Keskerakond täpsustas: Savisaar saab palka 3500 eurot kuus edasi ({{commentsTotal}})

{{1479979156000 | amCalendar}}

Keskerakonna büroo teatas neljapäeval, et on valmis endisele esimehele Edgar Savisaarele maksma 3500-eurost kuupalka ja katma tema õigusabikulusid, kuid selleks on vaja temaga kohtuda ja saada selleks nõusolek. Savisaar vastab Facebookis, et väited, nagu oleks teda pea võimatu tabada, pole tõsiseltvõetavad.

Büroo pressiteates seisab ka, et endisel esimehel Savisaarel on võimalik kasutada erakonna poolt renditavat autot koos autojuhiga. Savisaar aga kirjutas: "Tegelikult andsin ma invasōiduki Keskerakonna büroole pärast 5. novembri Kongressi tagasi ja sellest ajast peale pole ma ka tolleaegset autojuhti näinud."

ETV kolmapäevases saates "Pealtnägija" ütles peaminister, Keskerakonna uus esimees Jüri Ratas, et Savisaar ei saa enam parteilt palka ega ka advokaadikulude hüvitamist teda puudutavas korruptsioonikaasuses. "Hetkel tasume autorenti, autojuhi palgatasu ja ka kütusekulu. Oleme peatanud kõik tellimused advokaatidele, erakonna ja sealhulgas ka Edgar Savisaare poolt. Põhjus on üks - seda ressurssi meil 2016. aasta eelarves pole olemas."

Keskerakonna peasekretär Jaak Aab ütles samuti "Aktuaalsele kaamerale", et Savisaar võib kasutada erakonna poolt renditud autot, samuti makstakse kütuse eest. Ka töötasu on erakond nõus maksma, kuid selleks on vaja sõlmida leping.

"Üldine suhtumine on, et mingites asjades Edgar Savisaart toetatakse, nagu transpordi asjus. Ka palka ollakse nõus maksma, aga selleks tuleks vormistada üks konkreetne dokument, mingi leping. Seni ei ole me vastust saanud konkreetselt, kas ta on nõus alla kirjutama seda dokumenti ja millisel moel see jätkub," rääkis Aab.

Aab: Savisaar on varemgi mõtlemisaega võtnud

Büroo selgitas, et kuna erakonna 2016. aasta eelarves ette nähtud õigusabi kulude summa on praeguseks kulutatud, siis on peatatud kõik õigusabi tellimused käesoleva aasta lõpuni. "Keskerakonna 2017. aasta eelarve projekti on plaanitud ka Edgar Savisaare õigusabikulude tasumine, selle mahu üle otsustab erakonna juhatus eelarvet arutades."

"Ringvaatele" antud intervjuus vastas Aab küsimusele, miks Savisaar justkui jonnib ja Keskerakonna uue ladvikuga suhelda ei taha, et endine parteijuht on ka varem, kui tal on halvasti läinud, endale mõtlemisaega võtnud.

"Ju ta siis mõtleb. Arvan, et selle, et ta vastuseid ei anna, põhipõhjus on see, et ta ei tea, mis edasi teha. Ta ei oska öelda seda. Oleme ka küsinud selle auesimehe koha kohta /.../, kas selle kohta vastus tuleb, ma ei oska öelda," lausus Aab, kes enda sõnul usub, et ühel hetkel Savisaar siiski annab vastuseid.

Ka selles osas oodatakse Savisaare otsust, mis on läbi räägitud advokaatidega. Savisaare advokaat Oliver Nääs ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tulenevalt advokatuuriseaduses toodud konfidentsiaalsuskohustusest ei saa ta kliendisuhtega seotud asjaolusid avalikult kommenteerida.

Edgar Savisaarele palga maksmise jätkamise otsuse brutotasus 3500 eurot on Keskerakonna juhatus büroo teatel juba teinud. "Kuna aga palka pole võimalik maksta teise osapoole nõusolekuta ning Savisaarega kontakti saamine on raskendatud, ei ole täpsemad tingimused hetkel kokku lepitud," märkis büroo.

Savisaarelt eeldatakse palga eest erakonnale nõuandeid

Partei esimees Jüri Ratas täpsustas neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et käsitleb seda kui töölepingut, mis on vaja allkirjastada. Leppe sisuks on ette nähtud, et Savisaar peab nõuannetega erakonda toetama.

Pressiteate kohaselt on Savisaarega seonduvate kulutustega Keskerakonna 2017. aasta eelarve projektis arvestatud, nende mahu üle otsustab erakonna juhatus. Eelarve tuleb arutlusele erakonna juhatuses detsembris.

Ratas on öelnud, et seni pole tal õnnestunud Savisaarega telefoni teel või nelja silma all kontakti saavutada. Seetõttu pole saanud muude asjade seas rääkida ka Keskerakonna auesimehe kohast.

Savisaar postitas neljapäeva ennelõunal Facebooki: "Panin tähele Jüri Ratase esinemist telesaates "Pealtnägija", kus ta ebatäpselt käsitles mōningaid minuga seotud asjaolusid." Savisaar ütles, et ta rääkis minu käes olevast invasōidukist ja autojuhi palgast, mida makstavat tänaseni, kuid autot ja juhti tal enam pole.

Mis puutub advokaadikuludesse, siis otsuse need kinni maksta tegi Savisaare sõnul üks kongressile eelnenud juhatusi Kadri Simsoni ettepanekul. "Loomulikult on järgmisel juhatusel ōigus neid otsuseid ümber muuta aga viisakas oleks mulle sellest ka teavitada."

"Hädaldamine selle üle, et Ratas ei suuda mind kuidagi üles leida, ei ole tōsiseltvōetav. Iga päev kohtun ma inimestega nii Tallinnas kui ka Hundisilmal ning kui Ratas ei suuda mind leida, siis ta otsib valest kohast. Soovin Sulle Jüri, edu uues ametis!" teatas Savisaar lõpetuseks.

Peaminister arvab selle väite kohta hoopis teisti. "Me oleme kaks täiskasvanud inimest ja kui inimesed soovivad kohtuda, siis nad tänapäeval helistavad ja lepivad kokku. Kui üks inimene helistab ja teine ei võta vastu, siis on väga keeruline leppida kokku kohtumist ja nii ongi olnud," vastas Ratas Savisaare kommentaarile.

Toimetaja: Indrek Kuus, Merili Nael, Karin KoppelSteve Bannon ei pruugi jääda viimaseks Valgest Majast lahkujaks.Steve Bannon ei pruugi jääda viimaseks Valgest Majast lahkujaks.
Bannon ei pruugi jääda viimaseks Valgest Majast lahkuma sunnituks

Viimastel kuudel on ametist lahkunud mitu Valge Maja ametnikku ning peastrateeg Steve Bannon ei pruugi nende seas viimaseks jääda. USA meedia hinnangul on vangerdused samm traditsioonilisema Valge Maja poole.

UUS ERR.ee lühidokkide sari
Martin Kuusk.Martin Kuusk.

Haiguse lugu: elu eluaegse haigusega

Väikesest peale rongide vastu huvi tundnud ning huvist endale ka ameti teinud Martin Kuusk põeb haigust nimega sclerosis multiplex. Sportlikust, elurõõmsast ja pidevalt naljatlevast mehest on võimatu peale vaadates aru saada, et teda tabanud tõbi kuulub tegelikult tõsiste krooniliste haiguste hulka.

Ruja proovRuja proov
Kirglik Ruja proovisaalis: pidev nääklemine ja vaidlemine väsitab

20. augustil on põhjust pidutseda, sest Eesti iseseisvuse taastamisest möödub 26 aastat. Et peost saaksid osa kõik eestimaalased, teeb ETV vastuvõtult ka teleülekande, kus musitseerib vaid üheks õhtuks kokku tulev ansambel Ruja. 

ARVUSTUS
Birgitta Festival 2017. "Tosca".Birgitta Festival 2017. "Tosca".

Birgitta kasvatab uut publikut peale

Saatuse tahtel uuele kunstilisele juhile edasi liikunud Birgitta Festival on klassikat hindava püsipubliku kõrval võtnud missiooniks kasvatada peale ka uut ja uudishimulikku publikut, kelle maitse tabamiseks on paletti laiendatud. Selle kinnituseks on alates tänavusest aastast igal aastal kavas ka üks lasteetendus.

UUDISED
Helsingi sadam.Helsingi sadam.
Soome-Eesti laevareisijate arv on esimest korda suurem Soome-Rootsi suunast

Soome transpordiameti teatel on Eestisse suunduva mereliikluse reisijate arv esimest korda ajaloos suurem kui Rootsi suunduvatel laevadel reisivate inimeste arv.

Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.

Luik: Sõõrumaa kaitseb poliitikasse minnes oma ärihuve seaduslikul moel

Valimisliidu "Tegus Tallinn" kampaaniajuht Mart Luik leiab, et pole midagi taunimisväärset, kui valimisliidu ettevõtjast asutaja Urmas Sõõrumaa soov on poliitikas muu hulgas ka oma ärihuve kaitsta.

Marika Priske ja Ainar Ruussaar.Marika Priske ja Ainar Ruussaar.
Priske ebaõnnestunud SKAIS2-st: poliitikud poleks saanud teisiti otsustada

Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske tunnistas ERR-i saates "Otse uudistemajast", et on üks vastutavamaid isikuid ebaõnnestunud SKAIS2 projektis. Tema sõnul on küsimus selles, kas tegu on fataalse ebaõnnestumisega või saab sellest midagi õppida.

Urmas RaagUrmas Raag
EM-il märaga võistlev Raag: täkud võivad hakata mõtlema kuust ja päikesest

Takistussõitja Urmas Raag alustas juba möödunud nädalavahetusel oma ratsu Ibellega teed Rootsi Göteborgi, kus nädala pärast astutakse üles Euroopa meistrivõistlustel.

Urmas SõõrumaaUrmas Sõõrumaa
Linnapeakandidaadid vastavad | Savisaare vari Sõõrumaa valimisliidu kohal

Urmas Sõõrumaa initsiatiivil loodud valimisliit “Tegus Tallinn” on poliitikute jaoks tundmatu suurus. Suve alguses sündinud liit pole nimekirja ega programmi avalikustanud, kuid Kristen Michal, Rainer Vakra ja Martin Helme usuvad, et ettevõtjate liit soovib kinnistada Keskerakonna võimu. 

Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.
Mürgimunadest tulenev kahju võib ulatuda üle 150 miljoni euro

Hollandi farmerite ja jaemüüjate hinnangul võib putukamürgiga fiproniil saastunud munadest tulenev kahju ulatuda üle 150 miljoni euro.

Foto on illustreeriv.Foto on illustreeriv.
Tallinna linnapeakandidaadid | uuest võimuliidust on veel vara rääkida

Tallinna linnapeaks kandideerivad erakondade esinumbrid tõdesid ERRile antud intervjuudes, et praegu on uut pealinna võimuliitu vara ennustada, sest pole kindel, kes üldse võistlema tulevad. Samas märgivad kõik kandidaadid peale Taavi Aasa, et Keskerakond on linnatüüri juures väsinud, mistõttu peaks sügisest tööle asuma uus koalitsioon. 

DNA molekul.DNA molekul.
Biohäkkerid lisasid DNA-sse isekäivituva pahavara

DNA-sse on võimalik salvestada määratus koguses informatsiooni. Nii nähakse seda ühe tuleviku kõige paljutõotavama andmekandjana. USA biohäkkerid näitavad nüüd, et DNA-sse saab peita ka pahavara, millega saab ideaaltingimustel üle võtta selle järjestamiseks kasutatavaid arvuteid. See seaks löögi alla näiteks tundlikud terviseandmed.

UUDISED
Apteek.Apteek.
Konkurentsiamet: apteegireformi pole senini piisavalt analüüsitud

2015. aastal apteegireformi kritiseerinud konkurentsiamet on senini seda meelt, et kehtestatud piirangud tuleks üle vaadata ja võimalik, et ka tühistada, sest muudatustest tulenevat kasu pole piisavalt analüüsitud ja konkurentsi need ei paranda.

Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.
Tallinna linnapeakandidaadid | Keskturu uuenemine võtab veel aastaid

Viiest ERR.ee küsitletud linnapeakandidaadist kolm tunnistasid, et pole aastaid Tallinna Keskturul käinud. Samas leidsid kõik, et näiliselt pealinna esituru tiitlit kandev kauplemiskoht peab uuenema, sest nõudlus värske kodumaise kauba järele on olemas. 

SAVISAAR KOHTUS
Kust tuleb väljend „puhas kui prillikivi“?

Edgar Savisaar kasutas tema suhtes esitatud korruptsioonikahtlustusi kommenteerides väljendit „olen puhas kui prillikivi.“ ERR Novaator uuris aga, kust selline väljend tuleb ja mida see õigupoolest tähendab?

VALIMISED TALLINNAS
Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.
Tallinna linnapeakandidaadid vastavad: mida teha Tallinna televisiooniga?

Tallinna televisioon on olnud pealinna volikogu opositsioonil pinnuks silmas juba aastaid. Ka tänavustel KOV valimistel ripub Tallinna TV pea kohal kirves, sest vana kolmikliit IRL, SDE ja Reformierakond lubavad võidu korral munitsipaaltelevisiooni stuudios tuled päeva pealt kustutada või kanali erastada, kuid EKRE ja Keskerakond on teist meelt. 

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

TrompetTrompet
Otse kell 19: klassikakolmapäeva kontsert Tallinna loomaaias

Tallinna loomaaias toimuvad juba mitmendat suve toredad klassikalise muusika kontserdid. Täna pakub rõõmu akordioniduo Aavo Otsa trompetiansambel.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.