Infotund parvlaevaühendustest läks jauramise tähe all ({{commentsTotal}})

{{1476855718000 | amCalendar}}

Majandusminister Kristen Michal (RE) oli kutsutud riigikogu infotundi vastama küsimustele riigiettevõtete juhtimise, suursaarte ja mandrivahelise parvlaevaühenduse ja uute parvlaevade valmimise kohta, kuid enamik ajast möödus sisutu vaimutsemise ja protseduuride üle vaidlemise teemal.

Riigikogu infotund peaks olemuslikult olema aeg, mil riigikogu saadikud saavad esitada küsimusi valitsuse liikmetele ja spetsialistidele, et täiendada oma teadmisi mingis valdkonnas. Sisuliselt aga kujuneb sellest enamasti opositsioonisaadikute ja "vaibale" kutsutud ministrite vaheline vaimukuste loopimine ja rohke retoorika esitamine.

Kolmapäevasel infotunnil olid saadikud valmistanud ette küsimusi parvlaevade teemal, mis eeldasid ka peaminister Taavi Rõivase ja rahandusminister Sven Sesteri kohalolu. Reaalsuses nad aga ühelegi küsimusele ei vastanud, veetes tunni oma kallist ministriajast Michali kõrval muheldes telefone sõrmitsedes.

Vaimutsemine toimus mõlemal rindel: koomikutalenti näitasid üles nii rahvasaadikud kui ka minister Michal.

Henn Põlluaasa (EKRE) küsimusele ministri vastutuse võtmise kohta luges Michal kahel korral ette oma kunagise vastuse, mis vastutuse endalt Tallinna Sadamale ja selle tütarettevõttele TS Laevad ära lükkas. Põlluaasa korduvale palvele oma vastutusest rääkida luges Michal oma kunagise vastuse teistkordselt ette. Lisaks naljatles minister, et madala veetaseme eest ta ei vastuta ning ei tema ega teised valitsuse liikmed oska seda veel tõsta.

Edasi jaurati pikalt teemal, mitu küsimust kellelgi on, kas mõni märkus on protseduuriline küsimus või mitte ning miks mõni saadik saab kaks küsimust ja teine ainult ühe. Rigiikogu esimees Eiki Nestor võttis dotseeriva lasteaiakasvataja rolli ja asus saadikuid maha rahustama ning reegleid selgitama.

Teemast mööda küsimustest sai tuld ka koalitsioonisaadik Kalle Palling (RE), kes teatas, viidates oma eelkõnelejatele, et kuna eelnevalt registreeritud küsimuse asemel on saalis kuulda olnud "üsna suvalisi küsimusi", siis annab sellele ka oma panuse. Seepeale põrgatas Palling ministri poole küsimuse, kas mandrile on ka plaanis midagi rajada. Minister noppis hea nalja üles ning lubas, et kindlasti on, ehkki praame mandrile ei kavandata. Järgnes jutt kõigest muust toredast, mida Eestimaal külastada saab.

Ka Jaanus Karilaiu (KE) küsimus teenuse kvaliteedi halvenemise kohta sai minister Michalilt iroonilise vastuse, kuidas küsija kuulub nende saadikute hulka, kes ei tunne huvi üksnes teoreetiliselt, vaid ka praktiliselt. Edasi sukeldus minister Michal detailidesse, mille kohta saadik Karilaid on aru pärinud.

Martin Helme (EKRE) ironiseeris koalitsioonisaadikute üle, kes ei teadvat, kuidas infotund käib, sest neid pole seal kunagi kohal. Ka tema pinginaaber Jaak Madison (EKRE) kurtis, et infotundide ajal on saal pooltühi, sest koalitsioon ei suvatse sellest üldjuhul osa võtta.

Et aeg täis tiksutada, esitas ministri erakonnakaaslane Kristjan Kõljalg (RE) küsimuse ka täiesti teemaväliselt Tallinna-Helsingi tunneli kohta. Minister ei lasknud end sellest häirida ja kiitis, kui hea mõte tunneliehitus on. Muuhulgas lubas ta,et 2018. aastaks valmib uuring, mis aitab otsustada, kas minna projektiga edasi. See oli ka üks väheseid informatiivsemaid hetki tund aega kestnud poliitilisest püstijalakomöödiast.Fotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.