Agenda USA-s: maailmakuulus Hollywoodi märk langes uusaasta ööl vandaalide ohvriks ({{commentsTotal}})

Vandaalid tegid uusaasta ööl n-ö "kummarduse" California osariigi narkopoliitikale asendades Hollywoodi märgi kaks viimast o-tähte e-tähtedega, mille tulemusena jäi Griffith pargis asuvale künkale silt Hollyweed. Sündmuskohal käisid ka LA-s viibivad R2 Agenda saatejuhid Eeva Esse ja Carola Madis.

R2 Agenda saatejuhtide Eeva Esse ja Carola Madise sõnul oli, selleks ajaks kui nemad Griffithi parki jõudsid, "Hollyweed" sildist järele jäänud "Hollywoed". "Ma ei tea, kas silt oli ära võetud või tuule tõttu ära tulnud, kuid praegu on seal tavapärane Hollywoodi silt tagasi - e-tähed on o-tähtedeks tagasi muudetud ja selleks kulus vaid kaks tundi," kirjeldas Esse olukorda sündmuskohal.

Agendaga suhelnud kohalike sõnul on tegemist hea huumoriga ning neid taoline demonstratsioon ei häiri. "Üks inimene ajas mind üles ja ütles, et selline asi on tehtud. Alul arvasin, et tegemist on mingi võltsuudisega, kuid kohale jõudes nägin, et tegemist on päris asjaga," selgitas kohale tulnud kohalik.

Sündmust vaatama tulnute arvates on tore näha, et ühiskonnas on veel säilinud loovust.

Politsei on uurimist alustanud

USA meelelahtusportaali TMZ andmetel on Los Angelese politsei alustanud juhtumi uurimist vandalismiakti alusel. Politsei sõnul on saadud ka turvakaamera salvestus, mille abil on võimalik süüdlased tuvastada.

Märgi muutmiseks kasutati valget ja musta presenti, mis praeguseks on vaatamisväärsuselt eemaldatud.

Möödnud aasta novembris toimus California osariigis referendum, mille tulemusena võeti vastu ettepanek 64, mille kohaselt muutub kanepi müümine ja ostmine alates 2018. aastast osariigis legaalseks.

Hollywoodi märk on varemgi kanepi legaliseerimist pooldavate aktivistide ohvriks langenud. 1976. aastal, mil California osariik leevendas kanepiga seotud karistusi, muudeti Hollywoodi märk samuti Hollyweedi märgiks.

Toimetaja: Allan RajaveeUSA eriesindaja Ukrainas Kurt Volker 23. juulil Donbassis olukorraga tutvumas.USA eriesindaja Ukrainas Kurt Volker 23. juulil Donbassis olukorraga tutvumas.
USA eriesindaja Ukrainas külastas Kramatorski linna ja süüdistas Venemaad

USA eriesindaja Ukrainas Kurt Volker ütles pühapäeval rindejoone lähistel asuvat Kramatorski linna külastades, et vägivalla põhjuseks Donbassis on Venemaa agressioon ning olukorda sealses piirkonnas saab iseloomustada kui "kuuma sõda", mitte aga kui "külmutatud konflikti".

Kirjanik Indrek Hargla, 2013Kirjanik Indrek Hargla, 2013
Selgusid aasta parimad ulmeteosed

Eesti ulmeühing jagas 20. korda ulme aastaauhindu Stalker.

Kütuseauto Lätis.Kütuseauto Lätis.
Läti minister: Eestis jäävad aktsiisid ka tuleval aastal kõrgemaks kui Lätis

Läti kavandab järgmisest aastast suurt maksureformi, mis toob kaasa ka aktsiisitõusu. Pärast seda jäävad aktsiisid lõunanaabrite juures endiselt väiksemaks kui Eestis, kinnitas Läti rahandusminister.

Sloveenia koorSloveenia koor
Esimese kooride Eurovisiooni võitis Sloveenia

Laupäeval astus ETV tütarlastekoor võistlustulle kooride Eurovisioonil, mis toimus Lätis. Aasta parimaks kooriks nimetati Sloveenia koor Carmen Manet.

Uuendatud: 22:55 
"1944""1944"
Forum Cinemas Baltic tegevjuht Kristjan Kongo: kodumaised filmid on muutunud kinodes tugevamaks

20. juuli "Huvitaja" keskendus filminduse ja kinokultuuri arengule, kus juttu tuli nii Eesti kinomaastiku kasvust kui ka Netflixist, mis haarab ka aina suuremat turuosa. Avaldame täismahus intervjuu Forum Cinemas Baltic tegevjuhi Kristjan Kongoga.

oluline teadusavastus
Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.Uuringu autor Chris Clarkson selgitamas reservaadi valvuritele väljakaevamistel toimuvat.
Video ja fotod: inimesed jõudsid Austraaliasse seniarvatust palju varem

Lugu sellest, kuidas või millal esimesed inimesed Austraaliasse jõudsid, on jutustatud pikka aega ja väga erineval moel. Täna ajakirjas Nature avaldatud uurimus annab sellele loole veel ühe ja üha enam üllatusi, aga ka küsimusi tekitava peatüki.

Teemat kommenteerib Mait Metspalu

Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.Üliõhuke sensor ja töökorras kunstsüda.
Tehnologiauudised: pehme süda ja pehmed kullast andurid

Maailmas on 26 miljonit inimest, kes vajavad uut südant. Praegu on selleks ainus võimalus saada doonorsüda teiselt inimeselt. Lähitulevikus on aga loodetavasti võimalik kasutada silikoonist tehissüdant, mis on juba praegu olemas, ühe väikese puudusega... Teadusmaailmas pakuvad üha rohkem kõneainet pehmed ja kantavad sensorid ning Jaapanis ollakse just ühe selise tehnologiaga tehtud läbimurre.

Äike.Äike.
Miks ei tohi äikese ajal puu alla varju minna?

Juba lasteaedades ja koolis õpetatakse meile, et äikese ajal ei tohi puu alla varju minna. Kuid miks? Kiire küsitlus kümne inimese hulgas andis levinuimaks ligikaudu sellise arvamuse: välk lööb puusse, see läheb põlema ning võib inimesele peale kukkuda. Kindlasti on ka see võimalik, kuid tegelikult on vastus sootuks muu.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine

Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab reporter Allan Rajavee.

Koolilõpetamiste eel portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema