EAS tutvustas uut Eesti brändi ({{commentsTotal}})

{{1484295886000 | amCalendar}}

EAS esitles täna ligi 200 000 eurot maksma läinud promomaterjale. Pool aastat tööd teinud disainimeeskond töötas välja Eesti brändi ning juhised, kuidas tuleks Eestit maailmas tutvustada.

EAS avalikustas nii Eestit tutvustava veebikeskkonna estonia.ee kui Eesti brändi kodu brand.estonia.ee. Uue kontseptsiooni pani kokku Eesti Disainimeeskond, mille EAS möödunud aasta augustis kokku kutsus.

Eesti brandi juures kasutatakse rändrahnu motiivi ning töögrupi väljatöötatud kirjatüüpi "Aino".

EAS-i kinnitusel on disainimeeskond "loonud järgmiseks kümneks kuni viieteistkümneks aastaks süsteemi, mis aitab võimendada Eesti unikaalsust ja konkurentsieeliseid maailmas".

EAS-i turundusjuhi Piret Reinsoni sõnul ei ole õige arvata, et rändrahn ongi uus Eesti märk, vaid aru tuleks saada kogu kontseptsioonist. "Meil on kõigil mingi märgikramp ja ma tõesti väga loodan, et kuidagi pärast tänast päeva me saame sellest lahti."

Disainimeeskonna juht Alari Orav märkis, et brand.estonia.ee on praktiline "tööriistakast", mis on mõeldud neile, kes soovivad Eesti kohta infot jagada.

"Ettevõtjad saavad sealt võtta neile sobivaid sõnumeid, millega Eestit välisturgudel tutvustada. Sinna ilmuvad ka esitlused, mis on juba valmis kujundatud, kus on olemas olulisem info Eesti kohta, mis on kenasti visualiseeritud. Ja loomulikult on ka lihtsalt foto ja videomaterjal, mida nad saavad kasutada," selgitas Orav.

Praegu on veebikeskkonnad ingliskeelsed, eesti ja vene keelde saavad need tõlgitud veebruari lõpuks. Samaks ajaks valmivad ka lahendused konkreetsemate valdkondade ja sihtturgude jaoks.

Orav lisas, et "tööriistakastis" sisaldub ka Hollandi disaineri Peter Kentie est-kontseptsioon.

Kentie kommenteeris ERR-i ingliskeelsele portaalile, et talle meeldib Eesti Disainimeeskonna töö, kuigi kontseptsioon ei ole veel täiesti valmis. Tema sõnul on välja töötatud graafiline identiteet, kui täna tutvustatud materjal ei ole turunduskeskne. Kentie märkis ka, et presentatsioonis ei räägitud eriti sotsiaalmeediast, mis on kõige lihtsam ja efektiivsem tööriist tööriist.

Lehel estonia.ee on antud juhised, kuidas Eesti tutvustamisele kaasa aidata.

"Siit leiad Eesti kohta käivad faktid ja lood. Nende seas on ka kolm meie põhilist eelist, nendeks on ainulaadne digitaalne ühiskond, puhas keskkond ja leidlikud inimesed," öeldakse brändilehele laetud videos.

"Samuti on tähtis, kuidas me räägime ja kirjutame. Tuntuse suurendamiseks mainime igal võimalusel oma riigi nime, rakendame est-kontseptsiooni või rõhutame lihtsalt "e" tähte."

Orava sõnul on estonia.ee Eestit üldtutvustav värav. "See on mõeldud kõigile, kes väljastpoolt riiki tahaksid [Eestist] teada, kuid ka eestlastele endale, et me teaksime, mida oma riigist näidata ja rääkida," selgitas Orav.

Ettevõtlusminister Urve Palo kiitis üritusel esinedes disainimeeskonna tööd. "Ettevõtjad on oodanud sellist tööriista, mida saaks kasutada välismaal presentatsiooni tehes. Mul on hea meel, et see sai lõpuks tehtud," ütles ta.

"See on alles algus, aga see on väga hea algus. Olles sinna tööriistakasti piilunud, siis tuli mul heas mõttes kananahk ihule," ütles minister. "Eesti brändi tööriistakast annab meile vahendid, mille abil rääkida sellest ka teistele ja tutvustada meie riiki välispartneritele."

 Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics