Agenda USA-s: maailmakuulus Hollywoodi märk langes uusaasta ööl vandaalide ohvriks ({{commentsTotal}})

Vandaalid tegid uusaasta ööl n-ö "kummarduse" California osariigi narkopoliitikale asendades Hollywoodi märgi kaks viimast o-tähte e-tähtedega, mille tulemusena jäi Griffith pargis asuvale künkale silt Hollyweed. Sündmuskohal käisid ka LA-s viibivad R2 Agenda saatejuhid Eeva Esse ja Carola Madis.

R2 Agenda saatejuhtide Eeva Esse ja Carola Madise sõnul oli, selleks ajaks kui nemad Griffithi parki jõudsid, "Hollyweed" sildist järele jäänud "Hollywoed". "Ma ei tea, kas silt oli ära võetud või tuule tõttu ära tulnud, kuid praegu on seal tavapärane Hollywoodi silt tagasi - e-tähed on o-tähtedeks tagasi muudetud ja selleks kulus vaid kaks tundi," kirjeldas Esse olukorda sündmuskohal.

Agendaga suhelnud kohalike sõnul on tegemist hea huumoriga ning neid taoline demonstratsioon ei häiri. "Üks inimene ajas mind üles ja ütles, et selline asi on tehtud. Alul arvasin, et tegemist on mingi võltsuudisega, kuid kohale jõudes nägin, et tegemist on päris asjaga," selgitas kohale tulnud kohalik.

Sündmust vaatama tulnute arvates on tore näha, et ühiskonnas on veel säilinud loovust.

Politsei on uurimist alustanud

USA meelelahtusportaali TMZ andmetel on Los Angelese politsei alustanud juhtumi uurimist vandalismiakti alusel. Politsei sõnul on saadud ka turvakaamera salvestus, mille abil on võimalik süüdlased tuvastada.

Märgi muutmiseks kasutati valget ja musta presenti, mis praeguseks on vaatamisväärsuselt eemaldatud.

Möödnud aasta novembris toimus California osariigis referendum, mille tulemusena võeti vastu ettepanek 64, mille kohaselt muutub kanepi müümine ja ostmine alates 2018. aastast osariigis legaalseks.

Hollywoodi märk on varemgi kanepi legaliseerimist pooldavate aktivistide ohvriks langenud. 1976. aastal, mil California osariik leevendas kanepiga seotud karistusi, muudeti Hollywoodi märk samuti Hollyweedi märgiks.

Toimetaja: Allan RajaveeEurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.