Kaja Kallas, Lang ja Paet ei saa Reformierakonna juhatuse koosolekule tulla ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR
{{1476877216000 | amCalendar}}

Kaks Siim Kallase toetajat Reformierakonna juhatuses - Kaja Kallas ja Rein Lang - ei saa töö tõttu kolmapäeval toimuval koosolekul osaleda. Samuti ei saa sinna tulla eurosaadik Urmas Paet.

"Ma olen ju öelnud, miks me leppisime kokku, et juhatuse koosolekud on ainult reedeti. Sellepärast, et muidu mina ega [Urmas] Paet ei saa osaleda, kuna meil on istungid. Aga vaikselt ja kindlalt saadetakse kogu aeg välja ikkagi kolmapäevased kuupäevad. Nad täiesti ignoreerivad. Me ei saa isegi Skype´i teel osaleda, sest meil on istungid," ütles Kallas ERR-ile.

Koosolekule ei saa tulla ka Rein Lang, kes töötab Dubais IT-ettevõtte Nortal spetsialistina.

"Ma kahjuks ei saa, ma olen Lähis-Idas tööl. Ma olen olnud siin juba kaks nädalat ja olen veel kolm nädalat," ütles Lang kolmapäeval ERR-ile.

Lang ütles, et erakonna erimeelsused tuleb lahendada ja ühtsus taastada. "Eks kuidagi tuleb ju taastada. Kõik asjad tuleb selgeks rääkida. /.../ Küll see ära tuleb klaarida ja küll ta klaaritakse ka," sõnas Lang.

Lang lubas oma seisukohad juhatusele kirja teel edastada.

Paet: president on valitud, võiks edasi minna

Urmas Paet ütles ERR-ile, et erakond on kokku leppinud, et juhatused toimuvad kord reedel, kord kolmapäeval. Partei erimeelsusi kommenteerides ütles Paet, et süüdlaste otsimise asemel võiks edasi liikuda.

"Kui on vaja veelkord neid asju rääkida, eks siis tuleb rääkida, aga üldiselt nüüd võiks juba edasi minna. Liiga palju auru võib kuluda mingite süüdlaste otsimisele mingites asjades, kus tegelikult ei ole põhjust neid otsida," ütles Paet.

"Üldiselt tuleks keskenduda sellele, kuidas nii Eesti kui ka selle sees Reformierakond ja valitsuskoalitsioon edasi liigub. Tänaseks on president valitud, Eestil on president olemas, tuleb edasi minna," lisas ta.

Erimeelsused erakonnas ja Siim Kallase kriitika tuleb juhatuses arutlusele tulevasel kolmapäeval toimuval koosolekul.

Siim Kallas ütles eelmisel reedel Äripäevale antud intervjuus, et ta ei välista uue partei loomist. "See on keeruline asi. Ma ei taha öelda ka, et see täiesti välistatud on, aga on vara veel. Peab mõtlema," ütles Kallas vastuseks ajalehe küsimusele uue erakonna loomise kohta.

Kallasele reageeris kohe erakonna peasekretär Reimo Nebokat, kes muu hulgas heitis Kallasele ette sõbrustamist Kremli-meelsete jõududega.

Toimetaja: Aleksander KrjukovRail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.Rail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.
Läti seim ratifitseeris Rail Balticu kokkuleppe

Läti seim ratifitseeris Läti, Leedu ja Eesti valitsuste vahelise Rail Balticu raudteeühenduse arendamise kokkuleppe.

Kadri VoorandKadri Voorand
Kadri Voorand kirjutas noorte laulupeoks kooridele kaks uudisteost

2. juulil kõlavad noorte laulu- ja tantsupeol esmakordselt Kadri Voorandi lood "Elu on lootus ja loomine" (sõnad Doris Kareva) segakooride ning "Aga tule" (sõnad Liisa Lotta Tomp neidudekooride esituses.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Joachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondisJoachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondis
TÄNA OTSE | Löw jahib Tšiili vastu sajandat võitu Saksamaa juhendajana

Teises tänases kohtumises ristavad maailmajagude karikaturniiril sarved avavoorus võidukad olnud Saksamaa ja Tšiili. Otseülekanne algab ETV2 eetris kell 20.50. Kommentaatorid Kristjan Kalkun ja Mihkel Uiboleht, stuudios Tarmo Tiisler.

Jaanituli.Jaanituli.
Prognoos: jaanilaupäev möödub jahedalt, aga suurema sajuta

Reedesel võidupühal ja jaanilaupäeval on Eesti kohal jaheda õhumassiga nõrk kõrgrõhuala ning suurema tõenäosusega võib Eesti idaservas hoovihma tulla.

IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.
Lang: anname Araabias edasi Eesti kümne aasta taguseid tublisid saavutusi

IT-ettevõte Nortal asub Araabia Ühendemiraatide föderaalvalitsusele ja Dubai emiraadile valmistama ette seadusandlust e-riigi lahenduste ettevalmistamiseks. Nortali üheks "soovituskirjaks" on Omaani valitsusele tehtud analoogne töö, mille tulemusel see araabiariik sai omale Eestiga sarnased e-riigi lahendused. Uue koostöö lepingute sisu jääb aga konfidentsiaalseks.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Tallinna tehnikaülikooli peahoone.Tallinna tehnikaülikooli peahoone.
Ülikoolid vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes

Nii Tallinna tehnikaülikool, maaülikool kui ka Tallinna ülikool vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes, sest vähenenud on ka keskkoolilõpetajate hulk.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
Regula Paljassaare sadamas.Regula Paljassaare sadamas.
Parvlaev Regula taastusremont sai valmis

Parvlaev Regula läbis põhjaliku remondi - alusel puhastati ja värviti korpus, samuti taastati erinevad masinad ja seadmed.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema