Õpilaste hinnangul ei arenda Eesti koolid laste andeid ({{commentsTotal}})

Eesti koolid ei otsi õpilastes üles ega arenda nende andeid, vaid suunavad noortesse eelkõige suures mahus uut teavet, kuid sel moel pole koolis võimalik olla õnnelik, kinnitasid gümnaasiumiõpilased Valgas peetud Rajaleidja konverentsil.

Uuringud pole Eestit seni kõige õnnelikumate kooliõpilastega riikide hulka arvanud. Õpiedukus ei pruugi alati tähendada õnnelikkust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Õpetaja seisab klassi ees, kus on 20 õpilast. Igal õpilasel on erinevad vajadused, anded, unistused. Ja õpetaja õpetab sama asja samamoodi. See on minu jaoks täielikk absurd!" ütles Valga riigigümnaasiumi 11. klassi õpilane Karl-Steven Vijar.

"Õnnelikkuse tagab suhtlemine, et sa suhtled, sul on seltskond ja sul tekivad elamused," arvas Valga gümnaasiumi 12. klassis õppiv Ly Joakit.

"Kui jõuame kolmandasse klassi, siis tunneme oma klassikaaslasi. Tunneme, et mõni neist on rohkem arenenud ja tahaks temaga samale järjele jõuda. Sa hakkad endalt rohkem nõudma ja see võib muutuda kurnavaks," arutles 11. klassi õpilane Katarina Kasemets.

Gümnaasiuminoored soovitavad uue valitsuse moodustajail lubada õpetajad varem pensionile ja küsivad, miks on nii, et George Washingtoni sünni- ja surma-aasta on hästi peas, kuid ei tea, kuidas elus edukas olla ja last kasvatada.

Rajaleidja konverentsil selgus, et Eestis on juhtumeid, kus tuge vajatakse isegi kooli sisseastumisavalduse kirjutamisel. Ja selgitada, miks mõni noor tegelikult kooli ei jõua, on päris keeruline.

"Me ei pruugi tuvastada, miks laps nii käitub, ta on nukker ja depressiivne. Tegelikult on ta üksi," ütles koolipsühholoogide ühingu juhatuse esimees Triin Kahre.

"Just tagasihoidlikumad inimesed vajavad täiskasvanu toetust, et inimestevaheline suhe oleks mõjusam ja aktiivsem ja tekiks vastastikune rahulolu," sõnas Valgamaa Rajaleidja keskuse psühholoog Endla Lõkova.

Noored kurdavad, et kool, trenn ja muu tegevus venitavad päevad nii pikaks, et ei jõua väljagi magada.

"Ma põlen läbi, mul on vahepeal selline tunne. Ja kui on ka mingi töö, siis mõtlen - ah, metsa see, ma tahan magada ka," tõdes Vijar.

"Olen õnnelik siis, kui olen meeldivas suhtluskeskkonnas, õppimises ree peal, saan aru, olen teadmistejanuline," sõnas Valga gümnaasiumi 12. klassi õpilane Karel Simson.

Kelle kodu on õnnelikum, sel on ka koolis rohkem rõõmu ja energiat toime tulla, kinnitavad psühholoogid.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema