Grippi haigestumine kasvab, haripunkt on alles ees ({{commentsTotal}})

{{1483702116000 | amCalendar}}

Grippi haigestunuid on praegu palju, kuid haripunktist on veel vara rääkida, sest järgmisel nädalal algab kool ja see tõstab ka haigestujate arvu, ütles terviseameti avalike suhete juht Iiris Saluri.

Tallinnas on mitu haiglat gripiohu tõttu uksed külastajatele sulgenud. Saluri rääkis Vikeraadio saates "Uudis+", et haiglas viibivatele juba niigi nõrgema organismiga inimestele võib gripp saada saatuslikuks ja seetõttu tuleks külastamiskeeldu mõistvalt suhtuda.

"Oleme saanud ka kõnesid, et miks nad nii kaua hoiavad kinni, tahan ju oma lähedasega, kes on haiglas, kontakti saada. See kõik on arusaadav. Aga te ei taha ju oma lähedasest ilma jääda. Nii et elame selle perioodi üle," nentis ta.

Saluri sõnul on vara rääkida gripihooaja haripunktist, sest kool algab alles järgmisel nädalal ning kooli algus on statistiliselt alati tähendanud ka haigestunute arvu kasvu.

Gripist tingitud surmajuhtumid on enamasti vanematel ja kaasuvate haigustega inimestel. Seepärast tuleks krooniliste haiguste põdejail end vaktsineerida või kui see pole tervislikel põhjustel võimalik, tuleks end vaktsineerida tema lähedastel, et nad talle grippi ei levitaks.

"Gripp ei küsi," lausus terviseameti esindaja. "Just täna sain info, see ei ole veel meie statistikas sees, kus lastehaigla teatas ühe seitsmekuuse ilmakodaniku lahkumisest ja selle põhjuseks oli gripiviirus".

Saluri arvates võiks riiklikult laiemalt mõelda, kuidas motiveerida inimesi haigena kodus püsima, et nad kiiremini paraneksid ja nakkusi teistele ei levitaks. Ta tõi näiteks Läti süsteemi, kus viirushaiguste kõrghooajal, kui on saavutatud teatud haigestumise tase, hakatakse haigushüvitist maksma alates esimesest päevast. Pärast viirusteperioodi lõppu naastakse tavapärase süsteemi juurde. Seda võiks Saluri hinnangul ka Eestis kaaluda.

Möödunud aasta viimasel nädalal oli Eestis grippi haigestunuid üle 6000 ja kasv võrreldes varasema nädalaga oli 33 protsenti. Saluri rõhutas, et tegu on suure numbriga, arvestades, et oli pühade aeg ja esmaspäeval veel arsti juurde ei saanud. Varasem kogemus näitab, et ühes nädalas haigestunute arv võib tõusta 9000-10 000 inimeseni ja see aeg on meil terviseameti esindaja kinnitusel alles ees.

Gripi ennetamiseks on parim võimalus vaktsineerimine, teine variant on hoiduda haigetest ja jälgida gripi ja ülemiste hingamisteede viirusnakkuste kõrghooajal hoolikamalt hügieenireegleid.

Gripihooaeg algas varem kui tavaliselt

Gripihooaeg algas tänavu varem kui tavaliselt - juba jõulupühade ajal. 2016. aasta viimasel nädalal oli Eestis grippi haigestunuid juba üle 6000 ja see statistika kajastab vaid neid, kellest Terviseamet teadlik on, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Terviseameti andmetel on sel aastal grippi surnud kuus inimest, nendest noorim vaid seitsmekuune.

"Kõige rohkem on ikka põhiliselt külmetusnähud - nohu, palavik, köha. Kõhuviirused on ka aktiivsed - kõhulahtisus ja oksendamine. Meie apteegis märkame põhiliselt ülemisi hingamisteid. See on kõige problemaatilisem praegu," selgitas Apotheka proviisor Merle Niglas.

Gripi ja ülemiste hingamisteede viirushaiguste laialdase leviku tõtt on mitmed suuremad haiglad otsustanud rakendada külastuskeeldu, et seeläbi vähendada nakatumisohtu. Haiglas viibivatele patsientidele on aga lubatud viia pakke.

"Jõuluajal hakkas see levitamine pihta - meie oma laboris märkasime, et oli silmatorkav haigestumise tõus ja paljudel oli gripp kinnitatud. Miks me piirasime külastamist, on see, et inimene on nakkusohtlik üks päev enne ja esimesed päevad. Kui inimene tuleb külla oma sugulasele, ta võib nakatada palatinaabreid. Parem kaitsta oma patsiente," rääkis infektsioonikontrolli arst Aleksei Nelovkov.

Toimetaja: Karin Koppel, Merili Nael, Janet ÕunapuuLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema