Kerry tervitas 72-tunnist relvarahu Jeemenis ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Mohamed al-Sayaghi/Reuters/Scanpix

USA välisminister John Kerry tervitas teisipäeval teadet neljapäeval Jeemenis algavast 72-tunnisest relvarahust ning kutsus seda "tingimusteta uuendama".

"See (vaenutegevuse) peatumine nõuab kõikidelt osapooltelt igasuguse sõjalise tegevuse täielikku ja kõikehõlmavat peatamist, et aidata kaasa humanitaarabi toimetamisele jeemenlastele üle kogu riigi," ütles Kerry avalduses.

"Me kutsume osapooli astuma kõiki vajalikke samme, et seda vaenutegevuse peatamist ellu viia, kutsume seda hoidma ja julgustame tugevalt seda tingimusteta uuendama."

Relvarahu Jeemeni valitsusvägede ja nende saudidest toetajate ning endisele presidendile Ali Abdullah Saleh'le lojaalsete vägede ja huthi mässuliste vahel jõustub neljapäeval.

Kerry kordas ÜRO Jeemeni erisaadiku Ismail Ould Cheikh Ahmedi üleskutset lubada ja tagada humanitaarabi takistamatu jõudmine abivajajateni kogu riigis.

"Jeemeni rahvas sõltub kõigi osapoolte täielikust koostööst," sõnas USA välisminister.

"USA koos rahvusvahelise kogukonnaga on valmis abistama ning jätkab töö tegemist kõigi osapooltega, et saavutada läbirääkimiste teel lahendus, mis toob konfliktile püsiva lõpu."

Allikas: AFP-BNSKaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema