Swedbank loobus hagist Ukraina valitsuse nõuniku Jaanika Merilo vastu ({{commentsTotal}})

Jaanika Merilo Autor: Ülo Josing/ERR

Swedbank loobus Harju maakohtus võla nõudest Ukraina valitsuse nõuniku Jaanika Merilo vastu.

Vajadust kohtuistungiks ei ole, sest teisipäeval saabus kohtule Swedbanki hagist loobumise taotlus, ütles maakohtu pressiesindaja Kristina Ots ERR.ee-le.

"Kui menetluskulud on täpsustatud, teeb kohus järgmisel nädalal lahendi," märkis Ots.

Jaanika Merilo kinnitas ERR.ee-le, et pank loobus nõudest. "Nõudest on loobutud, nõue on tasutud. Ma ei leia absoluutselt teemat," märkis Merilo.

Tartust pärit Merilo on alates tänavu juunist Ukraina transpordi- ja infrastruktuuri ministri nõunik ning alates augustist Dnipro aselinnapea ning Lvivi linnapea nõunik.

Eelmisel aastal oli Merilo Ukraina majandusministri Aivaras Abromaviciuse nõunik ja vastutas investeeringute kaasamise, ärikeskkonna, rahvusvaheliste programmide koordineerimise ning e-valitsuse väljatöötamise eest. Varem oli Merilo Ukrainas Euroopa Integratsiooni ja Arengu Edendamise Keskuse peadirektor.

Toimetaja: Marek KuulRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.