Kolonel välkõppusest: see oli üllatus ka kaitseväele, aga tegemist on lihtsalt väljaõppega ({{commentsTotal}})

Kaitseväe peastaabi ülem kolonel Martin Herem tunnistas, et reservväelaste lisaõppekogunemise kokkukutsumine oli üllatus ka kaitseväele, kuid tegemist ei ole üritusega, mis peaks inimestes paanikat tekitama.

Kutsed õppusel osalemiseks saavad 303 reservväelast. Herem ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et kui tavaliselt on reservõppekogunemistele kohale tulnud 60 protsenti kutsututest, siis ta loodab, et ka seekord ei tule vähem.

Neile, kes õppusele kohale ei ilmu, võib määrata kuni 1200-eurose trahvi. Herem selgitas, et piisav vabandus õppusele mitteilmumisele on näiteks see, kui kutsutu elab liiga kaugel või on haige. Samuti võivad arvesse minna mõned ühiskondlikud või ametialased põhjused.

Seda, et keegi ka 1200 eurot trahvi saaks, Herem ei usu. "Raske on öelda, kui palju trahve määratakse, aga see on nende ülemate otsustusõigus, kes neid menetlevad. Ma küll ei usu, et 1200 eurot keegi selle eest trahvi saaks," ütles ta.

Kolonel selgitas, et välkõppusest on palju õppida. "Ühel hetkel teatati kaitseväe peastaabile, et nüüd tuleb viia läbi õppus kahele kompaniile, mis tähendas seda, et meie tegime plaani, kooskõlastasime ministeeriumiga, tõestasime vajadust valitsusele, saime loa ning läbi meedia ja muude vahendite teavitasime reservväelasi. Ja kui nad nüüd ühel hetkel kõik kokku tulevad ja on ära varustatud, siis on meie jaoks see õppuse eesmärgi täitnud, sest me saame sellest väga palju õppida," selgitas ta.

Õppusel Heremi sõnul midagi eriskummalist ei juhtu. Tema sõnul on igal nädalavahetusel sadu kaitseliitlasi ja kaitseväelasi õppustel.

"Paukpadruneid kindlasti kasutatakse. Väljaspool selle õppuse raame ka Toompea Lukku, mis toimub reede õhtul umbes kella 18-st kella 22-ni. Laupäeval peetakse ilmselt väiksemaid lahinguid maha lennuvälja ümbruses," rääkis kolonel.

"Toompea Lukku on umbes 150 Tallinna maleva kaitseliitlase koostööharjutus politsei- ja piirivalveametiga, kus kontrollitakse sissepääsu Toompea alale. Seal on mõned mängukurikaelad, kes üritavad sinna sisse tungida. Siis võib mõningaid pauke ka juhtuda, aga üldiselt mitte," lisas ta.

Turistidel ja teistel elanikel soovitab ta sel ajal liikuda oma tavapärast marsruuti pidi. Tema sõnul võib Toompeal toimuvat õppust ilmselt ka vaatama minna.

Vastates saatejuhi küsimusele, ega tegemist ole mõne paanikaüritusega, nii et inimesed peaksid arvama, et tegemist on millegi erakordsega, ütles Herem, et nii see ei ole.

"Ei, kindlasti mitte. Üllatus oli see ka kaitseväe peastaabile, aga see on puhas väljaõpe," kinnitas ta. "Põhimõtteliselt uus on ainult ootamatus," lisas ta.

Toimetaja: Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema