Palling: ükski valija ei valinud meid siia omavahel saagima ({{commentsTotal}})

Kalle Palling Autor: ERR
{{1476862860000 | amCalendar}}

Reformierakonna juhatuse liige Kalle Palling ütles, et teisipäevasel partei juhatuse ja fraktsiooni liikmete kohtumisel arutati riigireformi ning Siim Kallase kriitikaga seonduv ei tulnud jutuks isegi mitteametlikult või päevakorraväliselt. Tema sõnul on partei liikmed omavahelisest kemplusest väsinud.

"Tegelikult on ju inimestel juba ammu soov tegeleda tõsiste asjadega ja teha tööd selle nimel, et ikkagi viia ellu koalitsioonilepingut ja teha neid asju, milleks me siia parlamenti valitud oleme. Kindlasti ükski valija ei ole meid valinud siia omavahel saagima," ütles Palling ERR-ile.

"Siim Kallas minu teada saab võimaluse järgmise nädala kolmapäeval juhatuses oma mõtteid uue partei asutamisest tutvustada. Siis seda ka arutatakse," lisas ta.

Palling kinnitas, et Kallasega seonduvat tõepoolest ei arutatud. "Meil eile ei tekkinud kellegil seda tunnet. Ilmselgelt on inimesed väsinud sellest omavahelisest kemplemisest, mis presidendivalimistega tekkis," sõnas ta.

Küsimusele, kas Reformierakond on lõhenemas, vastas Palling eitavalt. "Kindlasti mitte. Ma arvan, et sellised flirdid uue partei mõttega osade erakonna liikmete poolt teevad kindlasti erakonda ainult tugevamaks. Ei ole siin mingit lõhenemist näha. Mina seda küll ei näe," lausus ta.

Tüli Kallasega

Reformierakonna praeguse juhtimise suhtes kriitiline erakonna asutaja, auesimees ja ebaõnnestunult presidendiks kandideerinud Siim Kallas ütles eelmisel reedel Äripäevale antud intervjuus, et ta ei välista uue partei loomist. "See on keeruline asi. Ma ei taha öelda ka, et see täiesti välistatud on, aga on vara veel. Peab mõtlema," ütles Kallas vastuseks ajalehe küsimusele uue erakonna loomise kohta.

Kallasele reageeris kohe erakonna peasekretär Reimo Nebokat, kes muu hulgas heitis Kallasele ette sõbrustamist Kremli-meelsete jõududega. Kallas saatis seejärel peasekretärile palve, et juhatus arutaks lahkarvamusi ja tema suunas tehtud Kremli-meelsuse süüdistust esimesel võimalusel.

Hetkeseisuga koguneb erakonna juhatus asja arutama tuleval kolmapäeval.

Politseijuht Elmar Vaher andis reformierakondlastele ülevaate organisatsiooni arengust

Üllatuslikult osales õhtusel mitteformaalsel reformierakondlaste kohtumisel PPA peadirektor Elmar Vaher. PPA esindaja selgitas, et Vaher tutvustas politsei- ja piirivalveametis viimastel aastatel tehtud muudatusi, organisatsiooni arengut ja asutuse juhtimispõhimõtteid.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.