Soome haridusamet: "poiste ja tüdrukute" juhendist saadi valesti aru ({{commentsTotal}})

Tüdrukud ja poisid Eestis, Sillaotsa koolis. Autor: Postimees/Scanpix

Soome riiklik haridusamet üritas teisipäeval maandada pahast vastukaja, mis oli seotud uue soolist võrdõiguslikkust juurutava õppejuhendiga, mille raames oli muuhulgas antud koolidele soovitus vältida laste kõnetamisel sõnade "poiss" ja "tüdruk" kasutamist.

Haridusameti kinnitusel on meedia ja lapsevanemad ameti poolt koolidele antud juhistest valesti aru saanud, vahendas Yle.

Põhi- ja eelhariduse eest vastutav juhtivametnik Jorma Kauppinen selgitas, et kogu teema läks liikvele vaid ühe ametniku poolt antud intervjuust ajalehele Helsingin Sanomat. Kauppineni arvates tekkis aga "väga asjalikust artiklist" meedias levides "arusaamatus".

"Lapsevanematelt tulnud e-kirju on mul juba kogu kogu postkast täis. Sellest on ikka märkimisväärne kära tekkinud. Siin ei ole tegu mingi uue asjaga, vaid see on lihtsalt õpetajatele abivahendiks mõeldud juhend, mille abil nad saavad mõelda, kuidas võrdõiguslikkust paremini ellu viia. See on juhend, õppetöö jaoks mõeldud abivahend, mitte mingi määrus," rõhutas Kauppinen.

Kauppineni sõnul on eelmisel aastal koostatud raport ka varem meediakära põhjustanud ning nii juhtus ka nüüd. Juhendi taustaks on soolist võrdõiguslikkust puudutav seadus ning seal sisalduv säte, mille kohaselt peab alates järgmise aasta algusest olema koolidel olemas plaanid võrdõiguslikkuse tagamise kohta. Ametniku sõnul pole tegu millegagi, mille pärast lapsevanemad muret tundma peaksid.

"Artiklite pealkirjad on mõned päris naljakad. Selle taustaks on oluline asi, kuid oluline pole siin see, kas koolides räägitakse poistest või tüdrukutest. Koolidel on oma ülesanne edendada võrdõiguslikkust. Nüüd aga arvavad inimesed, et on hakatud mingeid määrusi jagama ning see ei pea paika," selgitas Kauppinen.

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.