Maanteeamet ei anna sõidukiomanikke eraparklatele välja ({{commentsTotal}})

Maanteeamet ei hakka vaatamata õiguskantsleri ettepanekule väljastama eraparklatele liiklusregistrist sõidukiomanike andmeid, põhjendades seda asjaoluga, et liiklusregister ei ole mõeldud erafirmade abistamiseks.

Eraparklaid haldav Europark plaanib vajadusel pöörduda andmete saamiseks halduskohtu poole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kevadel tegi õiguskantsler Ülle Madise maanteeametile ettepaneku, et nad võiksid lubada eraparklatele juurdepääsu liiklusregistri andmetele. Eraparklad on seda aastaid tahtnud, sest kui inimene jätab eraparklas parkimistasu maksmata, ei saa eraparklad sõiduki omanikku kindlaks teha. Maanteeamet aga õiguskantsleri soovitust ei arvesta.

"Me analüüsisime seda teemat ja leidsime, et liiklusregistri eesmärk on natuke teine, et eesmärk on eelkõige avalik-õiguslik, aga eraisikuid abistada ei ole vaja," põhjendas maanteeameti sõidukite registriosakonna juhataja Martti Kangur.

Maanteeamet toob ka põhjenduseks, et laiaulatusliku juurdepääsu puhul kaoks maanteeametil kontroll, kes ja milleks isikuandmeid kasutab ning seda kõike kontrollida oleks väga kulukas.

Europargi juht Karol Kovanen ütleb, et teema on laiem ja ei puuduta ainult eraparklaid. Näiteks vajaks sõidukiomaniku andmeid ka korteriühistu, juhul kui avastab, et nende maale on sõiduki parkinud inimene, kes majas ei ela.

"Pigem on põhimõtteline see küsimus, et kui meil on hästi tähistatud parklad, kellegi eraomanduses olevad parklad, kuid on teatud seltskond, kes põhimõtteliselt ei maksa, on neid raske kätte saada," selgitas Kovanen.

Ta lisas, et Europargil on ka enda andmebaas päris laialdases kasutuses ning regulaarselt rikkujate puhul tuleb rakendada kas auto lukustamist või teisaldamist, et isikuandmed kätte saada.

Eraparklatele ei või sõidukiomaniku andmeid väljastada ka Eesti liisinguühingute liit. Karol Kovanen ütleb, et Europark plaanib pöörduda isikuandmete saamiseks vajadusel halduskohtusse.

Toimetaja: Priit LutsLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema