Minister: koolides on suur puudus tugispetsialistidest ({{commentsTotal}})

Paljudes Eesti koolides pole praegu koolivägivalla ennetamiseks ettevalmistatud tugispetsialiste ning sellega seoses saatsid haridustöötajate ja õpilasesinduse liit uuele koalitsioonile pöördumise, lootes toimiva tugispetsialistide süsteemi loomist. Haridusminister Mailis Reps küll lubab koolivägivalla vastaseks võitluseks raha juurde anda, ent tõdeb, et spetsialiste, keda koolidesse palgata, lihtsalt ei ole.

Eesti haridustöötajate liidu teatel ei ole riik ja kohalikud omavalitsused suutnud seni kokku leppida, kuidas tugiteenuste süsteem Eesti koolides toimima peaks ja nii kasutavad paljud kohalikud omavalitsused tugispetsialistide palkamiseks mõeldud raha mittesihtotstarbeliselt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Peamise põhjusena näeb liit asjaolu, et võimalused ja tahe tugispetsialiste palgata on omavalitsuseti väga erinevad.

"Kohalikud omavalitsused ei pruugi alati leida selleks raha ja tegelikult oleks vaja konkreetsemalt üleriigiliselt lahendada ja süsteemselt paika panna, kuidas ja mismoodi. Paraku on erinevates kohalikes omavalitsustes erineval hulgal spetsialiste ja see ei ole eriti hea," rääkis haridustöötajate liidu esimees Reemo Voltri.

Tema sõnul ei piisa koolivägivalla ennetamiseks vaid õpetajate koolitamisest. Näited maailmast ütlevad, et eritähelepanu vajavate laste jaoks on kooli juurde vaja ka spetsialiste.

Uus koalitsioonilepe lubab suurendada tugispetsialistide toetust kohalikele omavalitsustele. Haridus- ja teadusministri Mailis Repsi sõnul ei tähenda see ühtse tugiteenuste süsteemi loomist, vaid lisaraha kaudu omavalitsuste toetamist spetsialistide palkamisel.

"Mul on hea vastata, et meil on selleks ette nähtud lisavahendeid. Meil on järgmisest aastast kokku lepitud, et me anname kohalikele omavalitsustele kuus miljonit eurot lisatuge juurde. Aga loomulikult see ühtne süsteem tähendab ka arutelu, kust me leiame logopeede. Meil täna ikkagi logopeedide juurdekasv on väga väike ja puudjääk spetsialistidest väga suur," ütles Reps.

Kuidas omavalitsused juurde antavat kuut miljonit eurot kasutama peaksid, on Repsi sõnul veel lahtine. Otsustuspädevus tugispetsialistide palkamisel jääb endiselt kohalikele omavalitsustele.

"See kuus miljonit, mis sinna on juurde pandud, on ka summa, mida on kohalikud omavalitsused ise eelmistel läbirääkimistel välja toonud. On esimene samm selles suunas, et ehk me leiame siin kokkuleppe, et kohalikud omavalitsused võtavad vastutuse ja tulevad oma ettepanekutega riigi juurde," rääkis Reps.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema