Fotod: Osapooled Ukraina kohtumise asjus optimistlikud pole ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
11 pilti
Autor: Reuters/Scanpix
{{1476881644000 | amCalendar}}

Saksamaa, Venemaa ja Ukraina ei ole kuigi optimistlikud kolmapäeval toimuva Ukraina-teemalise kohtumise tulemuste asjus.

Saksa kantsler Angela Merkel võõrustab kolmapäeval Berliinis Venemaa, Prantsusmaa ja Ukraina riigipäid, et arutada seiskunud Ida-Ukraina rahuplaani, vahendas Reuters.

Merkel ütles, et "imesid" kohtumiselt oodata pole. "Kohtumiselt ei tasu oodata mingeid imseid, kuid see on väärt kõiki püüdlusi, et liikuda edasi," ütles Merkel teisipäeval pressikonverentsil.

Merkel ütles, et tema ja Prantsusmaa president Francois Hollande arutavad Venemaa presidendi Vladimir Putiniga kohtumisel ka üha halvenevat humanitaarkatastroofi Süürias.

"Arvestades olukorda, ma arvan, et ühtki võimalust, sealhulgas sanktsioone, ei saa laualt maha võtta," ütles Merkel, kelle sõnul on esmatähtis leevendada inimeste kannatusi Süürias.

Ka UKraina president Petro Porošenko hoiatas, et kohtumisele ei tasu seada väga kõrgeid ootusi. Kreml on kritiseerinud Ukrainat selle eest, et viimane pole täitnud Minski rahuleppest tulenevaid kohustusi.

2015. aasta veebruaris kokkulepitud relvarahu on küll tõmmanud tagasi suuremaid lahinguid Ukraina sõdurite ja Venemaa toetatud separatistide vahel, kuid eralduspiiri lähedal esineb pidevalt kokkupõrkeid.

"Kas ma olen väga optimistlik? Jah. Ma olen väga optimistlik Ukraina tuleviku pärast, kuid kahjuks mitte nii väga kolmapäevase kohtumise pärast. Kuid ma oleksin väga õnnelik üllatuse üle," ütles Porošenko teisipäeval Oslos viibides. 

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles samuti, et Venemaa ei oota kohtumiselt mingeid läbimurdeid. Tema sõnul on kohtumise eesmärk hinnata praegust olukorda ning teha kindlaks Minski rahuleppe täitmist takistavad asjaolud.

Kohtumine toimub veidi enam kui aasta pärast viimast samasugust nn Normandia kohtumist.  

Toimetaja: Merili NaelKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.