Professor: Eesti on küps kinnisvaramaksuks ({{commentsTotal}})

Uus koalitsioon oleks võinud tõstatada kinnisvaramaksu kehtestamise teema, ütles Tallinna ülikooli tuleviku-uuringute ja strateegilise juhtimise professor Erik Terk "Foorumis". Tööandjate juht Toomas Tamsar ütles, et ka uue valitsuse koalitsioonilepe keskendub majanduse ja maksude osas peenhäälestamisele, mida heideti ette Reformierakonnale.

Seekordne "Foorum" arutles tuleva aasta eelarve üle. Erik Terk ütles saates, et tavaliselt ärritavad teda koalitsioonilepingute tekstid, kuid seekordses leppes on ka sümpaatsemaid momente.

Terk märkis, et koalitsioonileppe fookus on pigem sisemajanduse peal ning seal on üsna palju tema jaoks sümpaatseid teemasid väikeettevõtlusega seoses.

"Aga mis on nõrgem, on meie tugevam ja eksportivam tööstus ja majandus. Seal on mõningad seisukohad küll, aga suhteliselt üldiselt. Ma siiralt loodan, et need hakkavad minema koostöö käigus paremini paika," lisas ta.

Professori sõnul on aga hea, et koalitsioonipartnerid on leppes öelnud, et kavatsevad teha rohkem kui selles kirjas on. "See tähendab, et seal pole tunda seda, et igaüks peaks oma formuleeringu võimalikult täpselt sisse suruma, sest hiljem midagi tulema ei hakka. Sealt, tundub, võib veel asju hakata tulema," rääkis Terk.

Terk selgitas, et need asjad, mis on uus koalitsioon planeerinud seoses madalama tuluga inimestega, annavad oma osa sisetarbimisse ja võivad tööjõudu juurde tuua. Sellel on tema sõnul kindlasti majanduslikud mõjud.

"Mina oleks võib-olla oodanud uuelt koalitsioonilt ühe koha pealt isegi radikaalsemat pööret - ma arvan, et me oleme küpsed juba kinnisvaramaksu teema ülesvõtmiseks. Aga ju siis leiti, et selleks on aeg liiga varane. Mulle tundub, et tegelikult teed selles, et minna ekspordi kasvatamise poole, pole üldse kinni ja selleks pole tingimata vaja rääkida ainult maksupoliitikast," lisas Terk.

Tööandjate juht Toomas Tamsar ütles, et uue valitsuse koalitsioonileppes on mõistlikke asju, mille üle heameelt tunda. Samas on tema sõnul selles ka puudujääke.

"Mida seal pole, on suur eesmärk. Kui täna just keskendume majandusele ja maksudele, siis näeme seal ikkagi sama peenhäälestamist, mida on varasem opositsioon ette heitnud Reformierakonnale. Tegelikult käib seal natuke sama lugu," kommenteeris Tamsar.

"Mida seal pole, on uusi olulisi tuluallikaid, seal käib rohkem ümberajagamise ümber mäng. Mida ma ei näe seal, on mõtlemine, kuidas meie sõltuvusest Euroopa Liidu toetustest lahti saada. Me ikka ripume selle süstla otsas nagu narkomaan ja ma ei näe, et me tahaks sellest lahti saada. Mida ma veel ei näe, on rahaline stabiilsus - kulud, mida planeeritakse, on pikad, tulud on väga ebaselged. Tõenäoliselt iga-aastane eelarve planeerimine saab olema sama keeruline, kui siiani on olnud," lisas ta.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.