Tallinna loomade varjupaik majutab nüüd koeri ka öösiti ({{commentsTotal}})

Augusti algul avatud Tallinna loomade varjupaik majutab esimest nädalat ka koeri, sest kohus otsustas, et koerte igapäevane transportimine ööseks teistesse Eesti varjupaikadesse ei ole õigustatud.

Kuigi varjupaigas on kokku 40 koertele mõeldud kohta, on asukaid seal kaks - laikat meenutav Lumi ja Eesti hagija sugemetega Robi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on läbi käinud paar koera, kes on tagastatud kohe omanikule, aga neile, kes on praegu siia jäänud, hakkame õige pea uut kodu otsima," ütles Tallinna loomade varjupaiga juht Hellika Landsmann.

Veel eelmisel nädalal tuli koerad ööseks Tallinnast ära viia kas Virumaa või Pärnu varjupaika. Kohtu toel leidis see absurdne olukord lahenduse.

"Ringkonnakohus leidis, et see ei ole õigustatud ja avalik huvi kaalub üles selle, et ümberkaudsetele elanikele ei meeldi see, et seal koeri majutatakse. Linn on omalt poolt võtnud väga palju meetmeid tarvitusele, et müra, mis sealt kinnistult tuleb, oleks väiksem," selgitas Tallinna keskkonnaameti peaspetsialist Triinu Maandi.

Üheks meetmeks on mürauuringu soovitus - nelja meetri kõrgune ja 12 tuhat eurot maksnud tihe aed. Koeri hoitakse siseruumides ja ilma rihmata saavad nad ühekaupa käia harjutusväljakul. Väljaspool aeda jalutavad koerad vaid rihmastatult.

Tallinna linn pidi kohut käima ka eelmise loomade hoiupaiga teenuseosutajaga, mille tõttu on paljud loomad oodanud kolm kuud, sest neile pole olnud võimalik uut kodu otsida.

Praegu on kõige rohkem hoiul kasse ja nende arv kasvab kiiresti. Landsmanni sõnul on praegu 40 protsenti varjupaig aloomadest kassipojad.

Praegu on varjupaigas käimas musta kassi kuu, mis tähendab, et mustad või valdavalt musta kasukaga kassid saavad uude koju tasuta.

Pisiimetajatest on hetkel hoiul kõige rohkem küülikuid, kellest viimased leiti paari nädala eest Harku järve äärest maast pea laeni sõnnikut täis puuridest koos deegu ja tšintšiljadega. Ka nendele loodab varjupaik pärast arstlikku turgutust uue kodu leida.

Toimetaja: Merili NaelOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema