Ecuadori võimud kinnitasid, et nemad piirasid Assange'i ligipääsu internetile ({{commentsTotal}})

Ecuadori saatkond Londonis, kus viibib ka Wikileaksi rajaja Julian Assange. Autor: Reuters/Scanpix

Ecuadori välisministeerium kinnitas kolmapäeval ametlikult, et nemad piirasid oma Londoni saatkonnas viibiva Wikileaksi asutaja Julian Assange'i internetiühendust. Ajutise internetipiirangu põhjuseks oli viimasel ajal Wikileaksi poolt avaldatud lekked USA demokraatide presidendikandidaadi Hillary Clintoni kohta.

Välisminister Guillaume Long selgitas, et kuigi Quito püsib oma otsuse juures pakkuda Assange'ile oma saatkonnas varjupaika, ei soovi nad samas sekkuda teiste riikide valimistesse, vahendasid Yle ja AP.

Ecuadori teates ei märgitud, kui kaua nad Assange ligipääsu internetile veel piiravad. Lisaks rõhutati, et see piirang ei mõjuta Wikileaksi võimalusi täita ajakirjanduslikke eesmärke.

Assange'i internetiühendus katkestati möödunud nädalavahetusel, natuke aega pärast seda, kui ta oli avalikustanud ühe Clintoni poolt kinnisel investoritekogunemisel peetud kõne.

WikiLeaks avaldas laupäeval kolm Clintoni kõnet Goldman Sachsile ning esmaspäeval veel Clintoniga seotud dokumente.

Clintoni kampaaniameeskond ei vaidlustanud lekitatud dokumentide ehtsust. Samas on tema meeskond süüdistanud häkkimises Vene valitsust ning WikiLeaksi püüdlustes aidata Clintoni vabariiklasest rivaali Donald Trumpi.

Assange varjab end viiendat aastat Londonis Ecuadori saatkonnas, et vältida väljaandmist Rootsile seoses seksuaalkuritegudega.

Samas võib internetiühenduse piiramine olla ka märk suuremast vastuolust Assange'i ja tema praeguste võõrustajate vahel. Mitmed meediaväljaanded on viimasel ajal viidanud lekkinud dokumentidele, mis sellist teooriat toetavad, kirjutab AP.

Üheks põhjuseks on see, et Ecuadori president Rafael Correa eelistab ilmselgelt seda, et USA järgmiseks presidendiks saaks Hillary Clinton, mitte aga Ladina-Ameerika suhtes vaenulikke ja solvavaid märkusi teinud vabariiklaste esindaja Donald Trump. Assange'i tegevus Clintoni kampaania õõnestamisel oleks seega Ecuadori presidendi huvidega ilmselges vastuolus.

Wikileaks on ka väitnud, et USA riigisekretär John Kerry võttis Correaga isiklikult ühendust, et Quito takistaks Assange'i Clintoni-vastast tegevust. USA välisministeerium on neid väited aga tagasi lükanud ning ka Ecuadori valitsus kinnitas, et astus sammu omal algatusel.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.