Tallinna vanalinnas loovad meeleolu jõulusõimed ({{commentsTotal}})

Tallinna vanalinnas loovad teisipäevast - nigulapäevast - saadik jõulutunnet akendele välja pandud jõulusõimed. Pärnu muuseumis saab aga näha sadu päkapikke.

Tallinna Ladina kvartalis käis õhtu eel akende kaunistamine. Rohkem kui 40 aknal on välja pandud jõulusõimed, millest igaüks on ainulaadne - on laste tehtud paberist kujusid, on suursuguseid nagu lossikujuline Krakowi jõulusõim, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Jõulusõimede kujutamine on väga vana traditsioon - 12. sajandil levis komme tuua Püha perekond kodudesse üle Euroopa. Tänapäeval on jõulusõimede traditsioon levinud pigem katoliiklikes maades.

Jalutuskäik Tallinna vanalinnas jõulusõimede tänaval peaks andma nüüd advendiajal tõelise jõulutunde, loodavad korraldajad.

Igal juhul jõulusõimede otsimine kohvikute, kaupluste ja koolimajade akendelt peaks pakkuma kõigile avastamisrõõmu.

Pärnu muuseumis saab näha 380 päkapikku

Pärnu muuseumi fuajee on aga täis päkapikke, kelle on sinna toonud päkapikukoguja Väino Linde. Ta on neid väikseid olevusi ise ostnud, aga neid on talle ka kingitud. Hiljuti, kui tal siseministri nõunikuna töö otsa sai, kingiti sealgi talle päkapikk.

"Oma väikese tütrega, kes täna on juba täiskasvanud inimene ja kahe lapse ema, kunagi 30 aastat tagasi hakkasime neid koguma. Tema ema tõi kõigepealt Saksamaalt ühe päkapiku, siis meie vanatädi Rootsist kinkis meile jõuluks veel paar päkapikku," selgitas Linde.

Edasi läkski nii, et kuhu iganes Väino Linde sattus, päkapikk-paar tuli alati osta. Nii on neid tal igalt poolt maailmast, kus neid tegelasi teatakse ja nendest midagi
arvatakse.

Näitus Pärnu muuseumis, kus on väljas täpselt 380 päkapikku, on tasuta. Muuseumirahvas aga loodab, et külastajad püüaks nad ka üle lugeda ehk täpse arvu kokku saada. Lihtsaks nad seda muidugi teinud ei ole. Kavalad päkapikud on pugenud ka sellistesse paikadesse, kust neid otsida ei oskagi.Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics