Fotod ja video: Narvas piketiti haigla lasteosakonna sulgemise vastu ({{commentsTotal}})

Narvas kogunes neljapäeval volikogu ette meelt avaldama umbes sadakond inimest. Protestijad ei soovi Narva haigla lasteosakonna sulgemist. Haigla juhtkond kinnitab, et laste ravist ei loobuta, kuid eraldi lasteosakonna ülalpidamiseks pole piisavalt patsiente.

Viisakalt alanud pikett muutus üsna pea vihaseks kõnekoosolekuks. Protestijad püüdsid haiglajuhile kõvahäälselt selgeks teha, et lasteosakonda sulgeda ei tohi.

"Olen lapsega neli korda haiglas olnud ja alati on palatid pilgeni täis, meile aga öeldakse, et ruumid on pooltühjad. See on vale," ütles üks protestijaist "Aktuaalsele kaamerale". "Narvas on 60 000 elanikku, eraldi lasteosakond, suurepärased arstid, ja sellest tahetakse meid ilma jätta."

Narva Haigla juhatuse liige Olev Silland leiab, et inimesed reageerivad üle. "See ülevõimendatud reaktsioon, et midagi juhtub lastega halba, no sellega ma nõus ei ole. Osa inimesi on siin tõenäoliselt segadusse viidud, et lasteosakond pannakse kinni ja ei taha aru saada, et teenust osutatakse edasi, ainult teistel pindadel," kommenteeris Silland.

Lasteosakonna sulgemine ja patsientide hajutamine teistesse osakondadesse hoiaks haiglale kokku 127 000 eurot aastas. Kuid probleem peitub haiglajuhtide sõnul siiski patsientide nappuses, mis omakorda peegeldab linnas toimuvaid demograafilisi protsesse. "Ka neid patsiente, keda me peaksime ravima, neid on väheseks jäänud," kinnitas Silland.

Protestijad ei soovi haigla argumente kuuldagi. Narva haigla lasteosakonna sulgemise vastu on kogutud umbes 3000 allkirja.

 

Toimetaja: Merilin PärliMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema