Lux Express Venemaa liinilubade peatamise taga kellegi pahatahtlikkust ei näe ({{commentsTotal}})

Tallinna-Peterburi ja Helsingi-Peterburi liinidel sõitnud Lux Expressi Venemaa tütarfirma ZAO Evrolainsi liiniluba peatati esiklaasi mõrade ja dokumentide puuduliku vormistuse tõttu. Ettevõtte juhi sõnul nad pahatahtlikkust enda suhtes ei kahtlusta, ehkki leiavad, et alust loa peatamiseks polnud.

Lux Expressi Venemaal registreeritud tütarfirma ZAO Evrolains sai 26. detsembril ettekirjutuse: kolme bussi esiklaasis on mõrad ning rahvusvaheliste vedude dokumentatsioonis on puudujääke. Muuhulgas puudutasid etteheited peatuste tegemist parkimise keelualal, mida on kinnitanud ka reisijad. Samuti käivitati buss, mille kasutamiseks luba puudus, nähtub auditist. Mõlema rikkumisega kaasnes trahv, vahendas fontanka.ru.

Aega puuduste likvideerimiseks anti kolm kuud. Ettevõte suhtus märkustesse tõsiselt ning asuski puudustega tegelema, ent nädal hiljem tuli juba uus otsus: rahvusvaheliste vedude liiniluba peatada.

Eesti ettevõte Lux Express sisenes Venemaa turule 2014. aasta juunis, pahandades sealse kohaliku turu kohe välja: reise pakuti soodsamalt ja mugavamalt, kui kohalikud tegijad, kes isegi Putinile kaebekirja uue konkurendi kohta kirjutasid.

Ettevõtte juhid on liiniloa peatamisest hämmingus, ent juhtunu taga poliitilist otsust või konkurentide pahatahtlikkust sellegipoolest ei näe.

"Puudused puudutasid bürokraatlikku paberimajandust, näiteks bussi esiklaasis olevat mõra, mis ei takistanud juhi vaatevälja. Ükski nendest puudustest ei takistanud teenuse ohutut pakkumist. Need olid teatud bürokraatlikud põhjused – kuskil oli tähelepanuta jäänud mingite protsesside järgimine," põhjendab ettevõtte tegevjuht Rait Remmel ERR.ee-le liiniloa peatamiseni viinud olukorda.

"Kindlasti ei tundu need põhjused otsituna, kindlasti ei näe me siin poliitilisi jooni või konkurentide pahatahtlikkust – nad on meid isegi aidanud lisabussidega, kindlasti ei ole siin pahatahtlikkust," lükkab Remmel sellised versioonid tagasi.

Seega ka seda, et keegi neid turult välja tahaks süüa, Remmel ei tunneta.

"Meie seda ei tunne. On võib-olla arusaamatusi, miks on käitutud täpselt nii, miks sellised asjad just pühade ajal juhtuvad, aga kannatajaks on kõige enam reisijad, kes on plaaninud oma puhkuse Eestis või Soomes veeta. Teeme omalt poolt kõik, et pileti ostnud reisijad jõuaksid sihtkohta," lubab Remmel.

Ta kinnitas, et puuduste kõrvaldamisega tegeldakse nii kiiresti kui võimalik ning litsentsi taastamist loodetakse tund tunnilt,ehkki protsessid võtavad aega. Ka bussi esiklaaside ümbervahetamine on aeganõudev protsess, iseäranis pühade ajal kulgeb kõik aeglasemalt kui muidu.

Samas tunnistab Remmel, et nad on juhtunust hämmingus ning püüavad aru saada, miks olukord nii ekstreemseks on kujunenud, et liiniluba lausa peatati. Ta ei välista möödarääkimisi ametnike vahel või nende liigset agarust tegutsemisel olukorras, kus anti aega puuduste kõrvaldamiseks, ent siis nädala möödudes aeg peatati.

"See on kõige tähtsam küsimus, millele otsime vastust. Kuna Venemaal on pühadeperiood, on väga raske saada vastust. Kasutame kõiki kanaleid, et kiirendada litsentsi avamist," kinnitab Remmel.

ZAO Evrolains teenindab Helsinki-Peterburi marsruudil kolm väljumist päevas ja Tallinn-Peterburi liinil viis väljumist päevas. Selleks, et reisid toimumata ei jääks, peavad kliendid taluma mõningaid vintsutusi: Tallinna-Peterburi liinil sõidetakse nüüd Lux Expressiga Narva piiripunkti, läbitakse piiri- ja pagasikontroll, minnalse üle silla Ivangorodi piiripunkti ning läbitakse samad protseduurid. Venemaa poolel ootab reisijaid juba ZAO Evrolainsi buss, mis reisijad edasi Peterburi toimetab.

Rahvusvahelistele vedudele kehtivad karmimad nõuded kui kohalikele, nii võib näiteks esiklaasi mõraga buss Venemaa territooriumil teenust osutada, ent rahvusvahelist vedu teha mitte.

Lux Express Estonia, mis samuti kolm korda päevas Tallinna-Peterburi liinil sõidab, võiks teoreetiliselt kõiki kaheksat Peterburi reisi päevas teenindada, ent kõigil bussidel pole rahvusvahelise veo luba - sellise formaalsuse kordaajamine ja muude liinide graafikutega klapitamine, et busse jaguks, ei ole kergete killast ülesanne. "Uurime kõiki võimalusi ja variante," lubab ZAO Evrolainsi tegevjuht.

Kas on aga variant, et pärast puuduste kõrvaldamist leitakse uued ning probleemid Venemaa turul jätkuvad?

"Ei saa kinnitada, ei saa ümber lükata. Teeme kõik, mis meie võimuses, et ennekõike otsida kompromissi," teatab Remmel napilt.Opositsiooni esindajad on trahvide sissetulekuga sidumise vastu

Riigikogu opositsioonierakondade esindajad ei toeta valitsusliidu algatusel justiitsministeeriumis valminud eelnõu, millega raskemate väärtegude puhul sõltuks trahvisumma inimese ametlikust sissetulekust.

Liidukantsler Angela Merkel käis viimati Eestis 2016. aasta augustis.Liidukantsler Angela Merkel käis viimati Eestis 2016. aasta augustis.
Merkel osaleb Tallinnas 29. septembril toimuval tippkohtumisel

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel osaleb 29. septembril Tallinnas toimuval Euroopa Liidu digitaalvaldkonna tippkohtumisel.

tamm ja krummtamm ja krumm
Vaata uuesti: Tamm ja Krumm annavad saunale võimaluse

Pühapäeva õhtul Kadrioru roosiaias toimunud presidendi vastuvõttu väisasid ka näitlejad Katariina Tamm ja Piret Krumm, tuues endaga rea humoorikaid sketše.

UUS ERR.ee lühidokkide sari
Martin Kuusk.Martin Kuusk.

Haiguse lugu: elu eluaegse haigusega

Väikesest peale rongide vastu huvi tundnud ning huvist endale ka ameti teinud Martin Kuusk põeb haigust nimega sclerosis multiplex. Sportlikust, elurõõmsast ja pidevalt naljatlevast mehest on võimatu peale vaadates aru saada, et teda tabanud tõbi kuulub tegelikult tõsiste krooniliste haiguste hulka.

ARVUSTUS
Birgitta Festival 2017. "Tosca".Birgitta Festival 2017. "Tosca".

Birgitta kasvatab uut publikut peale

Saatuse tahtel uuele kunstilisele juhile edasi liikunud Birgitta Festival on klassikat hindava püsipubliku kõrval võtnud missiooniks kasvatada peale ka uut ja uudishimulikku publikut, kelle maitse tabamiseks on paletti laiendatud. Selle kinnituseks on alates tänavusest aastast igal aastal kavas ka üks lasteetendus.

UUDISED
Apteek.Apteek.
Konkurentsiamet: apteegireformi pole senini piisavalt analüüsitud

2015. aastal apteegireformi kritiseerinud konkurentsiamet on senini seda meelt, et kehtestatud piirangud tuleks üle vaadata ja võimalik, et ka tühistada, sest muudatustest tulenevat kasu pole piisavalt analüüsitud ja konkurentsi need ei paranda.

SAVISAAR KOHTUS
Kust tuleb väljend „puhas kui prillikivi“?

Edgar Savisaar kasutas tema suhtes esitatud korruptsioonikahtlustusi kommenteerides väljendit „olen puhas kui prillikivi.“ ERR Novaator uuris aga, kust selline väljend tuleb ja mida see õigupoolest tähendab?

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

TrompetTrompet
Otse kell 19: klassikakolmapäeva kontsert Tallinna loomaaias

Tallinna loomaaias toimuvad juba mitmendat suve toredad klassikalise muusika kontserdid. Täna pakub rõõmu akordioniduo Aavo Otsa trompetiansambel.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.