Maanteeamet ei anna sõidukiomanikke eraparklatele välja ({{commentsTotal}})

Maanteeamet ei hakka vaatamata õiguskantsleri ettepanekule väljastama eraparklatele liiklusregistrist sõidukiomanike andmeid, põhjendades seda asjaoluga, et liiklusregister ei ole mõeldud erafirmade abistamiseks.

Eraparklaid haldav Europark plaanib vajadusel pöörduda andmete saamiseks halduskohtu poole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kevadel tegi õiguskantsler Ülle Madise maanteeametile ettepaneku, et nad võiksid lubada eraparklatele juurdepääsu liiklusregistri andmetele. Eraparklad on seda aastaid tahtnud, sest kui inimene jätab eraparklas parkimistasu maksmata, ei saa eraparklad sõiduki omanikku kindlaks teha. Maanteeamet aga õiguskantsleri soovitust ei arvesta.

"Me analüüsisime seda teemat ja leidsime, et liiklusregistri eesmärk on natuke teine, et eesmärk on eelkõige avalik-õiguslik, aga eraisikuid abistada ei ole vaja," põhjendas maanteeameti sõidukite registriosakonna juhataja Martti Kangur.

Maanteeamet toob ka põhjenduseks, et laiaulatusliku juurdepääsu puhul kaoks maanteeametil kontroll, kes ja milleks isikuandmeid kasutab ning seda kõike kontrollida oleks väga kulukas.

Europargi juht Karol Kovanen ütleb, et teema on laiem ja ei puuduta ainult eraparklaid. Näiteks vajaks sõidukiomaniku andmeid ka korteriühistu, juhul kui avastab, et nende maale on sõiduki parkinud inimene, kes majas ei ela.

"Pigem on põhimõtteline see küsimus, et kui meil on hästi tähistatud parklad, kellegi eraomanduses olevad parklad, kuid on teatud seltskond, kes põhimõtteliselt ei maksa, on neid raske kätte saada," selgitas Kovanen.

Ta lisas, et Europargil on ka enda andmebaas päris laialdases kasutuses ning regulaarselt rikkujate puhul tuleb rakendada kas auto lukustamist või teisaldamist, et isikuandmed kätte saada.

Eraparklatele ei või sõidukiomaniku andmeid väljastada ka Eesti liisinguühingute liit. Karol Kovanen ütleb, et Europark plaanib pöörduda isikuandmete saamiseks vajadusel halduskohtusse.

Toimetaja: Priit LutsSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.