Tšehhi politsei pidas USA palvel kinni väidetava Vene häkkeri ({{commentsTotal}})

Tšehhi politseinikud, arhiivifoto. Autor: AFP/Scanpix

Tšehhi politsei pidas teisipäeval Prahas kinni Venemaa kodaniku, kes oli kuulutatud rahvusvahelisest tagaotsitavaks seoses USA-s aset leidnud küberrünnakutega.

Tšehhi võimude kinnitusel viidi kinnipidamine läbi koostöös USA Föderaalse Juurdlusbürooga (FBI) ning et mehe suhtes oli Interpol andnud välja nn punase märke (Red Notice), millega nõutakse nimetatud isiku kinnipidamist, vahendas Reuters.

Venemaa kodanik peeti kinni ühes Praha hotellis. Kinnipidamise käigus oli ta kokku kukkunud ning seetõttu viidi ta ka haiglasse tervisekontrolli.

See, kas mees ka USA-le välja antakse, on nüüd Tšehhi kohtusüsteemi otsustada.

Täpsemaid kommentaare Tšehhi politsei pressiesindaja mehe ja tema vastu esitatud süüdistuste kohta ei andnud.

USA valitsus süüdistas käesoleval kuul esimest korda ametlikult Venemaad Demokraatliku Partei vastu on korraldatud küberrünnakutes. Moskva on süüdistused tagasi lükanud ning president Vladimir Putin on väitnud, et selline häkkimisskandaal poleks Moskva huvides.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.