EKRE-l pole tuhande oma liikmega mingisugust kontakti olnud ({{commentsTotal}})

Martin Helme Autor: Postimees/Scanpix

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhatuse liige Martin Helme tõdeb, et kaheksast tuhandest erakonna liikmest tuhandega pole EKRE-l kunagi kontakti olnud. Paljud erakonna liikmed ei pruugi oma parteilisest kuuluvusest isegi mitte teadlikud olla.

Eesti Konservatiivse rahvaerakonna aseesimehe Martin Helme sõnul võib probleemi taga olla Rahvaliidu lõpuaastate küllalt segane arvepidamine.

"On selliseid lugusid küll tulnud ette, et inimesed on saatnud seal kuskil 2010. aastal või veel varem kontorisse oma lahkumisavalduse ja see on siis kuhugi kaduma läind või kuhugi toppama jäänud. Anti näiteks ringkonnajuhi kätte. Ringkkonnajuht ei saatnud seda edasi keskkontorisse," rääkis Helme ERR-i raadiouudiste vahendusel.

Martin Helme tõdeb, et ehkki EKRE on oma nimekirja korrastamisega palju vaeva näinud, on seis kohati siiski segane.

"Meie liikmeskond on ju järjepidevalt tulnud üle mitmest erinevast parteist. Me oleme ju õigusjärglane vanale Rahvaliidule, sellega liitus omal ajal Pensionäride ja Perede Liit ning Maaliit. Seal olid veel mõned liitumised," selgitas Helme.

Ühtlasi tunnistab Helme, et küllalt keeruline ongi välja uurida, kas läbi mitme erakonna EKRE-sse jõudnud inimesed ikka tahavad kõik selle partei ridades olla.

"No selliseid inimesi, keda meil pole õnnestunud kuidagi kuhugi ära lahterdada või kelle kontakte meil pole õnnestunud uuendada, neid on nõksu üle tuhande," märkis ta.

Kokku on EKRE-s liikmeid pisut üle kaheksa tuhande. Martin Helme tõdeb, et niiöelda kadunud hingede otsimine on antud ülesandeks erakonna ringkkondadele. Sellest, kui tugev on ringkond sõltub ka näiteks see, kas nelja aasta jooksul suudetakse üles leida Tõrva endise linnapea telefoninumber.

"On ringkondi, kus on väga usinasti seda tööd tehtud, on teisi ringkondi, kus tuleb tagant torkida. Aga see töö on jah kohalik töö, et niisama meil ei ole võimalik hallata nii suurt organisatsiooni," täpsustas Helme.

Kindlasti pole vigased ning ülepaisutatud nimekirjad ainult Konservatiivse Rahvaerakonna mure. Juunikuus juhtis äriregistris vigastele nimekirjadele tähelepanu ka iguskantsler Ülle Madise. Nii näiteks on tekkinud olukordi, kus mõni inimene oleks justkui teatud ajavahemikul kuulunud erakonda, mida toona tegelikult olemaski polnudki. Näiteks võib juhtuda, et 90-ndate algul paremtsentristlikusse Eesti Maa-Keskerakonda kuulunu avastab äriregistrit vaadates, et oli toona hoopis sotsiaaldemokraat.

Riigi Infosüsteemide Keskuse kohturegistrite osakonna juhataja Ingmar Väli tõdeb, et nemad olukorra parandamiseks suurt teha ei saa. Kogu info tuleb erakondadelt. Küll peaks peagi valmima arendus, mis lubab erakondadel vigased sissekanded eraldi ära märkida. Kuid lõpetuseks, ehk tasub kõigil kunagi poliitilist aktiivsust üles näidanud inimestel kontrollida, ega nad enese teadmata mõnes erakonnas ole.

"Kui see inimene ei taha olla selles erakonnas, siis ta saab väga kiiresti oma ID-kaardiga sisse logida äriregistri ettevõtjaportaali ja esitada seal avalduse, et ma tahan välja astuda sellest erakonnast. Ja kui see inimene ei oska või ei taha arvutit kasutada, siis ta saab ka pöörduda selle erakonna juhatuse poole, et juhatus ise kannaks selle väljaastumise registrisse," õpetas Väli.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.