Kerry tervitas 72-tunnist relvarahu Jeemenis ({{commentsTotal}})

Autor: Mohamed al-Sayaghi/Reuters/Scanpix

USA välisminister John Kerry tervitas teisipäeval teadet neljapäeval Jeemenis algavast 72-tunnisest relvarahust ning kutsus seda "tingimusteta uuendama".

"See (vaenutegevuse) peatumine nõuab kõikidelt osapooltelt igasuguse sõjalise tegevuse täielikku ja kõikehõlmavat peatamist, et aidata kaasa humanitaarabi toimetamisele jeemenlastele üle kogu riigi," ütles Kerry avalduses.

"Me kutsume osapooli astuma kõiki vajalikke samme, et seda vaenutegevuse peatamist ellu viia, kutsume seda hoidma ja julgustame tugevalt seda tingimusteta uuendama."

Relvarahu Jeemeni valitsusvägede ja nende saudidest toetajate ning endisele presidendile Ali Abdullah Saleh'le lojaalsete vägede ja huthi mässuliste vahel jõustub neljapäeval.

Kerry kordas ÜRO Jeemeni erisaadiku Ismail Ould Cheikh Ahmedi üleskutset lubada ja tagada humanitaarabi takistamatu jõudmine abivajajateni kogu riigis.

"Jeemeni rahvas sõltub kõigi osapoolte täielikust koostööst," sõnas USA välisminister.

"USA koos rahvusvahelise kogukonnaga on valmis abistama ning jätkab töö tegemist kõigi osapooltega, et saavutada läbirääkimiste teel lahendus, mis toob konfliktile püsiva lõpu."

Allikas: AFP-BNS{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Merejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised