Koalitsiooni moodustajad jagasid ministrikohad omavahel võrdselt ära ({{commentsTotal}})

{{1479539905000 | amCalendar}}

Keskerakonna, sotsiaaldemokraatide ning Isamaa ja Res Publica Liidu esimees jõudsid koalitsioonileppe osas üksmeelele ning laupäeva hommikuks pandi paika ka ministriportfellide jaotus - iga partei saab viis kohta. Kui Keskerakond ja sotsid tegid oma ministrikandidaadid avalikuks, siis IRL ootab sellega esmaspäevani.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas tunnistas "Aktuaalsele kaamerale", et kohti jagati põhimõttel - igaühele võrdselt ehk kõigile viis portfelli. Selline oli tema põhimõte. "Iga partner, kes koostöösse tuleb, peab tundma, et ta on sama oluline kui tema kõrval olev partner," ütles Ratas.

Keskerakonna volikogu kinnitas laupäeval ministrikandidaadid: peaministriks pürgib Jüri Ratas, majandus- ja taristuministriks Kadri Simson, haridus- ja teadusministriks Mailis Reps, maaeluministriks Martin Repinski ning riigihalduse ministriks Mihhail Korb. 

Poliitikute seas kiideti valikut ja leiti, et Keskerakonnas võiks selle valikuga rahul olla ka Ratase vastasleer, sest näiteks Ida-Virumaal tuntud põllumajandusettevõtja Martin Repinski tõi poliitikasse Yana Toom, kes kandideeris hiljuti Ratase vastu esimehe kohale. Vene emakeelega Mihhail Korb aga on hea märk Keskerakonna venekeelsetele valijatele, keda on parteil üle 80 protsendi.

Sotside ridadest kandideerib tervise- ja tööministriks Jevgeni Ossinovski, kultuuriministriks Indrek Saar, välisministriks Sven Mikser, siseministriks Andres Anvelt ning ettevõtlus- ja majandusarengu ministriks Urve Palo. Riigikogu esimehena jätkab Eiki Nestor.

Parteile reede õhtu ja kogu laupäeva öö vältel tugevaid portfelle välja väidelnud SDE esimees Jevgeni Ossinovski ütles, et jättis omale senise tervise- ja tööministri portfelli, sest ei taha jätta pooleli neid asju, mis tal töös on.

IRLi päralt on uues valitsuses kaitse-, rahandus-, justiits-, sotsiaalkaitse- ja keskkonnaministri koht. Erakond kinnitab ministrid esmaspäeval.

IRL-i esimees Margus Tsahkna tunnistas, et tema eesmärk oli julgeoleku-, õigus- ja rahanduspoliitika portfellid oma parteile saada.

"Isamaa eesmärk oli selgelt see, et me hoiame julgeolekuga, nii sise- kui ka välisjulgeolekuga seotud küsimused enda käes nagu on lubatud. Ühelt poolt kaitse ja teiselt poolt, mis puudutab just majanduse käimatõmbamist, siis see suur pakett, mis on kokku lepitud koalitsioonilepingus, on eelkõige rahandusministeeriumi all," selgitas Tsahkna.

"Aktuaalse kaamera" andmetel võib Tsahknast saada rahandusminister. Sel juhul võib kaitseminitri portfelli saada pikaaegne riigikogu väliskomisjoni ja riigikaitsekomisjoni juht Marko Mihkelson. Väidetavalt kaalutakse sotsiaalkaitseministri kohale Kaia Iva kandidatuuri, justiitsministri kohale Urmas Reinsalu ning keskkonnaministri kohale senist ministrit Marko Pomerantsi või senist rahandusministrit Sven Sesterit.

IRLi eestseisuse liige Siim Kiisler ütles ERR-i raadiouudistele, et kokkulepe sündis alles hommikul mõni minut enne kella üheksat ja ministriportfellide jaotusest teatasid kell üheksa alanud eestseisuse koosolekule saabunud rampväsinud Margus Tsahkna ja Urmas Reinsalu. "Jõudsime seisukohale, et nii rutakalt meie eestseisus neid isikuid paika ei pane," selgitas ta.

Kiisleri sõnul peab erakonna esimees veidi puhkama ning siis asjale värske pilguga vaatama. Siis kutsub ta kokku eestseisuse koosoleku, kes otsuse teeb.

"Meil on tõesti nii, et ette teada ei ole midagi," lausus IRLi eestseisuse liige. "Ka varem on olnud päris pingelisi hääletusi, võib ka seekord ette tulla. Ongi salajane hääletus, näiteks kaks kandidaati ühele ministrikohale. Kes enim hääli saab, selle eestseisus esitab volikogule kinnitamiseks".

Jagatud on ka riigikogu komisjonide esimeeste kohad. Keskerakonnale lähevad rahanduskomisjoni, Euroopa Liidu asjade komisjoni, õiguskomisjoni ja kultuurikomisjoni esimehe kohad ja lisaks demograafia probleemidega tegeleva komisjoni juhi koht., kui see luuakse.

Luua tahetakse ka riigireformi komisjon, mille juhi koha saaksid sotsid. Neile läheks ka riigikaitse-, sotsiaal- ja keskkonnakomisjoni esimehe kohad. IRL-ile on mõeldud põhiseadus-, välis-, majandus-, maaelu- ja KAPO-komisjoni esimehe kohad.

Riigikogu esimese aseesimehe koht läheks Keskerakonnale.

Toimetaja: Karin Koppel, Merili Nael, Tiina JaaksonHurghada kuurort.Hurghada kuurort.
Eestlaste reisid Egiptusesse on vähenenud 100 000 võrra

Eesti Panga andmetel on eestlaste reisimine Egiptusesse võrreldes 2008 aastaga langenud umbes 100 000 reisi võrra.

Frank-Walter Steinmeier.Frank-Walter Steinmeier.
Steinmeier: ajalugu ei peaks kasutama relvana

Teisipäeval Eestisse saabunud Saksamaa president Frank-Walter Steinmeier pidas kolmapäeval teaduste Akadeemia majas kõne teemal "Saksamaa ja Eesti – muutlik minevik, ühine tulevik“, millest ERR.ee tegi otseülekande ja mille täismahus videot saab vaadata käesolevas artiklis.

Uuendatud: 18:52 
Epp MäeEpp Mäe
Epp Mäe kaotas ülipõneva poolfinaali ning saab võimaluse püüda pronksi

Kui teisipäevane võistluspäev maadluse maailmameistrivõistlustel Pariisis tõi Eestile Heiki Nabi kreeka-rooma maadluse raskekaalu hõbemedali, siis kolmapäeval läks naistemaadluses matile meie teine medalilootus Epp Mäe.

Uuendatud: 15:17 
Maria Sepperi uue ettevõttega rendilepingu sõlminud Viimsi vald lubab õigeaegsel tasumisel silma peal hoida.Maria Sepperi uue ettevõttega rendilepingu sõlminud Viimsi vald lubab õigeaegsel tasumisel silma peal hoida.
Viimsi vald sõlmis lepingu Teletorni äpardunud ja võlgades toitlustajaga

Ettevõtja Maria Sepper, kes pidi avama Teletornis restorani, ent ei suutnud lepingut vaatamata tähtaegade korduvale edasilükkamisest ikkagi täita, on loonud uue, ilma maksuvõlgadeta ettevõtte, millega Viimsi vald sõlmis rendilepingu. Enamik Sepperi ettevõtetest on võlgades, kuid ettevõtja kinnitab, et tegeleb võlakoormuse vähendamisega.

Tallinn.Tallinn.
Linnapeakandidaadid vastavad | Suur-Tallinn peab sündima loomulikul teel

Kuigi Tallinna ümbritsevad rõngasvallad on tugevalt pealinnaga seotud, ei leia meerikandidaadid, et näiteks Jüri, Viimsi või Tabasalu peaks liitma Tallinnaga. Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa hinnangul juhtub see tulevikus paratamatult, kuid selle aluseks peab olema loomulik integratsioon läbi koostöö mitte sundliitmine. 

UUS ERR.ee lühidokkide sari
Martin Kuusk.Martin Kuusk.

Haiguse lugu: elu eluaegse haigusega

Väikesest peale rongide vastu huvi tundnud ning huvist endale ka ameti teinud Martin Kuusk põeb haigust nimega sclerosis multiplex. Sportlikust, elurõõmsast ja pidevalt naljatlevast mehest on võimatu peale vaadates aru saada, et teda tabanud tõbi kuulub tegelikult tõsiste krooniliste haiguste hulka.

ARVUSTUS
Birgitta Festival 2017. "Tosca".Birgitta Festival 2017. "Tosca".

Birgitta kasvatab uut publikut peale

Saatuse tahtel uuele kunstilisele juhile edasi liikunud Birgitta Festival on klassikat hindava püsipubliku kõrval võtnud missiooniks kasvatada peale ka uut ja uudishimulikku publikut, kelle maitse tabamiseks on paletti laiendatud. Selle kinnituseks on alates tänavusest aastast igal aastal kavas ka üks lasteetendus.

UUDISED
Apteek.Apteek.
Konkurentsiamet: apteegireformi pole senini piisavalt analüüsitud

2015. aastal apteegireformi kritiseerinud konkurentsiamet on senini seda meelt, et kehtestatud piirangud tuleks üle vaadata ja võimalik, et ka tühistada, sest muudatustest tulenevat kasu pole piisavalt analüüsitud ja konkurentsi need ei paranda.

SAVISAAR KOHTUS
Kust tuleb väljend „puhas kui prillikivi“?

Edgar Savisaar kasutas tema suhtes esitatud korruptsioonikahtlustusi kommenteerides väljendit „olen puhas kui prillikivi.“ ERR Novaator uuris aga, kust selline väljend tuleb ja mida see õigupoolest tähendab?

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

TrompetTrompet
Otse kell 19: klassikakolmapäeva kontsert Tallinna loomaaias

Tallinna loomaaias toimuvad juba mitmendat suve toredad klassikalise muusika kontserdid. Täna pakub rõõmu akordioniduo Aavo Otsa trompetiansambel.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.