Nordica reisijate arv jõuab peatselt 400 000 inimeseni ({{commentsTotal}})

{{1481811050000 | amCalendar}}

Lennufirma Nordica loodab selle aasta lõpuks reisijate arvu jõudmist ligikaudu 400 000 inimeseni ning viimastel kuudel on ettevõte Tallinnast konkurentidest enam reisijaid maailma lennutanud, kuid septembris esimest korda kasumisse jõudnud ettevõte ei avalda veel, kas saavutust õnnestus korrata ka järgnenud kuudel.

Viimased kuud on Nordica püsinud stabiilselt esikohal kui Tallinnast enim reisijaid lennutanud lennufirma, edestades kõiki oma konkurente reisijate arvus Tallinna lennujaamast laia maailma, ütles ettevõtte turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juht Piret Sauter ERRile.

Selle aasta lõpuks ulatub Nordica reisijate arv tema sõnul ligikaudu 400 000 inimeseni.

Septembris jõudis Nordica esimest korda kuu lõikes jooksvasse kasumisse, kuid millised olid oktoobri ja novembri tulemused, lennufirma enne majandusaasta lõppu avalda.

"Siis on avalikkusele suunatud sõnum firma tegevusest ja senisest käekäigust terviklik. Novembris alanud koostöö LOT Polish Airlinesiga vajas üleminekut ühelt müügiplatvormilt teisele ning tulemuste detailne kokkupanek võtab aega," põhjendas ettevõte.

Nordica juhatuse esimees Jaan Tamm märkis, et kuigi esimesed kuud olid keerulised, peab ta lennufirma käivitamist heaks saavutuseks, sest tavaliselt ei ole avalikku teenust pakkuvat lennufirmat võimalik nii kiiresti üles ehitada.

„Esimesed kuud olid keerulised, alustasime rendilennukitega ning saime tihti kriitilist tagasisidet. Inimeste ootused olid suuremad ja uue lennufirma käivitusfaas oli pingeline," sõnas ta, kuid lisas, et praeguseks on olukord täiesti muutunud ja tänu koostööle Poola lennufirmaga LOT on ühendus maailma sihtkohtadega tunduvalt parem.

Tamm kinnitas ka "Aktuaalsele kaamerale", et Nordica ja LOT-i strateegiline koostöö on klientide jaoks juba tulemusi toonud.

"Kõikides meie välisjaamades on võimalik teha veebis check-in'i. Koostöös Adriaga see oli kahjuks üksikutes jaamades. Täna saavad kõikides meie välissihtkohtades kliendid teha check-in'i mobiili kaudu veebis. Lisaks, paar nädalat tagasi käivitus meil koostöös LOT-iga ka ööpäevaringne telefoniteenus, mis tähendab, et öisel ajal suuname kliendikõned LOT-i klienditeeninduskeskusse," selgitas Tamm.

Nordica lennukid teenindavad LOT-i liine Stockholm-Varssavi ja Vilnius-Varssavi ja neil liinidel lendavad koos eestlastega kaasa ka LOT-i lennusaatjad.

ELi eesistumine kasvatab reisijate arvu

Nordica lendab peamiselt oma kuue lennukiga, 2017. aasta suvehooajaks lisandub veel kaks lennukit. Kevadel alustatakse lende Hamburgi, suvesihtkohtadest pakutakse aga Horvaatiat. Lennufirma kinnitas, et detsembrikuine sooduslendude kampaania tuleva suve reisideks oli edukas. Tuleva aasta plaanides on tähtis koht ka Eesti Euroopa Liidu eesistumisel.

"Nordica omalt poolt näeb reisijate liikluse suurenemist Euroopast Eestisse ja seda sugugi mitte ainult Brüsselist, vaid ka teistest Euroopa linnadest. Kuna meil on partner LOT Polish Airlines, siis kindlasti on siin ühiseid võimalusi laiemalt - pakkuda sujuvat lennuvõimalust ka nendest linnadest, millega Nordical täna otseühendus puudub," sõnas Piret Sauter.

Lennujaam ootab reisijate rekordarvu

Kolmapäeval teatas Tallinna Lennujaam BNSi vahendusel, et ootab tänavu ajaloo parimat aastat, mil reisijate arv peaks küündima üle 2012. aasta rekordtaseme ehk 2,2 miljoni reisija.

"Viimased kuus nädalat on lennujaamas olnud väga head - igal nädalal on olnud viis kuni kuus tuhat reisijat rohkem kui möödunud aastal ja statistika järgi detsembri viimastel päevadel peaks juhtuma, et meile tuleb rohkem reisijaid kui eales varem," ütles Tallinna lennujaama turundusdirektor Eero Pärgmäe "Aktuaalsele kaamerale".

Kindlasti peaks rekordiliseks kujunema aga järgmine aasta, mil ainuüksi seoses Eesti eesistumisega Euroopa Liidus ootab lennujaam 40 000 lisareisijat.

Pärgmäe rääkis, et reisijate kõrgele arvule aitavad kaasa eelkõige madalad naftahinnad, mis on lennundussektorile hästi mõjunud, sest avatakse uusi liine ja lennupiletite hinnad on odavamad, aga oma osa on ka Nordical, mis on aastaga kasvanud väga tubliks ettevõtteks.

"Koduvedaja Nordica on sellel aastal ennast ilusasti tööle saanud ja aasta teisel poolel tegemas väga head tulemust," kommenteeris Pärgmäe "Aktuaalsele kaamerale".

Äsja alanud koostöö LOT-iga neis tulemustes veel kuigi palju ei kajastu. "Ma arvan, et selle koostöö viljad eelkõige jäävad järgmisse aastasse. Aga rääkides koostööpotentsiaalist, siis kuna LOT on geograafiliselt lähemal, siis kindlasti neil on võimalus omavahel rohkem sünergiat tekitada," ütles Pärgmäe.

Algselt Nordic Aviation Groupi nime kandnud Nordica alustas tegevust mullu novembris. Praeguseks on ettevõte teinud 9000 liinilendu ja kokku on lennatud enam kui 360 sihtpunkti. Lendude täpsus, mille puhul võetakse arvesse 15 minuti piires õigeaegselt väljunud lende, oli tänavu novembris 85 protsenti, lendude toimumise regulaarsus 99,2 protsenti.

Toimetaja: Merili NaelÜleujutus Rocca al Mares.Üleujutus Rocca al Mares.
Tugev vihmasadu põhjustas Rocca al Mare keskuses uputuse

Neljapäevaõhtune tugev vihmasadu põhjustas üleujutusi mitmel pool Tallinnas, sealhulgas tekkis uputus Rocca al Mare keskuses.

UUDISED
Helsingi sadam.Helsingi sadam.
Soome-Eesti laevareisijate arv on esimest korda suurem Soome-Rootsi suunast

Soome transpordiameti teatel on Eestisse suunduva mereliikluse reisijate arv esimest korda ajaloos suurem kui Rootsi suunduvatel laevadel reisivate inimeste arv.

Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.

Luik: Sõõrumaa kaitseb poliitikasse minnes oma ärihuve seaduslikul moel

Valimisliidu "Tegus Tallinn" kampaaniajuht Mart Luik leiab, et pole midagi taunimisväärset, kui valimisliidu ettevõtjast asutaja Urmas Sõõrumaa soov on poliitikas muu hulgas ka oma ärihuve kaitsta.

Marika Priske ja Ainar Ruussaar.Marika Priske ja Ainar Ruussaar.
Priske ebaõnnestunud SKAIS2-st: poliitikud poleks saanud teisiti otsustada

Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske tunnistas ERR-i saates "Otse uudistemajast", et on üks vastutavamaid isikuid ebaõnnestunud SKAIS2 projektis. Tema sõnul on küsimus selles, kas tegu on fataalse ebaõnnestumisega või saab sellest midagi õppida.

Urmas RaagUrmas Raag
EM-il märaga võistlev Raag: täkud võivad hakata mõtlema kuust ja päikesest

Takistussõitja Urmas Raag alustas juba möödunud nädalavahetusel oma ratsu Ibellega teed Rootsi Göteborgi, kus nädala pärast astutakse üles Euroopa meistrivõistlustel.

Urmas SõõrumaaUrmas Sõõrumaa
Linnapeakandidaadid vastavad | Savisaare vari Sõõrumaa valimisliidu kohal

Urmas Sõõrumaa initsiatiivil loodud valimisliit “Tegus Tallinn” on poliitikute jaoks tundmatu suurus. Suve alguses sündinud liit pole nimekirja ega programmi avalikustanud, kuid Kristen Michal, Rainer Vakra ja Martin Helme usuvad, et ettevõtjate liit soovib kinnistada Keskerakonna võimu. 

Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.
Mürgimunadest tulenev kahju võib ulatuda üle 150 miljoni euro

Hollandi farmerite ja jaemüüjate hinnangul võib putukamürgiga fiproniil saastunud munadest tulenev kahju ulatuda üle 150 miljoni euro.

Foto on illustreeriv.Foto on illustreeriv.
Tallinna linnapeakandidaadid | uuest võimuliidust on veel vara rääkida

Tallinna linnapeaks kandideerivad erakondade esinumbrid tõdesid ERRile antud intervjuudes, et praegu on uut pealinna võimuliitu vara ennustada, sest pole kindel, kes üldse võistlema tulevad. Samas märgivad kõik kandidaadid peale Taavi Aasa, et Keskerakond on linnatüüri juures väsinud, mistõttu peaks sügisest tööle asuma uus koalitsioon. 

DNA molekul.DNA molekul.
Biohäkkerid lisasid DNA-sse isekäivituva pahavara

DNA-sse on võimalik salvestada määratus koguses informatsiooni. Nii nähakse seda ühe tuleviku kõige paljutõotavama andmekandjana. USA biohäkkerid näitavad nüüd, et DNA-sse saab peita ka pahavara, millega saab ideaaltingimustel üle võtta selle järjestamiseks kasutatavaid arvuteid. See seaks löögi alla näiteks tundlikud terviseandmed.

UUDISED
Apteek.Apteek.
Konkurentsiamet: apteegireformi pole senini piisavalt analüüsitud

2015. aastal apteegireformi kritiseerinud konkurentsiamet on senini seda meelt, et kehtestatud piirangud tuleks üle vaadata ja võimalik, et ka tühistada, sest muudatustest tulenevat kasu pole piisavalt analüüsitud ja konkurentsi need ei paranda.

Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.
Tallinna linnapeakandidaadid | Keskturu uuenemine võtab veel aastaid

Viiest ERR.ee küsitletud linnapeakandidaadist kolm tunnistasid, et pole aastaid Tallinna Keskturul käinud. Samas leidsid kõik, et näiliselt pealinna esituru tiitlit kandev kauplemiskoht peab uuenema, sest nõudlus värske kodumaise kauba järele on olemas. 

SAVISAAR KOHTUS
Kust tuleb väljend „puhas kui prillikivi“?

Edgar Savisaar kasutas tema suhtes esitatud korruptsioonikahtlustusi kommenteerides väljendit „olen puhas kui prillikivi.“ ERR Novaator uuris aga, kust selline väljend tuleb ja mida see õigupoolest tähendab?

VALIMISED TALLINNAS
Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.
Tallinna linnapeakandidaadid vastavad: mida teha Tallinna televisiooniga?

Tallinna televisioon on olnud pealinna volikogu opositsioonil pinnuks silmas juba aastaid. Ka tänavustel KOV valimistel ripub Tallinna TV pea kohal kirves, sest vana kolmikliit IRL, SDE ja Reformierakond lubavad võidu korral munitsipaaltelevisiooni stuudios tuled päeva pealt kustutada või kanali erastada, kuid EKRE ja Keskerakond on teist meelt. 

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

TrompetTrompet
Otse kell 19: klassikakolmapäeva kontsert Tallinna loomaaias

Tallinna loomaaias toimuvad juba mitmendat suve toredad klassikalise muusika kontserdid. Täna pakub rõõmu akordioniduo Aavo Otsa trompetiansambel.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.