Ecuadori võimud kinnitasid, et nemad piirasid Assange'i ligipääsu internetile ({{commentsTotal}})

Ecuadori saatkond Londonis, kus viibib ka Wikileaksi rajaja Julian Assange.
Ecuadori saatkond Londonis, kus viibib ka Wikileaksi rajaja Julian Assange. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Ecuadori välisministeerium kinnitas kolmapäeval ametlikult, et nemad piirasid oma Londoni saatkonnas viibiva Wikileaksi asutaja Julian Assange'i internetiühendust. Ajutise internetipiirangu põhjuseks oli viimasel ajal Wikileaksi poolt avaldatud lekked USA demokraatide presidendikandidaadi Hillary Clintoni kohta.

Välisminister Guillaume Long selgitas, et kuigi Quito püsib oma otsuse juures pakkuda Assange'ile oma saatkonnas varjupaika, ei soovi nad samas sekkuda teiste riikide valimistesse, vahendasid Yle ja AP.

Ecuadori teates ei märgitud, kui kaua nad Assange ligipääsu internetile veel piiravad. Lisaks rõhutati, et see piirang ei mõjuta Wikileaksi võimalusi täita ajakirjanduslikke eesmärke.

Assange'i internetiühendus katkestati möödunud nädalavahetusel, natuke aega pärast seda, kui ta oli avalikustanud ühe Clintoni poolt kinnisel investoritekogunemisel peetud kõne.

WikiLeaks avaldas laupäeval kolm Clintoni kõnet Goldman Sachsile ning esmaspäeval veel Clintoniga seotud dokumente.

Clintoni kampaaniameeskond ei vaidlustanud lekitatud dokumentide ehtsust. Samas on tema meeskond süüdistanud häkkimises Vene valitsust ning WikiLeaksi püüdlustes aidata Clintoni vabariiklasest rivaali Donald Trumpi.

Assange varjab end viiendat aastat Londonis Ecuadori saatkonnas, et vältida väljaandmist Rootsile seoses seksuaalkuritegudega.

Samas võib internetiühenduse piiramine olla ka märk suuremast vastuolust Assange'i ja tema praeguste võõrustajate vahel. Mitmed meediaväljaanded on viimasel ajal viidanud lekkinud dokumentidele, mis sellist teooriat toetavad, kirjutab AP.

Üheks põhjuseks on see, et Ecuadori president Rafael Correa eelistab ilmselgelt seda, et USA järgmiseks presidendiks saaks Hillary Clinton, mitte aga Ladina-Ameerika suhtes vaenulikke ja solvavaid märkusi teinud vabariiklaste esindaja Donald Trump. Assange'i tegevus Clintoni kampaania õõnestamisel oleks seega Ecuadori presidendi huvidega ilmselges vastuolus.

Wikileaks on ka väitnud, et USA riigisekretär John Kerry võttis Correaga isiklikult ühendust, et Quito takistaks Assange'i Clintoni-vastast tegevust. USA välisministeerium on neid väited aga tagasi lükanud ning ka Ecuadori valitsus kinnitas, et astus sammu omal algatusel.

Toimetaja: Laur ViirandPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics