimannuse e-kirjade avaldamisest ({{commentsTotal}})

Keit Pentus-Rosimannus. Autor: Reformierakond

Riigikogu kantselei vaidlustas Harju maakohtu määruse, mis käskis välja anda rahvasaadik Keit Pentus-­Rosimannuse elektronkirjad jaanuarist 2008 kuni märtsini 2011.

Kirjavahetust pidas saadik oma abikaasa, tollase riigikogu liikme Rain Rosimannuse ja oma isa Väino Pentusega, kirju soovis Autorollo kohtuasjas tõendina kasutada pankrotihaldur Katrin Prükk, kirjutab Eesti Ekspress.

22. juulil läks vandeadvokaat Üllar Talviste riigikogusse määrusega kirjade väljaandmise kohta, kuid kaks nädalat hiljem vaidlustas kantselei kirjade väljaandmise ning dokumenti kaitseb märkus "asutusesiseseks kasutamiseks kuni 2091".

Augustis protestis kirjade väljaandmise vastu ka Keit Pentus-Rosimannus, sest sellega rikutaks sõnumisaladust, õigust perekonna- ja eraelule ja ka rahvasaadiku immuniteedi eesmärki.

Tema vastuväites öeldakse, et 26. juulil teatati kantseleist, et Talviste tõi kohtumääruse, kuid Harju maakohus ei teavitanud Keit Pentus-Rosimannust menetletavast taotlusest ega 13. juuli määrusesest, teatasid teda kaitsvad vandeadvokaadid Toomas Vaher ja Marika Kütt.

Autorollo suurim võlausaldaja Teet Järvekülg eeldas, et riigikogu kantselei käitub diskreetselt, kuid info edastati kohe saadikule ja seega loodi võimalus, et too saaks tundlikud kirjad kustutada. "Suure tõenäosusega on tänaseks e-kirjavahetus hävitatud," leidis Järvekülg.

Advokaat Talviste märkis, et Priit Toobali ja Lauri Laasi kriminaalasjas anti sarnases olukorras elektrooniline kirjavahetus kapole välja viivitamatult ilma kumbagi saadikut teavitamata.

Leht püstitas küsimuse, miks riigikogu kantselei ei kaitsnud Keskerakonna saadikute kirju, kuid Reformierakonna saadiku omi kaitseb? "Ametnikke võib muidugi mõista, riske pole mõtet võtta, amet ja auto jäävad alles," märkis Talviste.

Riigikogu kantselei keeldus poolelioleva kohtuasja kommenteerimisest. "Kui kantselei hakkaks kommenteerima, siis oleksime sunnitud mõlemat kirja põhjalikult kirjeldama. See tähendab sisuliselt nende kirjade välja andmist," selgitas pressiesindaja Urmas Seaver.

Toimetaja: Marek Kuul{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised