Fotod: Süüriasse suundunud Vene sõjaväelennuk kukkus Musta merre, hukkus 92 inimest ({{commentsTotal}})

{{1482644181000 | amCalendar}}

Süüriasse teel olnud Venemaa kaitseministeeriumi lennuk Tu-154, mille pardal oli 92 inimest, kukkus Musta merre. Lennuki hukupaik on kindlaks tehtud ning pääste- ja otsinguoperatsiooni käigus ei ole ellujäänuid leitud, teatas kaitseministeeerium.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja Igor Konašenkov ütles, et lennuk kukkus Musta merre vahetult pärast õhkutõusu Adleris, kus ta oli tankimas, vahendasid Vene uudisteagentuurid Interfax ja TASS.

Lennuki rusud leiti 50-70 meetri sügavusel Sotšist 1,5 kilomeetri kaugusel.

Mustast merest on juba leitud lennukivraki tükke, vähemalt kümne hukkunu surnukehad ning hukkunute isiklikke asju. Interfaxi teatel on leitud 12 surnukeha.

Vene kaitseministeeriumi teatel oli lennuki Tu-154 pardal 84 reisijat ja kaheksa meeskonnaliiget. Lennuk oli teel Venemaa lennuväebaasi Hmeimini Süürias Latakia provintsi rannikul.

Lennuk kadus radariekraanidelt kaks minutit pärast õhkutõusmist hommikul kella 7 paiku Adleris asuvalt lennuväljalt. Pardalolijate seas olid lisaks sõjaväelastele armee Aleksandrovi-nimelise koori 64 liiget ja üheksa ajakirjanikku, kes suundusid sõjaväebaasi uusaastapidustustele. Ajakirjanikud oli telekanalitest Pervõi Kanal, NTV ja Zvezda. Lennukis oli ka humanitaarabiorganisatsiooni Aus Abi juht Jelizaveta Glinka.

"Pardal oli kaheksa meeskonna liiget ja 84 reisijat: Vene sõjaväelased, Aleksandrovi ansambli liikmed, kes sõitsid esinema Süürias oleva Venemaa õhujõudude grupi liikmete uusaastapeole, ja üheksa Vene meedia esindajat," ütles Konašenkov.

Lennuõnnetuse põhjusena on välja pakutud tehnilist riket, samuti võimalust, et lennukimootorisse võis lennata lind. Piloodi eksimust ei peeta tõenäoliseks, kuna meeskond oli Interfaxi väitel väga kogenud.

Kuigi kohe õnnetuse järel teatati, et terrorism on välistatud, kirjutab Vene meedia, et president Vladimir Putini moodustatud riiklik uurimiskomisjon uurib ka terroriakti võimalust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Konašenkovi sõnul on lennuk olnud teenistuses alates 1983. aastast ning lennanud sestsaadik kokku umbes 7000 tundi. 2014. aastal detsembris tegi lennuk läbi põhjaliku remondi. Seni teadaolevalt lennuk hädakutsungit ei edastanud.

Vene juurdluskomisjoni andmeil on juhtunu osas algatatud kriminaalasi võimalike rikkumiste väljaselgitamiseks. Praegu küsitletakse lennukit õhkutõusuks ette valmistanud tehnilist personali.

Õnnetuskohas juhib töid kaitseminister Sergei Šoigu.

Venemaa president Vladimir Putin nimetas peaminister Dmitri Medvedevi lennuõnnetust uuriva riikliku uurimiskomisjoni juhiks.

Lennuõnnetuse tõttu kuulutas president Vladimir Putin 26. detsembril välja üleriigilise leinapäeva.

Venemaale on avaldanud kaastunnet lisaks Süüria presidendile Bashar al-Assadile Saksa liidukantsler Angela Merkel, Türgi peaminister Binali Yıldırım, USA suursaatkond Moskvas jt.

Konašenkovi sõnul sõitis Adlerisse asekaitseminister Pavel Popov koos meeskonnaga, kelle ülesandeks on õnnetuse asjaolud välja selgitada. Piirkonda on teel ka transpordiminister Maksim Sokolov, kes juhib vastavat valitsuse komisjoni.

Tu-154-ga on varem arvukalt õnnetusi juhtunud.

2010. aasta aprillis kukkus Smolenski lennuväljale lähenedes alla Tu-154, mille pardal oli hulk kõrgeid Poola ametiisikuid, teiste seas president Lech Kaczynski.

Toimetaja: Marek Kuul, Merili Nael

Allikas: ERR, BNSReformierakonna valimiskampaania algus TallinnasReformierakonna valimiskampaania algus Tallinnas
Kantar Emori uuring: Reformierakonna toetus jätkab kasvu

Augustis oli Eesti populaarseim partei taas Reformierakond, mille toetus on viimase kolme kuu jooksul järjekindlalt kasvanud, selgub uuringufirma Kantar Emor BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringust.

Uuendatud: 10:30 
ARVUSTUS
Birgitta Festival 2017. "Tosca".Birgitta Festival 2017. "Tosca".

Birgitta kasvatab uut publikut peale

Saatuse tahtel uuele kunstilisele juhile edasi liikunud Birgitta Festival on klassikat hindava püsipubliku kõrval võtnud missiooniks kasvatada peale ka uut ja uudishimulikku publikut, kelle maitse tabamiseks on paletti laiendatud. Selle kinnituseks on alates tänavusest aastast igal aastal kavas ka üks lasteetendus.

UUDISED
Helsingi sadam.Helsingi sadam.
Soome-Eesti laevareisijate arv on esimest korda suurem Soome-Rootsi suunast

Soome transpordiameti teatel on Eestisse suunduva mereliikluse reisijate arv esimest korda ajaloos suurem kui Rootsi suunduvatel laevadel reisivate inimeste arv.

Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.

Luik: Sõõrumaa kaitseb poliitikasse minnes oma ärihuve seaduslikul moel

Valimisliidu "Tegus Tallinn" kampaaniajuht Mart Luik leiab, et pole midagi taunimisväärset, kui valimisliidu ettevõtjast asutaja Urmas Sõõrumaa soov on poliitikas muu hulgas ka oma ärihuve kaitsta.

Marika Priske ja Ainar Ruussaar.Marika Priske ja Ainar Ruussaar.
Priske ebaõnnestunud SKAIS2-st: poliitikud poleks saanud teisiti otsustada

Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske tunnistas ERR-i saates "Otse uudistemajast", et on üks vastutavamaid isikuid ebaõnnestunud SKAIS2 projektis. Tema sõnul on küsimus selles, kas tegu on fataalse ebaõnnestumisega või saab sellest midagi õppida.

Urmas RaagUrmas Raag
EM-il märaga võistlev Raag: täkud võivad hakata mõtlema kuust ja päikesest

Takistussõitja Urmas Raag alustas juba möödunud nädalavahetusel oma ratsu Ibellega teed Rootsi Göteborgi, kus nädala pärast astutakse üles Euroopa meistrivõistlustel.

Urmas SõõrumaaUrmas Sõõrumaa
Linnapeakandidaadid vastavad | Savisaare vari Sõõrumaa valimisliidu kohal

Urmas Sõõrumaa initsiatiivil loodud valimisliit “Tegus Tallinn” on poliitikute jaoks tundmatu suurus. Suve alguses sündinud liit pole nimekirja ega programmi avalikustanud, kuid Kristen Michal, Rainer Vakra ja Martin Helme usuvad, et ettevõtjate liit soovib kinnistada Keskerakonna võimu. 

Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.
Mürgimunadest tulenev kahju võib ulatuda üle 150 miljoni euro

Hollandi farmerite ja jaemüüjate hinnangul võib putukamürgiga fiproniil saastunud munadest tulenev kahju ulatuda üle 150 miljoni euro.

Foto on illustreeriv.Foto on illustreeriv.
Tallinna linnapeakandidaadid | uuest võimuliidust on veel vara rääkida

Tallinna linnapeaks kandideerivad erakondade esinumbrid tõdesid ERRile antud intervjuudes, et praegu on uut pealinna võimuliitu vara ennustada, sest pole kindel, kes üldse võistlema tulevad. Samas märgivad kõik kandidaadid peale Taavi Aasa, et Keskerakond on linnatüüri juures väsinud, mistõttu peaks sügisest tööle asuma uus koalitsioon. 

DNA molekul.DNA molekul.
Biohäkkerid lisasid DNA-sse isekäivituva pahavara

DNA-sse on võimalik salvestada määratus koguses informatsiooni. Nii nähakse seda ühe tuleviku kõige paljutõotavama andmekandjana. USA biohäkkerid näitavad nüüd, et DNA-sse saab peita ka pahavara, millega saab ideaaltingimustel üle võtta selle järjestamiseks kasutatavaid arvuteid. See seaks löögi alla näiteks tundlikud terviseandmed.

UUDISED
Apteek.Apteek.
Konkurentsiamet: apteegireformi pole senini piisavalt analüüsitud

2015. aastal apteegireformi kritiseerinud konkurentsiamet on senini seda meelt, et kehtestatud piirangud tuleks üle vaadata ja võimalik, et ka tühistada, sest muudatustest tulenevat kasu pole piisavalt analüüsitud ja konkurentsi need ei paranda.

Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.
Tallinna linnapeakandidaadid | Keskturu uuenemine võtab veel aastaid

Viiest ERR.ee küsitletud linnapeakandidaadist kolm tunnistasid, et pole aastaid Tallinna Keskturul käinud. Samas leidsid kõik, et näiliselt pealinna esituru tiitlit kandev kauplemiskoht peab uuenema, sest nõudlus värske kodumaise kauba järele on olemas. 

SAVISAAR KOHTUS
Kust tuleb väljend „puhas kui prillikivi“?

Edgar Savisaar kasutas tema suhtes esitatud korruptsioonikahtlustusi kommenteerides väljendit „olen puhas kui prillikivi.“ ERR Novaator uuris aga, kust selline väljend tuleb ja mida see õigupoolest tähendab?

VALIMISED TALLINNAS
Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.
Tallinna linnapeakandidaadid vastavad: mida teha Tallinna televisiooniga?

Tallinna televisioon on olnud pealinna volikogu opositsioonil pinnuks silmas juba aastaid. Ka tänavustel KOV valimistel ripub Tallinna TV pea kohal kirves, sest vana kolmikliit IRL, SDE ja Reformierakond lubavad võidu korral munitsipaaltelevisiooni stuudios tuled päeva pealt kustutada või kanali erastada, kuid EKRE ja Keskerakond on teist meelt. 

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

TrompetTrompet
Otse kell 19: klassikakolmapäeva kontsert Tallinna loomaaias

Tallinna loomaaias toimuvad juba mitmendat suve toredad klassikalise muusika kontserdid. Täna pakub rõõmu akordioniduo Aavo Otsa trompetiansambel.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.