Moskva lubas USA vastu "asümmeetrilisi" samme, kättemaks ootab ka Londonit ({{commentsTotal}})

Kreml Moskvas. Autor: AFP/Scanpix

Moskva on võimeline astuma "jõulisi ja asümmeetrilisi samme", kui USA peaks sanktsioone Venemaa vastu karmistama, ütles asevälisminister Sergei Rjabkov kolmapäeval rahvasaadikutele.

Rjabkov oli riigiduumas seoses president Vladimir Putini eelnõuga, millega peatatakse Ameerika Ühendriikidega sõlmitud relvaplutooniumi käitlemise kokkulepe. Riigiduuma kiitis eelnõu kolmapäeval heaks, vahendas Reuters.

Asevälisministri avaldus oli seotud teadetega, mille kohaselt kaaluvad USA ja Suurbritannia Venemaa vastu uute sanktsioonide kehtestamist seoses Bashar al-Assadi relvajõudude ning Venemaa tegevusega Aleppos ja mujal Süürias.

Suurbritanniale lubati samuti kätte maksta

Samuti lubas Moskva astuda vastusamme seoses sellega, et Briti pank NatWest lõpetas Venemaa riikliku meediaettevõtte RT teenindamise.

Kuigi Suurbritannia valitsus on rõhutanud, et tegemist on panga enda otsusega ja Briti võimudel pole sellega mingit pistmist, avaldati Venemaa välisministeeriumis arvamust, et tegu on poliitiliselt motiveeritud rünnakuga sõnavabaduse ja võimude jaoks tülika väljaande vastu.

Välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova ütles teisipäeval ajakirjanikele, et Moskva astub vajaduse korral sarnaseid vastusamme.

"Meie seisukoht on selge. Me ei jäta kunagi sõpru hätta. Hammas hamba vastu kättemaks on alati võimalik," selgitas ta.

"Tundub, et me oleme sunnitud mingil hetkel reageerima ning näitama vastaspoolele peeglist nende tegude tagajärgi. Panema neid tundma sarnast olukorda. See töötab hästi. Kuid see polnud meie valik seda alustada," lisas Zahharova.

Pressiesindaja ei täpsustanud, millised Briti väljaanded võivad vastusammude sihtmärkideks osutuda. Samas on kolm föderatsiooninõukogu ehk Vene parlamendi ülemkoja rahvasaadikut juba nõudnud, et võimud paneksid kinni Briti rahvusringhäälingu BBC Venemaal asuvad pangakontod.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.