TTÜ teadlane kahtleb Tallinna suurte teeprojektide ajaraamides ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) teedeinstituudi õppejõud pole kindel, kas Tallinna linnavalitsus suudab täita oma lubaduse ehitada järgmiseks sügiseks valmis Reidi tee ja Haabersti ristmik ning juba suveks rekonstrueerida Gonsiori tänav.

"Kuna mulle pole teada, kuidas ehitustööd ja ehitusaegne liikluskorraldus piirkonnas on kavandatud, siis kestuse kohta hinnangut anda ei julge, kardan pigem, et üheksa-kümne kuuga ei saa hakkama," ütles TTÜ teedeinstituudi programmijuht Tiit Metsvahi BNS-ile, kommenteerides võimalust ehitada Haabersti mitmetasandilise ristmik valmis juba järgmise aasta oktoobriks.

"Haabersti ristmiku eritasandiliseks rekonstrueerimine hõlmab foorjuhitava ringristmiku ning üle selle Paldiski maantee suunalise 277 meetri pikkuse viadukti rajamist. Ühtlasi rekonstrueeritakse umbes 1,1 kilomeetri ulatuses Rannamõisa tee kuni Lõuka tänavani ning 1,05 kilomeetri ulatuses Paldiski maantee Mõisa tänavast kuni Pikaliiva tn perspektiivse ristmikuni. Kergliiklejatele rajatakse Ehitajate tee alla 38 meetri pikkune tunnel ja Paldiski maantee alla 54 meetri pikkune tunnel. Lisaks tuleb rajatakse haljastust ning erinevaid tehnovõrke ümber tõsta ja rajada," teatas linnavalitsus teisipäeval.

Kommenteerides Tallinna plaane viia oktoobriks lõpule ka Reidi tee ehitamine, märkis Metsvahi, et siin oleneb palju sellest, kas ehituse käigus tuleb ette ootamatuid takistusi.

"Arvestades seda, et suur osa töödest on tehtav alal, kus liiklust ei toimu saab töid teha suhteliselt kiiresti. Aeganõudvaks kujunevad olemasoleva võrguga ühenduse ja lõikumise kohade ehitamine," märkis Metsvahi Reidi tee kohta. "Samas võib eeldada, et ehitustööde käigus tuleb ette mitmeid üllatusi. Seetõttu ei julge ma üheksa-kümne kuu kohta mingit hinnangut anda," lisas TTÜ teedeehituse õppejõud.

"Kesklinna liikluskoormuse vähendamiseks ja liikluse rahustamiseks kavandatud Reidi tee, mis hakkab kulgema Jõe ja Ahtri tänava ristmikult läbi sadama-ala ja mööda rannaäärt Russalka ristmikuni, rajatakse uuele trassile. Lisaks umbes kahe kilomeetri pikkusele teele tuleb ehitada merre kaldakindlustus ning rajada tehnovõrgud, sealhulgas sademevee kollektor ja pumpla, tänavavalgustus, vee- ja reoveekanalisatsioon, elektri- ja sidetrassid. Neljarealise sõidutee kõrvale mere äärde rajatakse jalgrattatee ja promenaad, haljas- ja puhkealad. Trassile on kavandatud kuus valgusfooridega reguleeritud ristmikku ning lisaks viis ülekäigukohta," teatas linnavalitsuse pressiteenistus teisipäeval.

Hinnates võimalusi, kas on võimalik rekonstrueerida Gonsiori tänav juba juuni lõpuks, nagu linnavalitsus kavandab, märkis Metsvahi, et ka siin sõltub palju maa all paiknevatest tehnovõrkudest, mille seisukord pole teada.

"Gonsiori tänav rekonstrueeritakse põhiosas kolmerajaliseks, ühistransporti ja kergliiklust eelistavaks. Rekonstrueeritava Maneeži tänava ja Laagna tee vahelise lõigu pikkus on umbes 1400 meetrit. Kolmest sõidurajast kaks on ühistranspordirajad ning keskmine on kavandatud niinimetatud muutsuunarajaks – päeva esimesel poolel kesklinna suunaline ning pealelõunast Lasnamäe suunaline. Lisaks rekonstrueeritakse Türnpu tänav ning uuendatakse ka Ilvese silla ja Türnpu tänava vaheline Laagna tee lõik. Gonsiori tänava rekonstrueerimise tulemusena paranevad ka jalakäijate ja jalgratturite liikumisvõimalused. Tee-ehitusega kaasnevad ka erinevate tehnovõrkude ümbertõstmine ja rajamine," öeldakse linnavalitsuse pressiteates.

"Ka siin sõltub ehitusperioodi pikkus eelkõige tehnovõrkudest," kommenteeris Metsvahi seda plaani.

Metsvahi rõhutas, et talle teada oleva info põhjal on raske täpseid hinnanguid ehitusaja kohta anda, sest ilma täpsemat teavet omamata pole tööde mahud hinnatavad. "Põhjuseks on eelkõige need tööd, mis tuleb teha allpool teepinda," lisas Metsvahi.

Tallinn kavatseb novembris välja kuulutada Reidi tee ehituse ning Gonsiori tänava ja Haabersti ristmiku rekonstrueerimise hanked.

„Rahvusvahelistele riigihanketele parima pakkumise teinud tee-ehitusettevõttega saavad lepingud sõlmitud jaanuari lõpuks,“ ütles linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas teisipäeval. „Ehitustöödega loodame alustada hiljemalt märtsis. Töömahud on suured ja ajakava pingeline, kuid usume, et täpse planeerimise korral on võimekail ja suurte kogemustega ehitajail võimalik kõigega tähtaegadeks toime tulla," lisas Aas.

Reidi tee ehituse ja Haabersti eritasandilise ristmiku valmimise tähtajaks on kavandatud 2017. oktoober, Gonsiori tänava rekonstrueerimistööd, mille maht kahest eelnimetatus tunduvalt väiksem, peavad aga lõpetatud saama juba juunikuu lõpuks.

Järgmised kohalike omavalitsuste valimised peetakse 15. oktoobril 2017.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNSMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema