Fotod ja video: Narvas piketiti haigla lasteosakonna sulgemise vastu ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
21 pilti
Foto: Narvas piketiti haigla asteosakonna sulgemise vastu. Autor: Sergei Stepanov/ERR

Narvas kogunes neljapäeval volikogu ette meelt avaldama umbes sadakond inimest. Protestijad ei soovi Narva haigla lasteosakonna sulgemist. Haigla juhtkond kinnitab, et laste ravist ei loobuta, kuid eraldi lasteosakonna ülalpidamiseks pole piisavalt patsiente.

Viisakalt alanud pikett muutus üsna pea vihaseks kõnekoosolekuks. Protestijad püüdsid haiglajuhile kõvahäälselt selgeks teha, et lasteosakonda sulgeda ei tohi.

"Olen lapsega neli korda haiglas olnud ja alati on palatid pilgeni täis, meile aga öeldakse, et ruumid on pooltühjad. See on vale," ütles üks protestijaist "Aktuaalsele kaamerale". "Narvas on 60 000 elanikku, eraldi lasteosakond, suurepärased arstid, ja sellest tahetakse meid ilma jätta."

Narva Haigla juhatuse liige Olev Silland leiab, et inimesed reageerivad üle. "See ülevõimendatud reaktsioon, et midagi juhtub lastega halba, no sellega ma nõus ei ole. Osa inimesi on siin tõenäoliselt segadusse viidud, et lasteosakond pannakse kinni ja ei taha aru saada, et teenust osutatakse edasi, ainult teistel pindadel," kommenteeris Silland.

Lasteosakonna sulgemine ja patsientide hajutamine teistesse osakondadesse hoiaks haiglale kokku 127 000 eurot aastas. Kuid probleem peitub haiglajuhtide sõnul siiski patsientide nappuses, mis omakorda peegeldab linnas toimuvaid demograafilisi protsesse. "Ka neid patsiente, keda me peaksime ravima, neid on väheseks jäänud," kinnitas Silland.

Protestijad ei soovi haigla argumente kuuldagi. Narva haigla lasteosakonna sulgemise vastu on kogutud umbes 3000 allkirja.

 

Toimetaja: Merilin PärliVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.