Kriminaalasi jõudnuks kohtusse ka siis, kui Savisaar poleks haiglavoodist enam tõusnud ({{commentsTotal}})

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus rääkis intervjuus "Pealtnägijale", et Edgar Savisaare haigestumine 2015. aastal lükkas kahtlustusega väljatulekut poole aasta võrra edasi, kuid asi jõudnuks kohtusse ka siis, kui toonane linnapea poleks haiglavoodist enam tõusnud.

Evestus vastas eitavalt küsimusele, kas Savisaareta oleks kriminaalasi koost lagunenud. "Arvan, et mitte. Vaadake, kui Edgar Savisaar võtta sellest süüdistusaktist välja, siis jäävad sinna veel kaheksa isikut, kelle osas tuleb ju lõplik küsimus või vastutuse küsimus kohtul otsustada."

"See, et altkäemaksuvõtja ära kaob või teda selles kriminaalasjas pole võimalik vasutusele võtta, ei tähenda seda, et andjate ja vahendajate suhtes ei saaks läbi viia kohtumenetlust," selgitas riigiprokurör.

Evestus ütles, et on süüdistajana veendunud, et Edgar Savisaarele etteheidetavad kuriteod on toime pandud. "Astun kohtuvõitlusesse sellel eesmärgil, et neid tõendada, et näidata kohtule, et need on aset leidnud."

Millist karistust ta Savisaarele küsib, Evestus veel ei avalda, sest see sõltub, kuidas kohtusaalis läheb.

Savisaare kõrval astuvad kohtupinki Tallinna linnavolikogu esimees Kalev Kallo ja endise linnavalitsuse nõunik Priit Kutser, aga ka viis Eesti eliiti kuuluvat suurettevõtjat - Silikaat Grupi omanik Vello Kunman, hotelliärimees Alexander Kofkin, ehitusettevõtja Aivar Tuulberg ning aastaid Äripäeva rikaste edetabeli tipus trooninud Hillar Teder - kes kõik pakkusid väidetavalt linnaga seotud tehingute eest Savisaarele altkäemaksu.

Raha liikus erinevaid kanaleid pidi ja nii näiteks figureeris väidetavalt vahendaja rollis ka endine keskkonnaminister Villu Reiljan, keda ähvardab „maadevahetuse“ ajast kehtiva karistuse tõttu nüüd ka reaalne vangistus.

"Ma ei saa enne avakõne ja kohtus tõendite esitamist detailidesse minna, küll aga ma võin üldiselt öelda, et see tipnes sellega, et meil on tuvastatud süüdistuse kohaselt linnapea poolne altkäemaksu küsimine, mis tähendab tegelikult juristide keeles altkäemaksu nõudmist. Meil on tuvastatud ka mitmed juhtumid, kus linnapea siis nõustus ärimeeste, ettevõtjate initsiatiivil tehtud ettepanekutega," avaldas Evestus.

Vaata intervjuud loole lisatud videost. Muu hulgas selgub, millist rolli mängib 38-aastase Steven-Hristo Evestuse elus teater ja kuidas ta põhjendab riigiprokuratuuri menetlustiimi seniseid eksisamme.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Pealtnägija"Vikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.