Kriminaalasi jõudnuks kohtusse ka siis, kui Savisaar poleks haiglavoodist enam tõusnud ({{commentsTotal}})

Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus rääkis intervjuus "Pealtnägijale", et Edgar Savisaare haigestumine 2015. aastal lükkas kahtlustusega väljatulekut poole aasta võrra edasi, kuid asi jõudnuks kohtusse ka siis, kui toonane linnapea poleks haiglavoodist enam tõusnud.

Evestus vastas eitavalt küsimusele, kas Savisaareta oleks kriminaalasi koost lagunenud. "Arvan, et mitte. Vaadake, kui Edgar Savisaar võtta sellest süüdistusaktist välja, siis jäävad sinna veel kaheksa isikut, kelle osas tuleb ju lõplik küsimus või vastutuse küsimus kohtul otsustada."

"See, et altkäemaksuvõtja ära kaob või teda selles kriminaalasjas pole võimalik vasutusele võtta, ei tähenda seda, et andjate ja vahendajate suhtes ei saaks läbi viia kohtumenetlust," selgitas riigiprokurör.

Evestus ütles, et on süüdistajana veendunud, et Edgar Savisaarele etteheidetavad kuriteod on toime pandud. "Astun kohtuvõitlusesse sellel eesmärgil, et neid tõendada, et näidata kohtule, et need on aset leidnud."

Millist karistust ta Savisaarele küsib, Evestus veel ei avalda, sest see sõltub, kuidas kohtusaalis läheb.

Savisaare kõrval astuvad kohtupinki Tallinna linnavolikogu esimees Kalev Kallo ja endise linnavalitsuse nõunik Priit Kutser, aga ka viis Eesti eliiti kuuluvat suurettevõtjat - Silikaat Grupi omanik Vello Kunman, hotelliärimees Alexander Kofkin, ehitusettevõtja Aivar Tuulberg ning aastaid Äripäeva rikaste edetabeli tipus trooninud Hillar Teder - kes kõik pakkusid väidetavalt linnaga seotud tehingute eest Savisaarele altkäemaksu.

Raha liikus erinevaid kanaleid pidi ja nii näiteks figureeris väidetavalt vahendaja rollis ka endine keskkonnaminister Villu Reiljan, keda ähvardab „maadevahetuse“ ajast kehtiva karistuse tõttu nüüd ka reaalne vangistus.

"Ma ei saa enne avakõne ja kohtus tõendite esitamist detailidesse minna, küll aga ma võin üldiselt öelda, et see tipnes sellega, et meil on tuvastatud süüdistuse kohaselt linnapea poolne altkäemaksu küsimine, mis tähendab tegelikult juristide keeles altkäemaksu nõudmist. Meil on tuvastatud ka mitmed juhtumid, kus linnapea siis nõustus ärimeeste, ettevõtjate initsiatiivil tehtud ettepanekutega," avaldas Evestus.

Vaata intervjuud loole lisatud videost. Muu hulgas selgub, millist rolli mängib 38-aastase Steven-Hristo Evestuse elus teater ja kuidas ta põhjendab riigiprokuratuuri menetlustiimi seniseid eksisamme.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Pealtnägija"Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema