Infotund parvlaevaühendustest läks jauramise tähe all ({{commentsTotal}})

{{1476855718000 | amCalendar}}

Majandusminister Kristen Michal (RE) oli kutsutud riigikogu infotundi vastama küsimustele riigiettevõtete juhtimise, suursaarte ja mandrivahelise parvlaevaühenduse ja uute parvlaevade valmimise kohta, kuid enamik ajast möödus sisutu vaimutsemise ja protseduuride üle vaidlemise teemal.

Riigikogu infotund peaks olemuslikult olema aeg, mil riigikogu saadikud saavad esitada küsimusi valitsuse liikmetele ja spetsialistidele, et täiendada oma teadmisi mingis valdkonnas. Sisuliselt aga kujuneb sellest enamasti opositsioonisaadikute ja "vaibale" kutsutud ministrite vaheline vaimukuste loopimine ja rohke retoorika esitamine.

Kolmapäevasel infotunnil olid saadikud valmistanud ette küsimusi parvlaevade teemal, mis eeldasid ka peaminister Taavi Rõivase ja rahandusminister Sven Sesteri kohalolu. Reaalsuses nad aga ühelegi küsimusele ei vastanud, veetes tunni oma kallist ministriajast Michali kõrval muheldes telefone sõrmitsedes.

Vaimutsemine toimus mõlemal rindel: koomikutalenti näitasid üles nii rahvasaadikud kui ka minister Michal.

Henn Põlluaasa (EKRE) küsimusele ministri vastutuse võtmise kohta luges Michal kahel korral ette oma kunagise vastuse, mis vastutuse endalt Tallinna Sadamale ja selle tütarettevõttele TS Laevad ära lükkas. Põlluaasa korduvale palvele oma vastutusest rääkida luges Michal oma kunagise vastuse teistkordselt ette. Lisaks naljatles minister, et madala veetaseme eest ta ei vastuta ning ei tema ega teised valitsuse liikmed oska seda veel tõsta.

Edasi jaurati pikalt teemal, mitu küsimust kellelgi on, kas mõni märkus on protseduuriline küsimus või mitte ning miks mõni saadik saab kaks küsimust ja teine ainult ühe. Rigiikogu esimees Eiki Nestor võttis dotseeriva lasteaiakasvataja rolli ja asus saadikuid maha rahustama ning reegleid selgitama.

Teemast mööda küsimustest sai tuld ka koalitsioonisaadik Kalle Palling (RE), kes teatas, viidates oma eelkõnelejatele, et kuna eelnevalt registreeritud küsimuse asemel on saalis kuulda olnud "üsna suvalisi küsimusi", siis annab sellele ka oma panuse. Seepeale põrgatas Palling ministri poole küsimuse, kas mandrile on ka plaanis midagi rajada. Minister noppis hea nalja üles ning lubas, et kindlasti on, ehkki praame mandrile ei kavandata. Järgnes jutt kõigest muust toredast, mida Eestimaal külastada saab.

Ka Jaanus Karilaiu (KE) küsimus teenuse kvaliteedi halvenemise kohta sai minister Michalilt iroonilise vastuse, kuidas küsija kuulub nende saadikute hulka, kes ei tunne huvi üksnes teoreetiliselt, vaid ka praktiliselt. Edasi sukeldus minister Michal detailidesse, mille kohta saadik Karilaid on aru pärinud.

Martin Helme (EKRE) ironiseeris koalitsioonisaadikute üle, kes ei teadvat, kuidas infotund käib, sest neid pole seal kunagi kohal. Ka tema pinginaaber Jaak Madison (EKRE) kurtis, et infotundide ajal on saal pooltühi, sest koalitsioon ei suvatse sellest üldjuhul osa võtta.

Et aeg täis tiksutada, esitas ministri erakonnakaaslane Kristjan Kõljalg (RE) küsimuse ka täiesti teemaväliselt Tallinna-Helsingi tunneli kohta. Minister ei lasknud end sellest häirida ja kiitis, kui hea mõte tunneliehitus on. Muuhulgas lubas ta,et 2018. aastaks valmib uuring, mis aitab otsustada, kas minna projektiga edasi. See oli ka üks väheseid informatiivsemaid hetki tund aega kestnud poliitilisest püstijalakomöödiast.Lõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema