Vitsut: Reformierakond peab Rõivase välja vahetama, siis vaatame, kas läheme valitsusse ({{commentsTotal}})

Reformierakonna liige, välisminister Jürgen Ligi ütles, et see kui Keskerakonnas vahetub juht, ei tähenda, et ka valitsuskoalitsioon peaks vahetuma. Keskerakonna liige Toomas Vitsut märkis aga, et kõigepealt peaks Reformierakond vahetama välja oma peaministri ja alles seejärel kaalub Keskerakond, kas üldse rääkida valitsusse astumise osas läbi või mitte.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) liige Rainer Vakra rääkis "Foorumis", et on veendunud, et Jüri Ratasest saab Keskerakonna uus juht.

"Edgar Savisaar on kindlasti kirjutanud ennast 1990. aastatel Eesti ajalooraamatusse, aga täna on ta olukorras, kus ta mängib malet mustade nuppudega valgete vastu ja iga kord, kui ta keerab selja, avastab ta, et osadest tema mustadest nuppudest on saanud valged. Kui ta veel paar korda selga keerab, siis tal on sõna otseses mõttes viimane valge nupp ja selles olukorras ta lahingut ei võida," rääkis Vakra.

Ta lisas, et põlvkondade vahetus poliitikas on raske ja keeruline. Samas tõdes ta siiski, et kindlalt ei saa öelda, mis on 5. novembril toimuva Keskerakonna kongressi lõpptulemus.

Vastates saatejuhi küsimusele, milline peaks olema uus Keskerakond, et olla koalitsioonikõlbulik, ütles Jürgen Ligi, et kõigepealt peaks partei pakkuma sisulist alternatiivi ja ideid.

"Küll aga, Keskerakonna esimehe vahetus ei tähenda, et valitsus peaks vahetuma. Meil ei ole vajadust uue valitsuse järele, kuni valitsus toimib. Ja meil toimib valitsus," ütles Ligi.

"Teine asi, et kui Keskerakond tahab teha ennast huvitavaks, siis see peab algama ikkagi programmilisest huvitavusest. Aga seda pole. See on põhiline, mis mind segab," lisas ta.

Ligi märkis samas, et Keskerakonna lagunemine hea ei oleks. "Keskerakonnal on siiski eelkõige venekeelsete konsolideerimise roll olemas, tõsi, see on kahjuks opositsiooniline konsolideerimine, aga ta on vähemalt natukene neid äärmusi silunud, mis sealtpoolt võivad olla. Ma arvan, et Eestile on hea, kui Keskerakond toimib edasi, aga sisu peab sinna ikkagi juurde tulema," ütles Ligi.

Toomas Vitsut ütles, et kui Keskerakond teeks valitsust, siis kindlasti viiakse ellu haldusreform ja maksureform.

"Mis puudutab Keskerakonna parketikõlbulikkust, siis paljud minu erakonnakaaslased on öelnud, et Keskerakond peaks kiiresti valitsusse minema. Mina ütlen, et meil pole kiiret kuhugi. Kõigepealt peab Reformierakond oma peaministri välja vahetama, siis me vaatame, kas läheme valitsusse või kas räägime läbi või mitte," lisas ta.

Vabaerakonna liige Külliki Kübarsepp sõnas, et tema hinnangul oli juba eelmises riigikogu koosseisus näha, et erinevad poliitilised jõud tunnevad seda, et Reformierakonda ei saa jätta enam koalitsiooni.

"Selleks, ma arvan, on ka Keskerakonna muudatused väga olulised, et just leida erinevaid võimalusi uue koalitsiooni tekkeks. Mina ei välista, et võiks olla nii Vabaerakond, sotsiaaldemokraadid, Keskerkaond kui ka EKRE või kas või IRL need, kes võiksid oma jõud ühendada ja koalitsiooni teha," rääkis Kübarsepp.

"Murekoht on see - ja arvan, et Keskerakonnal on siin just võimalus seda uut tegevussuunda välja tuua -, et Vabaerakond on öelnud, et lisaks sellele, et Savisaare juhitud Keskerakonnaga on väga raske koostööd teha, näeme tõsist probleemi ka Ühtse Venemaa lepingus, mis on tegelikult märgiliselt väga oluline venekeelsele valijaskonnale. Aga siin on just Jüri Ratasel, Kadri Simsonil ja Mailis Repsil suur šanss seda suunda muuta ja leida uued väärtused ka uue võimaliku koalitsiooni mõistes," lisas ta.

Toimetaja: Merili Naelproovisproovis
Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics