Meediaekspert: Eesti vajaks sõltumatu meedia korraldamise organit ({{commentsTotal}})

Eestis ei vasta meediateenuste järelevalve ja korraldamine Euroopa Liidu nõuetele, leiab meediaekspert Hagi Šein. Tema sõnul ei oleks TV3 uudistesse lugude ostmine nii kaugele läinud, kui Eestis tegutseks eraldi sõltumatu meedia korraldamise organ, mitte vaid üks Tehnilise Järelevalve Ameti osakond. Amet ise on aga teisel seisukohal.

Eestis anti meediateenuste valdkonna korraldamise ja järelevalve ülesanded 2013. aastal kultuuriministeeriumilt üle tehnilise järelevalve ametile, kus selle teemaga tegeleb eraldi osakond. Tallinna Ülikooli Balti Filmi ja Meediakooli õppejõud Hagi Šein toob välja, et teistes Euroopa Liidu liikmesriikides on loodud eraldi sõltumatu meediat reguleeriv organ. Seda oleks tema sõnul ka Eestis vaja," vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Sõltumatut meedia regulaatorit, kes suudaks jälgida meedia poliitikat, koguda ühiskondlikku arvamust, teha järelevalvet, soovitada erinevaid meetmeid, et tagada turul meedia pluralism ja võrdsed võimalusd ja arendada nii avalikku kui erasektorit ja tagada nende koostöö," ütles Šein.

Tehnilise järelevalve ameti sideteenuste osakonna juhataja Oliver Gailan ütleb, et see, kas meediat monitoorib näiteks eraldiseisev organ või ühe ameti osakond, sõltub konkreetse riigi turu suurusest ja riigi aparaadi ülesehitusest.

"Loomulikult on meil ka palju teisi funktsioone, aga siiski täna on leitud, et eraldi ametit ei ole selle jaoks vaja Eestis. Tehnilise järelevalve ametil on piisav ressurss, et tegeleda oluliste küsimustega meediateenuste valdkonnas. Loomulikult me peame seadma oma prioriteete ja piisavalt fookust, et keskenduda olulistele teemadele, kuid alati me reageerime kindlasti kaebustele ja püüame neid õigeaegselt lahendada," rääkis Gailan.

Gailan lisab, et amet tegeleb lisaks kaebuste ka rutiinse järelevalve. Hagi Šein leiab aga, et hiljuti ilmsiks tulnud TV3 uudistesse lugude ostmine ei oleks nii kaugele läinud, kui meil oleks meediaturu reguleerimiseks jaoks eraldi organ.

"Loomulikult oleks tal tingimus, et ta on sõltumatu, et tal oleks ressursse, et ta suudaks monitoorida, ta saab vastata küsimustele, sellisel juhul ei oleks praegu kogu seda niisugust sisuturunduse asja üldse nii suureks lärmiks läinud, kui regulaator oleks olnud informeeritud, kogu aeg monitoorinud, jälginud," leiab Šein.

Tehnilise järelevalve amet kuulub majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi valitsemisalasse.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHurghada kuurort.Hurghada kuurort.
Eestlaste reisid Egiptusesse on vähenenud 100 000 võrra

Eesti Panga andmetel on eestlaste reisimine Egiptusesse võrreldes 2008 aastaga langenud umbes 100 000 reisi võrra.

Frank-Walter Steinmeier.Frank-Walter Steinmeier.
Steinmeier: ajalugu ei peaks kasutama relvana

Teisipäeval Eestisse saabunud Saksamaa president Frank-Walter Steinmeier pidas kolmapäeval teaduste Akadeemia majas kõne teemal "Saksamaa ja Eesti – muutlik minevik, ühine tulevik“, millest ERR.ee tegi otseülekande ja mille täismahus videot saab vaadata käesolevas artiklis.

Uuendatud: 18:52 
Epp MäeEpp Mäe
Epp Mäe kaotas ülipõneva poolfinaali ning saab võimaluse püüda pronksi

Kui teisipäevane võistluspäev maadluse maailmameistrivõistlustel Pariisis tõi Eestile Heiki Nabi kreeka-rooma maadluse raskekaalu hõbemedali, siis kolmapäeval läks naistemaadluses matile meie teine medalilootus Epp Mäe.

Uuendatud: 15:17 
Maria Sepperi uue ettevõttega rendilepingu sõlminud Viimsi vald lubab õigeaegsel tasumisel silma peal hoida.Maria Sepperi uue ettevõttega rendilepingu sõlminud Viimsi vald lubab õigeaegsel tasumisel silma peal hoida.
Viimsi vald sõlmis lepingu Teletorni äpardunud ja võlgades toitlustajaga

Ettevõtja Maria Sepper, kes pidi avama Teletornis restorani, ent ei suutnud lepingut vaatamata tähtaegade korduvale edasilükkamisest ikkagi täita, on loonud uue, ilma maksuvõlgadeta ettevõtte, millega Viimsi vald sõlmis rendilepingu. Enamik Sepperi ettevõtetest on võlgades, kuid ettevõtja kinnitab, et tegeleb võlakoormuse vähendamisega.

Tallinn.Tallinn.
Linnapeakandidaadid vastavad | Suur-Tallinn peab sündima loomulikul teel

Kuigi Tallinna ümbritsevad rõngasvallad on tugevalt pealinnaga seotud, ei leia meerikandidaadid, et näiteks Jüri, Viimsi või Tabasalu peaks liitma Tallinnaga. Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa hinnangul juhtub see tulevikus paratamatult, kuid selle aluseks peab olema loomulik integratsioon läbi koostöö mitte sundliitmine. 

UUS ERR.ee lühidokkide sari
Martin Kuusk.Martin Kuusk.

Haiguse lugu: elu eluaegse haigusega

Väikesest peale rongide vastu huvi tundnud ning huvist endale ka ameti teinud Martin Kuusk põeb haigust nimega sclerosis multiplex. Sportlikust, elurõõmsast ja pidevalt naljatlevast mehest on võimatu peale vaadates aru saada, et teda tabanud tõbi kuulub tegelikult tõsiste krooniliste haiguste hulka.

ARVUSTUS
Birgitta Festival 2017. "Tosca".Birgitta Festival 2017. "Tosca".

Birgitta kasvatab uut publikut peale

Saatuse tahtel uuele kunstilisele juhile edasi liikunud Birgitta Festival on klassikat hindava püsipubliku kõrval võtnud missiooniks kasvatada peale ka uut ja uudishimulikku publikut, kelle maitse tabamiseks on paletti laiendatud. Selle kinnituseks on alates tänavusest aastast igal aastal kavas ka üks lasteetendus.

UUDISED
Apteek.Apteek.
Konkurentsiamet: apteegireformi pole senini piisavalt analüüsitud

2015. aastal apteegireformi kritiseerinud konkurentsiamet on senini seda meelt, et kehtestatud piirangud tuleks üle vaadata ja võimalik, et ka tühistada, sest muudatustest tulenevat kasu pole piisavalt analüüsitud ja konkurentsi need ei paranda.

SAVISAAR KOHTUS
Kust tuleb väljend „puhas kui prillikivi“?

Edgar Savisaar kasutas tema suhtes esitatud korruptsioonikahtlustusi kommenteerides väljendit „olen puhas kui prillikivi.“ ERR Novaator uuris aga, kust selline väljend tuleb ja mida see õigupoolest tähendab?

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

TrompetTrompet
Otse kell 19: klassikakolmapäeva kontsert Tallinna loomaaias

Tallinna loomaaias toimuvad juba mitmendat suve toredad klassikalise muusika kontserdid. Täna pakub rõõmu akordioniduo Aavo Otsa trompetiansambel.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.