Tallinna vanalinnas loovad meeleolu jõulusõimed ({{commentsTotal}})

Tallinna vanalinnas loovad teisipäevast - nigulapäevast - saadik jõulutunnet akendele välja pandud jõulusõimed. Pärnu muuseumis saab aga näha sadu päkapikke.

Tallinna Ladina kvartalis käis õhtu eel akende kaunistamine. Rohkem kui 40 aknal on välja pandud jõulusõimed, millest igaüks on ainulaadne - on laste tehtud paberist kujusid, on suursuguseid nagu lossikujuline Krakowi jõulusõim, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Jõulusõimede kujutamine on väga vana traditsioon - 12. sajandil levis komme tuua Püha perekond kodudesse üle Euroopa. Tänapäeval on jõulusõimede traditsioon levinud pigem katoliiklikes maades.

Jalutuskäik Tallinna vanalinnas jõulusõimede tänaval peaks andma nüüd advendiajal tõelise jõulutunde, loodavad korraldajad.

Igal juhul jõulusõimede otsimine kohvikute, kaupluste ja koolimajade akendelt peaks pakkuma kõigile avastamisrõõmu.

Pärnu muuseumis saab näha 380 päkapikku

Pärnu muuseumi fuajee on aga täis päkapikke, kelle on sinna toonud päkapikukoguja Väino Linde. Ta on neid väikseid olevusi ise ostnud, aga neid on talle ka kingitud. Hiljuti, kui tal siseministri nõunikuna töö otsa sai, kingiti sealgi talle päkapikk.

"Oma väikese tütrega, kes täna on juba täiskasvanud inimene ja kahe lapse ema, kunagi 30 aastat tagasi hakkasime neid koguma. Tema ema tõi kõigepealt Saksamaalt ühe päkapiku, siis meie vanatädi Rootsist kinkis meile jõuluks veel paar päkapikku," selgitas Linde.

Edasi läkski nii, et kuhu iganes Väino Linde sattus, päkapikk-paar tuli alati osta. Nii on neid tal igalt poolt maailmast, kus neid tegelasi teatakse ja nendest midagi
arvatakse.

Näitus Pärnu muuseumis, kus on väljas täpselt 380 päkapikku, on tasuta. Muuseumirahvas aga loodab, et külastajad püüaks nad ka üle lugeda ehk täpse arvu kokku saada. Lihtsaks nad seda muidugi teinud ei ole. Kavalad päkapikud on pugenud ka sellistesse paikadesse, kust neid otsida ei oskagi.Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.