Korruptsioonikomisjon uurib Arsenali tehingut edasi ({{commentsTotal}})

{{1485424491000 | amCalendar}}

Riigi Kinnisvara aktsiaseltsi tegevus Arsenali kinnistute müügiprotsessis oli korrektne, leidis riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Artur Talvik pärast istungit, kus jagas selgitusi RKASi endine nõukogu esimees Taavi Rõivas.

Samas jäi Talviku hinnangul õhku veel vastuseta küsimusi ning erikomisjon jätkab uurimist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Komisjon uurib Arsenali kaubanduskeskuse aluse maa müümist ettevõttele, kus oli ostuoptsioon ehk õigus omandada tulevikus osalus ettevõtjal ja Reformierakonna liikmel Rain Rosimannusel.

"Me saime täna kindlalt selguse, et see, kuidas oli korraldatud varade liikumine RKASi alla, kuidas oli korraldatud müük: et oli tehtud avalikul enampakkumisel ja kõik need muud protsessid, mis sellega seoses on, need on tehtud korrektselt. Ja seda on ka kinnitanud riigikontroll," võttis Talvik erikomisjoni istungi kokku.

Talviku sõnul oli üks küsimusi, kas enampakkumise kolmenädalane tähtaeg oli piisav. RKASi praegune juhatuse esimees Urmas Somelar ütles, et tähtajas polnud midagi eriskummalist.

Talvik imestas aga Rõivase väite üle, et viimane ei teadnud Rosimannuse seotusest midagi, kuigi Äripäev kirjutas juba 2012. aastal vastavatest kahtlustest.

"Loomulikult nägin ma seda toonast artiklit, aga toona lükati see ju üsna ühemõtteliselt ümber ja seal ei jäänud küll minu jaoks mingeid kahtlusi õhku," selgitas Rõivas, kes oli RKASi nõukogu esimees aastatel 2007-2013.

Rõivas sai enda kinnitusel Rosimannuse seotusest teada umbes nädala eest Äripäeva ajakirjaniku käest.

"Ma ei usu, et ta [Rosimannus] varjas, aga ega ma väga ei tunne ka ausalt öeldes huvi. Ma tean, et ta on viimasel ajal ettevõtluses tegutsenud ja ma tean tema ettevõtlusest täpselt sama palju kui ajakirjandus. Loomulikult ma Rain Rosimannust tunnen ja loomulikult ma olen temaga ka suhelnud, aga mitte sel teemal, et mis tema ettevõtluses toimub," lausus Rõivas.

Talviku hinnangul on üks põhiküsimusi, kuidas Rain Rosimannus optsiooni omandas ehk kas ta maksis selle eest raha või sai teenete eest.

Rain Rosimannus märkis "Aktuaalsele kaamerale" saadetud kirjas, et ta sai õiguse omandada osaluse teiste investoritega võrdsetel alustel.
Rosimannus lisas, et ta aitas kinnistu ostu rahastada ligi 100 000 euroga ning sai selle vastava osa omandamise õiguse.

Keskuse juht: Rosimannus ei saanud erikohtlemist

Arsenal Center OÜ juhataja Aadu Oja ütles ERR-ile, et uurimiskomisjon on tõstatanud mitmeid spekulatsioone, mis puudutavad Rosimannuse osaluse suurust ning põhjendamatult ka ülejäänud osanike osalusi. 

"Kinnitame omalt poolt, et Rain Rosimannuse osalus Arsenal keskuses on 4,65%. Ta tasus oma osade eest rahalise sissemaksena 2012. aastal samadel tingimustel nagu teised Arsenali osanikud ja tema puhul ei rakendatud mitte mingit erikohtlemist," ütles Oja.

Oja lisas, et seepärast tegigi ta uurimiskomisjoni juhile Artur Talvikule ettepaneku kohtuda, et olukorda selgust tuua. "Kohtume Artur Talvikuga järgmise nädala alguses ja loodan, et saan uurimiskomisjonile anda selles küsimuses ammendavad vastused."

"Oleme omalt poolt valmis komisjonile toodud faktide kinnituseks esitama kirjalikke dokumente ja tegema igakülgset koostööd. Loodan, et ülejäänud Arsenali kümme osanikku, kellest kuus on rahvusvahelised investorid, ei pea tekkinud olukorra tõttu kahju kannatama," lausus Oja.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERRReformierakonna valimiskampaania algus TallinnasReformierakonna valimiskampaania algus Tallinnas
Kantar Emori uuring: Reformierakonna toetus jätkab kasvu

Augustis oli Eesti populaarseim partei taas Reformierakond, mille toetus on viimase kolme kuu jooksul järjekindlalt kasvanud, selgub uuringufirma Kantar Emor BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringust.

Uuendatud: 10:30 
ARVUSTUS
Birgitta Festival 2017. "Tosca".Birgitta Festival 2017. "Tosca".

Birgitta kasvatab uut publikut peale

Saatuse tahtel uuele kunstilisele juhile edasi liikunud Birgitta Festival on klassikat hindava püsipubliku kõrval võtnud missiooniks kasvatada peale ka uut ja uudishimulikku publikut, kelle maitse tabamiseks on paletti laiendatud. Selle kinnituseks on alates tänavusest aastast igal aastal kavas ka üks lasteetendus.

UUDISED
Helsingi sadam.Helsingi sadam.
Soome-Eesti laevareisijate arv on esimest korda suurem Soome-Rootsi suunast

Soome transpordiameti teatel on Eestisse suunduva mereliikluse reisijate arv esimest korda ajaloos suurem kui Rootsi suunduvatel laevadel reisivate inimeste arv.

Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.

Luik: Sõõrumaa kaitseb poliitikasse minnes oma ärihuve seaduslikul moel

Valimisliidu "Tegus Tallinn" kampaaniajuht Mart Luik leiab, et pole midagi taunimisväärset, kui valimisliidu ettevõtjast asutaja Urmas Sõõrumaa soov on poliitikas muu hulgas ka oma ärihuve kaitsta.

Marika Priske ja Ainar Ruussaar.Marika Priske ja Ainar Ruussaar.
Priske ebaõnnestunud SKAIS2-st: poliitikud poleks saanud teisiti otsustada

Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske tunnistas ERR-i saates "Otse uudistemajast", et on üks vastutavamaid isikuid ebaõnnestunud SKAIS2 projektis. Tema sõnul on küsimus selles, kas tegu on fataalse ebaõnnestumisega või saab sellest midagi õppida.

Urmas RaagUrmas Raag
EM-il märaga võistlev Raag: täkud võivad hakata mõtlema kuust ja päikesest

Takistussõitja Urmas Raag alustas juba möödunud nädalavahetusel oma ratsu Ibellega teed Rootsi Göteborgi, kus nädala pärast astutakse üles Euroopa meistrivõistlustel.

Urmas SõõrumaaUrmas Sõõrumaa
Linnapeakandidaadid vastavad | Savisaare vari Sõõrumaa valimisliidu kohal

Urmas Sõõrumaa initsiatiivil loodud valimisliit “Tegus Tallinn” on poliitikute jaoks tundmatu suurus. Suve alguses sündinud liit pole nimekirja ega programmi avalikustanud, kuid Kristen Michal, Rainer Vakra ja Martin Helme usuvad, et ettevõtjate liit soovib kinnistada Keskerakonna võimu. 

Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.
Mürgimunadest tulenev kahju võib ulatuda üle 150 miljoni euro

Hollandi farmerite ja jaemüüjate hinnangul võib putukamürgiga fiproniil saastunud munadest tulenev kahju ulatuda üle 150 miljoni euro.

Foto on illustreeriv.Foto on illustreeriv.
Tallinna linnapeakandidaadid | uuest võimuliidust on veel vara rääkida

Tallinna linnapeaks kandideerivad erakondade esinumbrid tõdesid ERRile antud intervjuudes, et praegu on uut pealinna võimuliitu vara ennustada, sest pole kindel, kes üldse võistlema tulevad. Samas märgivad kõik kandidaadid peale Taavi Aasa, et Keskerakond on linnatüüri juures väsinud, mistõttu peaks sügisest tööle asuma uus koalitsioon. 

DNA molekul.DNA molekul.
Biohäkkerid lisasid DNA-sse isekäivituva pahavara

DNA-sse on võimalik salvestada määratus koguses informatsiooni. Nii nähakse seda ühe tuleviku kõige paljutõotavama andmekandjana. USA biohäkkerid näitavad nüüd, et DNA-sse saab peita ka pahavara, millega saab ideaaltingimustel üle võtta selle järjestamiseks kasutatavaid arvuteid. See seaks löögi alla näiteks tundlikud terviseandmed.

UUDISED
Apteek.Apteek.
Konkurentsiamet: apteegireformi pole senini piisavalt analüüsitud

2015. aastal apteegireformi kritiseerinud konkurentsiamet on senini seda meelt, et kehtestatud piirangud tuleks üle vaadata ja võimalik, et ka tühistada, sest muudatustest tulenevat kasu pole piisavalt analüüsitud ja konkurentsi need ei paranda.

Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.
Tallinna linnapeakandidaadid | Keskturu uuenemine võtab veel aastaid

Viiest ERR.ee küsitletud linnapeakandidaadist kolm tunnistasid, et pole aastaid Tallinna Keskturul käinud. Samas leidsid kõik, et näiliselt pealinna esituru tiitlit kandev kauplemiskoht peab uuenema, sest nõudlus värske kodumaise kauba järele on olemas. 

SAVISAAR KOHTUS
Kust tuleb väljend „puhas kui prillikivi“?

Edgar Savisaar kasutas tema suhtes esitatud korruptsioonikahtlustusi kommenteerides väljendit „olen puhas kui prillikivi.“ ERR Novaator uuris aga, kust selline väljend tuleb ja mida see õigupoolest tähendab?

VALIMISED TALLINNAS
Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.
Tallinna linnapeakandidaadid vastavad: mida teha Tallinna televisiooniga?

Tallinna televisioon on olnud pealinna volikogu opositsioonil pinnuks silmas juba aastaid. Ka tänavustel KOV valimistel ripub Tallinna TV pea kohal kirves, sest vana kolmikliit IRL, SDE ja Reformierakond lubavad võidu korral munitsipaaltelevisiooni stuudios tuled päeva pealt kustutada või kanali erastada, kuid EKRE ja Keskerakond on teist meelt. 

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

TrompetTrompet
Otse kell 19: klassikakolmapäeva kontsert Tallinna loomaaias

Tallinna loomaaias toimuvad juba mitmendat suve toredad klassikalise muusika kontserdid. Täna pakub rõõmu akordioniduo Aavo Otsa trompetiansambel.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.