Hiiumaa ettevõtjate sõnul kahjustab ebakindlus praamiliikluses saare majandust ({{commentsTotal}})

Viimaste nädalate ebatavaliselt madal mereveetase on häirinud tõsiselt parvlaevaliiklust Rohuküla-Heltermaa liinil. Hiiumaa ettevõtjad on mures, et üleveos valitsev ebakindlus teeb kahju saare majandusele.

Kui veetase langeb 60-sentimeetrini alla normi, jäävad suuremad laevad St. Ola ja Regula kai äärde. Neid sellises olukorras asendav Harilaid on aga märksa väiksem ja nii ei ole Hiiumaa ettevõtjatel olnud viimastel nädalatel kindlust, kas vajalikud veosed saavad ikka õigel ajal üle mere, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Veoste hilinemine lööb segamini firmade töögraafikud.

"Plastitööstus ei saa oma toodangut õigeks ajaks valmis, ei saa toorainet siia või ei saa toodangut välja veetud. Sama on toiduainetööstusega, kui sa kiiresti riknevat kaupa liigutada ei saa. Ma enda isikliku firma koha pealt võin öelda, et ehitusobjektid näiteks seisavad, kaupa Hiiumaale ei saa. Ülevedu on praktiliselt võimatu ja ennustamatu," rääkis Hiiumaa ettevõtjate liidu juhatuse liige Tanel Malk.

Hiidlased leiavad, et TS Laevad oleksid pidanud rentima Saaremaa Laevakompaniilt lisaks Harilaiule sama tüüpi ja praegu Rohuküla sadamas seisva Kõrgelaiu, mis leevandaks vähemalt osaliselt madalast veest põhjustatud üleveoprobleeme.

TS Laevad kinnitas, et Kõrgelaiu rentimine pole praegu siiski plaanis.

"Pigem me püüame olla hästi operatiivsed kommunikatsiooni jagamise ja lisareiside mõttes, et kui ka õhtuste reiside ajal näiteks jääb ainult sõitma Harilaid, siis see sõidab ikkagi nii kaua, kuni kai on tühi ja inimesed veetud saavad," rääkis TS Laevade juhatuse esimees Kaido Padar.

Hiiumaa liini jaoks ehitatavate uute parvlaevade süvis on neli meetrit, mis on praktiliselt sama kui St. Olal ja Regulal. See tähendab, et nii madala veetasemega kui viimasel ajal, ei pruugi sõita ka uued laevad.

Kaido Padari sõnul tuleb analüüsida, kuidas tulevikus sellist olukorda vältida.

"Proovime sellega hakkama saada, proovime uued laevad liinile tuua ja eks siis tuleb mõelda, kuidas uues sellises eriolukorras ellu jääda," ütles Padar.

Regionaalseid sadamaid haldava AS-i Saarte Liinid kinnitusel on nii pikalt püsinud madal veetase erakordne.

"Olukorda, kus veetase püsib pikalt rohkem kui pool meetrit alla kroonlinna nulli, võib öelda, ei ole nähtud 10, 15, võib-olla 20 aastat," tõdes Saarte Liinide juht Villu Vatsfeldt.

Veeteede Ameti sõnul oleks Rohuküla-Heltermaa liini täiendav süvendamine mahukas töö ja eeldaks, et majandusministeerium määraks selleks neile lisaraha.

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema