Heltermaa sadamas lõpetati kolmapäevaks piletimüük, neljapäeval võib liinile saabuda Kõrgelaid ({{commentsTotal}})

{{1476893651000 | amCalendar}}

TS Laevad lõpetas piletimüügi Heltermaa-Rohuküla suunal, kuna madala veetaseme tõttu sõidab liinil vaid parvlaev Harilaid, millel võtab praegu sadamas järjekorras ootavate sõidukite vedamine vähemalt 12 tundi.

Madala meretaseme tõttu häiritud laevaliikluse tagajärjel on Heltermaa sadamas ootel ligi 400 rajameetrit sõidukeid. Hiiumaa liini teenindab parvlaev Harilaid, mis võtab pardale kuni 100 rajameetrit sõidukeid ja teeb väljumisi Heltermaa sadamast orienteeruvalt iga nelja tunni järel.

Seetõttu lõpetas TS Laevad lõpetas piletimüügi Heltermaa-Rohuküla suunal, sest sõidukitest tekkinud järjekorra teenindamiseks on vaja vähemalt nelja reisi ja selleks kulub vähemalt 12 tundi.

Ettevõte palub Hiiumaalt mandrile sõita soovivatel inimestel oma plaanid ümber muuta.

Järgmine parvlaeva Harilaid väljumine toimub Rohukülast kell 20.05 ja Heltermaalt orienteeruvalt kell 22.00.

Liinile võib saabuda Kõrgelaid

TS Laevad peab rääkimisi Saaremaa Laevakompaniiga parvlaeva Kõrgelaid prahtimiseks Hiiumaa liinile. Parvlaev Kõrgelaid loodetakse lisada Hiiumaa liinile alates neljapäevast.

"Seoses erakorraliselt pikaajaliselt püsinud madala meretasemega on laevaliiklus Rohuküla-Heltermaa liinil olnud häiritud ning laevaliiklust on valdavalt saanud teenindada vaid parvlaev Harilaid. Parvlaeva Harilaid mahutavus pole olnud piisav tagamaks ülevedu Hiiumaa liinil. Lähiaja ilmaprognoosid ei luba olulist meretaseme tõusu ning lähipäevil on oodata ka tugevat tuult," selgitas TS Laevad.

Ettevõte teatas, et meremeeste, aga ka sadamatöötajate sõnul on selle sügise ilmastikuolud Hiiumaaa liinil erakorralised just pikaajaliselt püsinud madala meretaseme osas ning sellel liinil töötanud inimesed ei mäleta, et sellist olukorda oleks olnud vähemalt viimase kahekümne aasta jooksul.

Parvlaev Kõrgelaid loodetakse lisada liinile nii pea kui kokkulepped on saavutatud ja meeskond laevale saabunud.

Parvlaevad Regula ja St.Ola on sadamates ootel ja asuvad liinile nii pea kui ilmastik seda võimaldab.

TS Laevad palub Hiiumaa liinil sõita soovijatel jälgida operatiivset infot Praamid.ee veebilehel ja Facebookis.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.