5 uudist, mida täna hommikul teada ({{commentsTotal}})

Viis uudist Autor: ERR/Fotor

Siin on viis uudist, mida täna hommikul teada.


Marina Kaljurand naaseb välisministeeriumisse

Endine välisminister ja presidendiks kandideerinud Marina Kaljurand teatas oma Facebooki lehel, et alustab välisministeeriumis tööd osalise koormusega nõunikuna küberjulgeoleku küsimustes.

Samuti alustab ta novembris esimese nädalase kursusega Kiievi riigijuhtimise ja poliitika koolis.

Kaljuranna sõnul sai ta viimastel nädalatel mitmeid pakkumisi Eestist ja välismaalt erinevate projektide juhtimiseks, aga ka loenguteks rahvusvahelistest suhetest ja diplomaatiast.

 

Vene, Ukraina, Prantsuse ja Saksa liidrid kohtuvad täna Berliinis, et arutatada olukorda Ida-Ukrainas

Kutse tuli Angela Merkelilt, kes kutsus Vene presidendi Vladimir Putini, Ukraina presidendi Petro Porošenko ning Prantsuse presidendi François Hollande'i arutelule Minski lepete jõustamise üle.

Viimati kohtuti rohkem kui aasta tagasi. Merkel sõnas kohtumise eel, et imesid ta ei oota. Ka Porošenko ei avaldanud erilisi lootusi.

2014. aastast on Ida-Ukraina konfliktis hukkunud ligi 10 000 inimest. Kohtumise järel arutavad Merkel ja Hollande Putiniga ka Süüria küsimusi.

Saksa kantsleri sõnul on laual kõik ettepanekud, sealhulgas võimalikud sanktsioonid Venemaa vastu.


Virumaa omavalitsused ootavad Elronilt muutusi sõidugraafikus

 

Virumaal elatakse Elroni diiselrongide suhtes erinevate ootustega. Kui Rakvere ihkab vaid sõiduplaani muutuseid, siis Narvas soovitakse rongiliikluse tihendamist.

Elronil kulgeb iga päev Tallinnast Narva poole kolm ja pool diiselrongi, sest õhtune veerem sõidab vaid Rakvereni. Kohtumisel Elroni esindajatega avaldasid Ida-Virumaa eestkõnelejad soovi, et praegune poolik reis puudutaks ka piirilinna.

Rongiga vähem kui poolteist tunniga Tallinna jõudvate Rakvere esindajate soovid lähtusid eelkõige eri linnades tööl käivatest inimestest. Rakvere abilinnapea Rainer Miltropi sõnul on hommikul Tallinnasse jõuda väga hea, kuid tagasijõudmine on keeruline, sest õhtune rong väljub hilja ja varasema reisi peale jõudmiseks peaks varem töölt lahkuma.

Teiseks sooviks oli see, et hommikune rong jõuaks pealinnast Rakverre varem kui 10.10.

Tapalt sõidavad läbi nii Narva kui ka Tartusse minevad rongid. Lääne-Viru maavalitsuse esindaja lootis, et kunagi ulatuks tiheda graafikuga Tallinn-Aegviidu elektrirongiliin nelja peatuse võrra kaugemale.


PPA saadab viis ametnikku Kreeka rannikut valvama

 

20. oktoobril stardib Kreeka saare Kalymnose poole politsei- ja piirivalveameti (PPA) patrullpaat M-15 ning hiljem liiguvad ühisoperatsiooni piirkonda neli meeskonnaliiget ja üks sideohvitser, ametnike ülesandeks on valvata Euroopa Liidu lõunapoolset merepiiri.

Tallinna kordoni patrullpaat M-15 tõstetakse treilerile piirivalvesadamast kolmapäeva hommikul ning nädalase teekonna jooksul jõuab paat mööda maismaad Ateenasse ning seejärel parvlaevaga Kalymnose saarele, kus varem ei ole Frontex’i (Euroopa piiri- ja rannikuvalve amet) koordineerimisel ükski patrullpaat veel töötanud.

Paadi meeskonnas on neli liiget ning üks sideohvitser, kes asub tööle Pireuse rahvusvahelises koordineerimiskeskuses. Meeskonna ülesanne on patrullides merealal valvata Euroopa Liidu välispiiri, takistada ebaseaduslikke piiriületusi ning päästa inimelusid.

Kava kohaselt jääb patrull-laev Kalymnose saare lähistele detsembri lõpuni, ebaseadusliku rände olukorrast lähtuvalt võidakse meie paadi teenistusaega Kreekas pikendada aga kuni märtsini.

 

Saksa-prantsuse fotonäitus "Piirikõnnid" jõuab Tallinna

 

19. oktoobril toimub fotonäituse “Piirilkõnnid” avamine, kus esitlevad oma töid spetsiaalselt selleks projektiks Narva kunstiresidentuuri kutsutud saksa ja prantsuse fotograafid Louisa Marie Summer ja Camille Laurelli. Sündmus on avatud kõigile huvilistele.

Oma fotodega analüüsivad saksa ja prantsuse fotograafid mitte ainult füüsilisi, vaid ka nähtamatuid piire eestlaste ja venelaste vahel Narvas ja Tallinnas. Goethe Instituut ja Prantsuse Instituut kutsusid Eestisse kaks erinevat fotokunstnikku läbi kaameraobjektiivi kujutama ühiskondlikke piire, mille sees me elame.

Kui saksa fotograaf usaldati eesti-vene integratsiooni pildistama just seetõttu, et ta saab seda teha puhta lehena, siis prantsuse fotograaf valiti selline, kes juba tunneb Eestit hästi. Andekas fotograaf Camille Laurelli on hetkel Tallinnas elav ja töötav prantsuse kunstnik, kes kaitses kõige esimese kunstnikuna Prantsusmaal kunstiteaduste doktorikraadi Annecy Kõrgemas Kunstikoolis.

 

Ilmateade

Täna tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub kagu- ja idatuul 3-9, saartel puhanguti kuni 11 m/s. Õhutemperatuur on 4..9°C.

Toimetaja: Allan RajaveeFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.