Soome haridusamet: "poiste ja tüdrukute" juhendist saadi valesti aru ({{commentsTotal}})

Tüdrukud ja poisid Eestis, Sillaotsa koolis.
Tüdrukud ja poisid Eestis, Sillaotsa koolis. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Soome riiklik haridusamet üritas teisipäeval maandada pahast vastukaja, mis oli seotud uue soolist võrdõiguslikkust juurutava õppejuhendiga, mille raames oli muuhulgas antud koolidele soovitus vältida laste kõnetamisel sõnade "poiss" ja "tüdruk" kasutamist.

Haridusameti kinnitusel on meedia ja lapsevanemad ameti poolt koolidele antud juhistest valesti aru saanud, vahendas Yle.

Põhi- ja eelhariduse eest vastutav juhtivametnik Jorma Kauppinen selgitas, et kogu teema läks liikvele vaid ühe ametniku poolt antud intervjuust ajalehele Helsingin Sanomat. Kauppineni arvates tekkis aga "väga asjalikust artiklist" meedias levides "arusaamatus".

"Lapsevanematelt tulnud e-kirju on mul juba kogu kogu postkast täis. Sellest on ikka märkimisväärne kära tekkinud. Siin ei ole tegu mingi uue asjaga, vaid see on lihtsalt õpetajatele abivahendiks mõeldud juhend, mille abil nad saavad mõelda, kuidas võrdõiguslikkust paremini ellu viia. See on juhend, õppetöö jaoks mõeldud abivahend, mitte mingi määrus," rõhutas Kauppinen.

Kauppineni sõnul on eelmisel aastal koostatud raport ka varem meediakära põhjustanud ning nii juhtus ka nüüd. Juhendi taustaks on soolist võrdõiguslikkust puudutav seadus ning seal sisalduv säte, mille kohaselt peab alates järgmise aasta algusest olema koolidel olemas plaanid võrdõiguslikkuse tagamise kohta. Ametniku sõnul pole tegu millegagi, mille pärast lapsevanemad muret tundma peaksid.

"Artiklite pealkirjad on mõned päris naljakad. Selle taustaks on oluline asi, kuid oluline pole siin see, kas koolides räägitakse poistest või tüdrukutest. Koolidel on oma ülesanne edendada võrdõiguslikkust. Nüüd aga arvavad inimesed, et on hakatud mingeid määrusi jagama ning see ei pea paika," selgitas Kauppinen.

Toimetaja: Laur Viirandproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics