Fotod ja video: Donetskis leidis aset sõjapealik Motorola matusetseremoonia ({{commentsTotal}})

Donetskis leidis kolmapäeval aset tuntud Kremli-meelse sõjapealiku Arseni Pavlovi - hüüdnimega Motorola - matusetseremoonia.

Kohaliku ooperiteatri juurde oli kogunenud väidetavalt umbes 5000 leinajat, kes Pavloviga hüvasti jätsid, vahendasid AFP, Unian ja Raadio Vaba Euroopa.

Ukraina meedias aga väideti, kuidas Donetski Kremli-meelsed võimud olid andnud kõigile avaliku sektori eelarvest palka saavatele inimestele korralduse tseremooniale kindlasti kohale tulla.

Märkimisväärne on ka see, et matusetseremooniat kanti üle Venemaa riigitelevisioonis. Alles teisipäeval oli Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ajakirjanikele selgitanud, et Pavlovit heroiseerib mitte Vene riik, vaid Vene ühiskond.

33-aastane Vene kodanik Pavlov sai surma 16. oktoobril Donetskis, kui tema koduks olnud kortermaja liftis plahvatas pomm. Lisaks Pavlovile hukkus ka tema ihukaitsja.

Kui nn Donetski Rahvavabariigi esindajad on süüdistanud Pavlovi tapmises Kiievi poolt saadetud separatiste, siis Ukraina meedia ja analüütikute hinnangul võis tegu olla järjekordse arveteõiendamisega Kremli-meelsete võitlejate endi vahel. Väidetavalt oli atentaadile eelnenud ka Pavlovi tüli ühe Abhaasiast saabunud komandöriga.

Mõned eksperdid on isegi pakkunud välja, et Pavlovist sai järjekordne ohver väidetavas kampaanias, millega Vene luureteenistused "koristavad ära" vahepeal tülikaks muutunud komandöre, sest reaalse üksuste juhtimisega tegelevat nagunii juba Venemaalt saabunud ohvitserid. Kohalikud väepealikud olevatki aga mõeldud peamiselt vajaduse korral meediale esitlemiseks.

Kremli-meelsete võitlejate liidrid ja meediast tuntud sõjapealikud on aga ähvardanud Kiievile kätte maksta. Olukorra pingestumist ja ulatuslikuma konflikti taaspuhkemist pole välistanud ka rahvusvahelised vaatlejad.

Kõige rohkem tähelepanu on meedias pälvinud ähvardus, mille tegi üks teine tuntud sõjapealik, pataljoni Somali komandör Mihhail Tolstõhh, kes lubas kättemaksuks "hävitada kõik Ukraina linnad".

"Iga linn, mille me vallutame teel Kiievisse, pühin ma maapinnalt. Ükskõik, kes seda ka ei teinud, maksab ränka hinda. Kogu Ukraina. Vastust peab andma kogu ukraina rahvas. Iga tapetu eest tuleb tappa miljon vaenlast, seda me ka teeme," ähvardas Givi.

Ukraina kaitseministeerium: Motorolal lihtsalt vedas

Ukraina kaitseministeerium on omakorda teatanud kommentaariks, et Pavlovi surm päästis ta vältimatust karistusest ehk eluaegsest vanglakaristusest.

"Motorola võttis alates 2014. aasta aprillist aktiivselt osa sõjategevusest, kus jäi meelde ebainimliku jõhkruse ja marodööritsemisega. Tema hingel on hulk sõjakuritegusid, sealhulgas vangi langenud Ukraina sõduri ja Donetski lennuvälja kaitsja, Ukraina kangelase Igor Branovitski mõrv. Seega ainult surm päästis Pavlovi vältimatust eluaegsest vanglakaristusest. Tal lihtsalt vedas," rääkis esmaspäeval Kiievis toimunud pressibriifingul kaitseministeeriumi terrorismivastase operatsiooni kõneisik Andri Lõssenko.

Pavlov oli varem ka ise meedias kiidelnud sellega, et hukkas sõjavange.

Lõssenko lisas, et Pavlov mingeid juhtivaid kohti Kremli-meelsete relvajõudude hierarhias ei omanud, sest neid üksusi juhivad juba ammu Vene ohvitserid. "Põhimõtteliselt meenutas ta PR-sõdurit, kelle küljes rippusid aurahad ning millega ta tekitas pahameelt tavalistes võitlejates, kelle jaoks pole see sõda toonud kaasa muud kui häda ja vigastusi," märkis ta.

Toimetaja: Laur ViirandViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema