Fotod: Osapooled Ukraina kohtumise asjus optimistlikud pole ({{commentsTotal}})

{{1476881644000 | amCalendar}}

Saksamaa, Venemaa ja Ukraina ei ole kuigi optimistlikud kolmapäeval toimuva Ukraina-teemalise kohtumise tulemuste asjus.

Saksa kantsler Angela Merkel võõrustab kolmapäeval Berliinis Venemaa, Prantsusmaa ja Ukraina riigipäid, et arutada seiskunud Ida-Ukraina rahuplaani, vahendas Reuters.

Merkel ütles, et "imesid" kohtumiselt oodata pole. "Kohtumiselt ei tasu oodata mingeid imseid, kuid see on väärt kõiki püüdlusi, et liikuda edasi," ütles Merkel teisipäeval pressikonverentsil.

Merkel ütles, et tema ja Prantsusmaa president Francois Hollande arutavad Venemaa presidendi Vladimir Putiniga kohtumisel ka üha halvenevat humanitaarkatastroofi Süürias.

"Arvestades olukorda, ma arvan, et ühtki võimalust, sealhulgas sanktsioone, ei saa laualt maha võtta," ütles Merkel, kelle sõnul on esmatähtis leevendada inimeste kannatusi Süürias.

Ka UKraina president Petro Porošenko hoiatas, et kohtumisele ei tasu seada väga kõrgeid ootusi. Kreml on kritiseerinud Ukrainat selle eest, et viimane pole täitnud Minski rahuleppest tulenevaid kohustusi.

2015. aasta veebruaris kokkulepitud relvarahu on küll tõmmanud tagasi suuremaid lahinguid Ukraina sõdurite ja Venemaa toetatud separatistide vahel, kuid eralduspiiri lähedal esineb pidevalt kokkupõrkeid.

"Kas ma olen väga optimistlik? Jah. Ma olen väga optimistlik Ukraina tuleviku pärast, kuid kahjuks mitte nii väga kolmapäevase kohtumise pärast. Kuid ma oleksin väga õnnelik üllatuse üle," ütles Porošenko teisipäeval Oslos viibides. 

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles samuti, et Venemaa ei oota kohtumiselt mingeid läbimurdeid. Tema sõnul on kohtumise eesmärk hinnata praegust olukorda ning teha kindlaks Minski rahuleppe täitmist takistavad asjaolud.

Kohtumine toimub veidi enam kui aasta pärast viimast samasugust nn Normandia kohtumist.  

Toimetaja: Merili NaelPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics