Tüli Vabaerakonnas sai alguse suhtumisest katuserahade jagamisse ({{commentsTotal}})

Vabaerakonna juhatus pole saanud avaldust Jevgeni Krištafovitši erakonnast väljaheitmiseks. Lõppenud nädalal avaldas Vabaerakonna riigikogu fraktsiooni liige Artur Talvik meedias arvamust, et Krištafovitš võiks erakonnast lahkuda. Krištafovitš endal aga erakonna ees süüd ei näe.

Erimeelsuste põhjuseks sai suhtumine riigikogu fraktsioonide poolt jagatavasse katuserahasse ning Vabaerakonna fraktsiooni otsusesse katuraha jagamisel osaleda. Nn katuseraha on raha, mis eraldatakse riigieelarvest regionaalseteks investeeringuteks ja fraktsioonid saavad otsustada, kuhu see raha läheb, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Krištafovitš meenutas sotsiaalmeedias, et veel aasta tagasi oli Vabaerakond seisukohal, et katuseraha jagamine on poliitilise korruptsiooni ja altkäemaksu üks vormidest, selles mõttes ei ole võrreldes 2015. aastaga üldse midagi muutunud.

"Ainult, et Vabaerakonna fraktsiooni positsioon on miskipärast muutunud. Ja fraktsioon ei soovi seda põhjendada minu meelest, et see on variserlikkus ja no nii ei saa. Ja nüüd enne kohalikke valimisi hakata katuserahasid jagama - no see on ju poliitilise korruptsiooni üks osa," selgitas Krištafovitš.

Vabaerakonna juhatuse liige Elo Lutsepp ütles, et Vabaerakond on katuseraha ikka kritiseerinud, kuna sellise raha kasutus pole läbipaistev ning see selgub alles viimasel minutil enne eelarve vastuvõtmist. Kuna seadused seda ei reguleeri, ei saa selle vastu ka seadusega võidelda, tõdes Lutsepp. Samas on selle raha kasutus olnud suuresti põhjendatud.

"Kui tavaline inimene vaatab seda nimekirja, siis on ju näha, et raha on eraldatud heaks otstarbeks. Milleks siis, kui seda korda ei muudeta, kaheksa riigikogu liiget peaksid teistmoodi käituma. Kui nüüd võtta, et meie fraktsioonile ei meeldi ka riigikogu kodukorra seadus, et kas nad peaksid riigikogust ära minema selle tõttu, et neile see ei meeldi?" ütles Lutsepp.

Krištafovitš aga sõnas, et Vabaerakond tuli riigikokku teiste loosungitega: "Kui me käitume nii nagu kõik teised, siis järgmistel valimistel meid ei valita, meid ei usuta enam."

Lutsepp väitis omakorda vastu, et Krištafovitš olevat juba poolteist aastat "passiivselt kõrval", millegi loomisse ei panusta ning ainult kritiseerib.

"Aga mis puutub ta väljaviskamisse, siis tänaseks päevaks ei ole laekunud sellist avaldust. Kontrollisin järele. Ei ole tulnud," lisas ta.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema