Repinski palus vabandust kitsefarmi juhtimisel tehtud vigade eest ({{commentsTotal}})

{{1480067853000 | amCalendar}}

Maaeluminister Martin Repinski kaitses reedel pressikonverentsil oma tegevust kitsefarmi juhi ja omanikuna, kuid tunnistas, et on teinud vigu ja palus selle eest vabandust.

Repinski ütles pressikonverentsil, et on juba pikalt olnud oma ettevõtete juhtimisest eemal, nüüd juba "rohkem kui kaks aastat". 

"Konjus olen kahjuks olnud selle aja jooksul väga vähe. Seal on olnud tegevjuhid," ütles minister. Ta lisas, et samas vastutab ta juhatuse liikmena oma ettevõtete eest.

Minister palus vähese suhtlemise eest vabandust

Repinski lisas, et on teinud vea, suheldes liiga vähe töötajate ja partneritega. See on põhjus, miks me siin peame täna olema ja nendest asjadest rääkima, ütles ta.

Repinski palus vähese suhtlemise eest vabandust.

Konju kitsefarmil on Repinski sõnul makseraskusi. Samas on kõikide võlausaldajatega kokkulepped olemas ja võlad saavad makstud, ütles ta.

Minister märkis hügieenist rääkides, et tema farmi on väga mitmeid kordi kontrollitud. Kui oleks tõsiseid probleeme või rikkumisi, siis oleks farmi tegevusload ammu tühistatud, ütles ta.

Hollandi kitsepiimast valmistatud tooteid müüdud ei ole, kordas Repinski varem öeldut.

Taandub ettevõtete juhtimisest

Maksudega on olnud hilinemisi, tunnistas minister: "Ma ei hakanud meelega jooksma ja parandama nüüd, et asju puhtamana näidata." Veebruaris saavad kõik maksud makstud, lubas ta.

"Olen otsustanud täielikult taanduda Konju kitsefarmi ja ka teiste ettevõtete ning MTÜ-de juhtimisest," ütles Repinski.

Ajakirjanike küsimustele vastates märkis Repinski, et niipalju kui tema on teiste kitsekasvatajatega suhelnud, on ta kuulnud, et kellelgi ei ole loomade iseloomust tulenevalt väga häid suhteid naabritega.

"Ma ei ole maksnud miinimumpalgast väiksemat palka ja ettevõte on kõikides tegevustes alati lähtunud seadustest," ütles Repinski vastuseks küsimusele, kas tema ettevõtted on maksnud mustalt palka.

Ei näe põhjust ministrikohalt taandumiseks

Repinski ütles, et ei näe põhjust, miks ta peaks ministriametist tagasi astuma. Olen ministrina alati käitunud korrektselt, ettevõtjana olen eksinud, kuid ei ole seadust rikkunud, selgitas ta.

Minister selgitas nii üldisemalt kui enda ettevõtetest rääkides põllumajanduse tsüklilist iseloomu ning sellest tulenevaid raskusi.

Pressikonverents muutus lõpuosas Repinski ning Eesti Ekspressi ajakirjaniku omavaheliseks vaidluseks.

Ratas: punane joon oleks ümbrikupalk

Repinski erakonnakaaslane peaminister Jüri Ratas ütles reedel Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister", et ta on ka täna seisukohal, et Repinski peab kahtlustustele andma väga selged vastused.

"Küsimus ei ole kitsejuustus. Punane joon on see, et kas ma peaministrina ja ma antud juhul sama erakonna esimehena usaldan, et see inimene jätkab vabariigi valitsuses või mitte. See on see punane joon. See on väga tugevalt sisetunnetuse küsimus," selgitas Ratas. "Kui selgub, et ta on aastaid maksnud ümbrikupalka, siis siin on väga tugev maksupoliitiline rikkumine toimunud. Mina tean, et ta on olnud töövaidluskomisjonis vähemalt ühe oma töötajaga ja see ettevõte, mis on siis Konju talu on antud kaasuse võitnud."

Ekspress: juust tuli Hollandist

Eesti Ekspress kirjutas kolmapäeval, et Repinskile kuuluva Konju mahetalu kitsejuustu müüakse kõikjal Eestis, samas on osa sellest tellitud Hollandi ettevõttelt De Molkerei.

Repinski ütles "Ringvaatele" antud intervjuus, et Eesti poodides Hollandist pärit juustust tehtud tooteid ei ole. "See juust, mis on Eesti lettidel, on tehtud ainult Konju kitsepiimast. See juust, mis oli toodud, oli spetsiaalselt toodud klientidele, kes olid nõus, et sellest toorainest juust valmistatakse, ning nad kasutavad seda oma eesmärkidel," selgitas Repinski. Ta tunnistas, et Hollandist tellitud juustu pakendati tõepoolest purkidesse, nagu väitis ajaleht, kuid rõhutas, et need ei läinud kuskile poeketti või otsemüüki, vaid otse tellijale.

Repinski sõnul ei tunnista ta mingit pettust. "Need, kes ostsid meie juustu Hollandist pärit toorainega, nemad seda tellisid, seda tahtsid ja mingit pettust siin ei olnud," ütles ta ja kinnitas, et oma Tallinnas asuvasse kauplusesse ei ole Hollandi kitsejuust müügile jõudnud. Steve Bannon ei pruugi jääda viimaseks Valgest Majast lahkujaks.Steve Bannon ei pruugi jääda viimaseks Valgest Majast lahkujaks.
Bannon ei pruugi jääda viimaseks Valgest Majast lahkuma sunnituks

Viimastel kuudel on ametist lahkunud mitu Valge Maja ametnikku ning peastrateeg Steve Bannon ei pruugi nende seas viimaseks jääda. USA meedia hinnangul on vangerdused samm traditsioonilisema Valge Maja poole.

UUS ERR.ee lühidokkide sari
Martin Kuusk.Martin Kuusk.

Haiguse lugu: elu eluaegse haigusega

Väikesest peale rongide vastu huvi tundnud ning huvist endale ka ameti teinud Martin Kuusk põeb haigust nimega sclerosis multiplex. Sportlikust, elurõõmsast ja pidevalt naljatlevast mehest on võimatu peale vaadates aru saada, et teda tabanud tõbi kuulub tegelikult tõsiste krooniliste haiguste hulka.

Ruja proovRuja proov
Kirglik Ruja proovisaalis: pidev nääklemine ja vaidlemine väsitab

20. augustil on põhjust pidutseda, sest Eesti iseseisvuse taastamisest möödub 26 aastat. Et peost saaksid osa kõik eestimaalased, teeb ETV vastuvõtult ka teleülekande, kus musitseerib vaid üheks õhtuks kokku tulev ansambel Ruja. 

ARVUSTUS
Birgitta Festival 2017. "Tosca".Birgitta Festival 2017. "Tosca".

Birgitta kasvatab uut publikut peale

Saatuse tahtel uuele kunstilisele juhile edasi liikunud Birgitta Festival on klassikat hindava püsipubliku kõrval võtnud missiooniks kasvatada peale ka uut ja uudishimulikku publikut, kelle maitse tabamiseks on paletti laiendatud. Selle kinnituseks on alates tänavusest aastast igal aastal kavas ka üks lasteetendus.

UUDISED
Helsingi sadam.Helsingi sadam.
Soome-Eesti laevareisijate arv on esimest korda suurem Soome-Rootsi suunast

Soome transpordiameti teatel on Eestisse suunduva mereliikluse reisijate arv esimest korda ajaloos suurem kui Rootsi suunduvatel laevadel reisivate inimeste arv.

Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.

Luik: Sõõrumaa kaitseb poliitikasse minnes oma ärihuve seaduslikul moel

Valimisliidu "Tegus Tallinn" kampaaniajuht Mart Luik leiab, et pole midagi taunimisväärset, kui valimisliidu ettevõtjast asutaja Urmas Sõõrumaa soov on poliitikas muu hulgas ka oma ärihuve kaitsta.

Marika Priske ja Ainar Ruussaar.Marika Priske ja Ainar Ruussaar.
Priske ebaõnnestunud SKAIS2-st: poliitikud poleks saanud teisiti otsustada

Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske tunnistas ERR-i saates "Otse uudistemajast", et on üks vastutavamaid isikuid ebaõnnestunud SKAIS2 projektis. Tema sõnul on küsimus selles, kas tegu on fataalse ebaõnnestumisega või saab sellest midagi õppida.

Urmas RaagUrmas Raag
EM-il märaga võistlev Raag: täkud võivad hakata mõtlema kuust ja päikesest

Takistussõitja Urmas Raag alustas juba möödunud nädalavahetusel oma ratsu Ibellega teed Rootsi Göteborgi, kus nädala pärast astutakse üles Euroopa meistrivõistlustel.

Urmas SõõrumaaUrmas Sõõrumaa
Linnapeakandidaadid vastavad | Savisaare vari Sõõrumaa valimisliidu kohal

Urmas Sõõrumaa initsiatiivil loodud valimisliit “Tegus Tallinn” on poliitikute jaoks tundmatu suurus. Suve alguses sündinud liit pole nimekirja ega programmi avalikustanud, kuid Kristen Michal, Rainer Vakra ja Martin Helme usuvad, et ettevõtjate liit soovib kinnistada Keskerakonna võimu. 

Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.
Mürgimunadest tulenev kahju võib ulatuda üle 150 miljoni euro

Hollandi farmerite ja jaemüüjate hinnangul võib putukamürgiga fiproniil saastunud munadest tulenev kahju ulatuda üle 150 miljoni euro.

Foto on illustreeriv.Foto on illustreeriv.
Tallinna linnapeakandidaadid | uuest võimuliidust on veel vara rääkida

Tallinna linnapeaks kandideerivad erakondade esinumbrid tõdesid ERRile antud intervjuudes, et praegu on uut pealinna võimuliitu vara ennustada, sest pole kindel, kes üldse võistlema tulevad. Samas märgivad kõik kandidaadid peale Taavi Aasa, et Keskerakond on linnatüüri juures väsinud, mistõttu peaks sügisest tööle asuma uus koalitsioon. 

DNA molekul.DNA molekul.
Biohäkkerid lisasid DNA-sse isekäivituva pahavara

DNA-sse on võimalik salvestada määratus koguses informatsiooni. Nii nähakse seda ühe tuleviku kõige paljutõotavama andmekandjana. USA biohäkkerid näitavad nüüd, et DNA-sse saab peita ka pahavara, millega saab ideaaltingimustel üle võtta selle järjestamiseks kasutatavaid arvuteid. See seaks löögi alla näiteks tundlikud terviseandmed.

UUDISED
Apteek.Apteek.
Konkurentsiamet: apteegireformi pole senini piisavalt analüüsitud

2015. aastal apteegireformi kritiseerinud konkurentsiamet on senini seda meelt, et kehtestatud piirangud tuleks üle vaadata ja võimalik, et ka tühistada, sest muudatustest tulenevat kasu pole piisavalt analüüsitud ja konkurentsi need ei paranda.

Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.
Tallinna linnapeakandidaadid | Keskturu uuenemine võtab veel aastaid

Viiest ERR.ee küsitletud linnapeakandidaadist kolm tunnistasid, et pole aastaid Tallinna Keskturul käinud. Samas leidsid kõik, et näiliselt pealinna esituru tiitlit kandev kauplemiskoht peab uuenema, sest nõudlus värske kodumaise kauba järele on olemas. 

SAVISAAR KOHTUS
Kust tuleb väljend „puhas kui prillikivi“?

Edgar Savisaar kasutas tema suhtes esitatud korruptsioonikahtlustusi kommenteerides väljendit „olen puhas kui prillikivi.“ ERR Novaator uuris aga, kust selline väljend tuleb ja mida see õigupoolest tähendab?

VALIMISED TALLINNAS
Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.
Tallinna linnapeakandidaadid vastavad: mida teha Tallinna televisiooniga?

Tallinna televisioon on olnud pealinna volikogu opositsioonil pinnuks silmas juba aastaid. Ka tänavustel KOV valimistel ripub Tallinna TV pea kohal kirves, sest vana kolmikliit IRL, SDE ja Reformierakond lubavad võidu korral munitsipaaltelevisiooni stuudios tuled päeva pealt kustutada või kanali erastada, kuid EKRE ja Keskerakond on teist meelt. 

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

TrompetTrompet
Otse kell 19: klassikakolmapäeva kontsert Tallinna loomaaias

Tallinna loomaaias toimuvad juba mitmendat suve toredad klassikalise muusika kontserdid. Täna pakub rõõmu akordioniduo Aavo Otsa trompetiansambel.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.