Võrumaa ühinevad vallad ei kiirusta kohanimenõukogu soovituste täitmisega ({{commentsTotal}})

Seitsmel ühineda soovival haldusüksusel tuleb hiljemalt neljapäevaks võtta loodavale vallale uus nimi, kuna kohanimenõukogu hinnangul on praegu välja käidud nimi kas eksitav või sobimatu. Võrumaal, kus on lausa kaks sobimatu nimega valda, ei kiirustata aga juba välja valitud nime muutma.

Praktikas tähendab uue haldusüksuse nime uuesti hindamine seda, et ühinevate valdade volikogudel tuleb kujundada otsus, kas nõustuda kohanimenõukogu soovitustega või mitte.

"Kui nad nõus ei ole kohanimenõukogu ettepanekuga, siis nad peavad seda põhjendama," kommenteeris rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakonna juhataja Väino Tõemets.

Teiste hulgas arvustab kohanimenõukogu ka Võhandu jõe järgi pandud Võhandu valla nime. Kohapealsed volikogud ütlevad aga, et see nimi on välja valitud ühiselt, konsensuslikult ning nad jäävad selle juurde.

"Ikka truuks, kuna me oleme algusest peale kokku leppinud, et meil saab olema uus nimi, kui kolm valda ühinevad," kinnitas Lasva vallavolikogu esimees Heino Ojaperv.

Kui Võhandu valla nimele heidetakse ette asjaolu, et Võhandu läbib Eesti pikima jõena mitmeid valdu, ent tulevase valla territooriumile jääb sellest vaid väike osa ning parem nimi oleks ikkagi Võru vald, siis viit valda ühendava Haanjamaa valla nime puhul öeldakse, et see on kitsam kultuuriline mõiste, mis ei sobi ühinejate nimeks.

"Me küsisime ka Haanimiihi nõvvokoa seisukoha selles küsimuses ja haanimiihi nõvvokoja seisukoht kui ka volikogu seisukoht on, et Haanimaa ja Haanjamaa on ikkagi erinevad asjad ja lähtuvalt sellest on ta jätkuvalt arvamusel, et Haanjamaa nimi on sobilik ühendvallale," selgitas Haanja vallavanem Juri Gotmans.

Sama küsimust arutav Rõuge vallavolikogu eelistab aga jääda Rõuge valla nime juurde, mis on ka kohanimenõukogu hinnangul sobilikum kui Haanjamaa.

"Rõuge volikogu juba oktoobrikuine soov oli see, et uue valla nime oleks võinud otsustada tegelikult rahvas, et need uue valla elanikud oleksid saanud kaasa rääkida, aga kahjuks partnerid seda rahvaküsitlust ei soovinud," sõnas Rõuge vallavolikogu esimees Karel Saarna.

Lisakas Haanjamaa ning Võhandu nimede alla koonduvatele valdadele, peavad otsuse uue nime osas tegema ka Põhjaranniku, Lahemaa, Kehtnakandi, Hiiumaa ja Mulgi valla nime alla koonduda soovivad haldusüksused. Lõpliku otsuse teeb nimede osas valitsus hiljemalt 1. veebruariks.

Toimetaja: Laur ViirandMaria Sepperi uue ettevõttega rendilepingu sõlminud Viimsi vald lubab õigeaegsel tasumisel silma peal hoida.Maria Sepperi uue ettevõttega rendilepingu sõlminud Viimsi vald lubab õigeaegsel tasumisel silma peal hoida.
Viimsi vald sõlmis lepingu Teletorni äpardunud ja võlgades toitlustajaga

Ettevõtja Maria Sepper, kes pidi avama Teletornis restorani, ent ei suutnud lepingut vaatamata tähtaegade korduvale edasilükkamisest ikkagi täita, on loonud uue, ilma maksuvõlgadeta ettevõtte, millega Viimsi vald sõlmis rendilepingu. Enamik Sepperi ettevõtetest on võlgades, kuid ettevõtja kinnitab, et tegeleb võlakoormuse vähendamisega.

"Lotte lood!""Lotte lood!"
ETV2 toob sügisest ekraanile tippnäitlejatega seriaali "Lotte lood!"

Juba oktoobris jõuab ETV2 eetrisse uhiuus seriaal Leiutajateküla vahvatest ja lõbusatest seiklustest. Lastesaadete toimetuse juht Margus Saar ütles, et Lotte seiklused on Eestis lapsepõlve loomulik osa, mistõttu on imelik, et joonisfilmide, raamatute ja muusikalilavastuste kõrval veel telesarja pole.

Tallinn.Tallinn.
Linnapeakandidaadid vastavad | Suur-Tallinn peab sündima loomulikul teel

Kuigi Tallinna ümbritsevad rõngasvallad on tugevalt pealinnaga seotud, ei leia meerikandidaadid, et näiteks Jüri, Viimsi või Tabasalu peaks liitma Tallinnaga. Tallinna tegevlinnapea Taavi Aasa hinnangul juhtub see tulevikus paratamatult, kuid selle aluseks peab olema loomulik integratsioon läbi koostöö mitte sundliitmine. 

20. august presidendi Roosiaias20. august presidendi Roosiaias
Galerii: Vaata, kuidas jõudis ETV-sse suurejooneline ülekanne roosiaiast

20. augustil toimus presidendi roosiaias pidulik vastuvõtt, et tähistada Eesti iseseisvuse taastamise aastapäeva.

UUS ERR.ee lühidokkide sari
Martin Kuusk.Martin Kuusk.

Haiguse lugu: elu eluaegse haigusega

Väikesest peale rongide vastu huvi tundnud ning huvist endale ka ameti teinud Martin Kuusk põeb haigust nimega sclerosis multiplex. Sportlikust, elurõõmsast ja pidevalt naljatlevast mehest on võimatu peale vaadates aru saada, et teda tabanud tõbi kuulub tegelikult tõsiste krooniliste haiguste hulka.

ARVUSTUS
Birgitta Festival 2017. "Tosca".Birgitta Festival 2017. "Tosca".

Birgitta kasvatab uut publikut peale

Saatuse tahtel uuele kunstilisele juhile edasi liikunud Birgitta Festival on klassikat hindava püsipubliku kõrval võtnud missiooniks kasvatada peale ka uut ja uudishimulikku publikut, kelle maitse tabamiseks on paletti laiendatud. Selle kinnituseks on alates tänavusest aastast igal aastal kavas ka üks lasteetendus.

UUDISED
Apteek.Apteek.
Konkurentsiamet: apteegireformi pole senini piisavalt analüüsitud

2015. aastal apteegireformi kritiseerinud konkurentsiamet on senini seda meelt, et kehtestatud piirangud tuleks üle vaadata ja võimalik, et ka tühistada, sest muudatustest tulenevat kasu pole piisavalt analüüsitud ja konkurentsi need ei paranda.

SAVISAAR KOHTUS
Kust tuleb väljend „puhas kui prillikivi“?

Edgar Savisaar kasutas tema suhtes esitatud korruptsioonikahtlustusi kommenteerides väljendit „olen puhas kui prillikivi.“ ERR Novaator uuris aga, kust selline väljend tuleb ja mida see õigupoolest tähendab?

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

TrompetTrompet
Otse kell 19: klassikakolmapäeva kontsert Tallinna loomaaias

Tallinna loomaaias toimuvad juba mitmendat suve toredad klassikalise muusika kontserdid. Täna pakub rõõmu akordioniduo Aavo Otsa trompetiansambel.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.