Kaja Kallas, Lang ja Paet ei saa Reformierakonna juhatuse koosolekule tulla ({{commentsTotal}})

Autor: Martin Dremljuga/ERR
{{1476877216000 | amCalendar}}

Kaks Siim Kallase toetajat Reformierakonna juhatuses - Kaja Kallas ja Rein Lang - ei saa töö tõttu kolmapäeval toimuval koosolekul osaleda. Samuti ei saa sinna tulla eurosaadik Urmas Paet.

"Ma olen ju öelnud, miks me leppisime kokku, et juhatuse koosolekud on ainult reedeti. Sellepärast, et muidu mina ega [Urmas] Paet ei saa osaleda, kuna meil on istungid. Aga vaikselt ja kindlalt saadetakse kogu aeg välja ikkagi kolmapäevased kuupäevad. Nad täiesti ignoreerivad. Me ei saa isegi Skype´i teel osaleda, sest meil on istungid," ütles Kallas ERR-ile.

Koosolekule ei saa tulla ka Rein Lang, kes töötab Dubais IT-ettevõtte Nortal spetsialistina.

"Ma kahjuks ei saa, ma olen Lähis-Idas tööl. Ma olen olnud siin juba kaks nädalat ja olen veel kolm nädalat," ütles Lang kolmapäeval ERR-ile.

Lang ütles, et erakonna erimeelsused tuleb lahendada ja ühtsus taastada. "Eks kuidagi tuleb ju taastada. Kõik asjad tuleb selgeks rääkida. /.../ Küll see ära tuleb klaarida ja küll ta klaaritakse ka," sõnas Lang.

Lang lubas oma seisukohad juhatusele kirja teel edastada.

Paet: president on valitud, võiks edasi minna

Urmas Paet ütles ERR-ile, et erakond on kokku leppinud, et juhatused toimuvad kord reedel, kord kolmapäeval. Partei erimeelsusi kommenteerides ütles Paet, et süüdlaste otsimise asemel võiks edasi liikuda.

"Kui on vaja veelkord neid asju rääkida, eks siis tuleb rääkida, aga üldiselt nüüd võiks juba edasi minna. Liiga palju auru võib kuluda mingite süüdlaste otsimisele mingites asjades, kus tegelikult ei ole põhjust neid otsida," ütles Paet.

"Üldiselt tuleks keskenduda sellele, kuidas nii Eesti kui ka selle sees Reformierakond ja valitsuskoalitsioon edasi liigub. Tänaseks on president valitud, Eestil on president olemas, tuleb edasi minna," lisas ta.

Erimeelsused erakonnas ja Siim Kallase kriitika tuleb juhatuses arutlusele tulevasel kolmapäeval toimuval koosolekul.

Siim Kallas ütles eelmisel reedel Äripäevale antud intervjuus, et ta ei välista uue partei loomist. "See on keeruline asi. Ma ei taha öelda ka, et see täiesti välistatud on, aga on vara veel. Peab mõtlema," ütles Kallas vastuseks ajalehe küsimusele uue erakonna loomise kohta.

Kallasele reageeris kohe erakonna peasekretär Reimo Nebokat, kes muu hulgas heitis Kallasele ette sõbrustamist Kremli-meelsete jõududega.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.