Politsei tuvastas Tallinna hotellis meest tulistanud kurjategija ja tema kaasosalise ({{commentsTotal}})

{{1486140034000 | amCalendar}}

Politsei otsib siiani isikut, kes tulistas neljapäeval Tallinnas Rotermanni kvartalis asuvas Metropoli hotellis üht meest. Politsei on reedeks tuvastanud tulistaja ja tema kaasosalise, nende elukohad on läbi otsitud.

"Hektel meil kahjuks ei ole veel seda head uudist, et tulistaja on tabatud. Küll aga töötasime terve öö läbi ja viisime läbi erinevaid menetlustoiminguid, läbiotsimisi ja muid. Oleme teadlikud sellest, et kurjategijad teadlikult varjavad end. Täna alustame uute jõududega ja uue hooga nende otsimist. Üks on kindel, et avalikkusele ja teistele inimestele hetkel ohtu ei ole. Arvatavad kurjategijad peidavad end lihtsalt politsei eest," rääkis Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre ERR-i raadiouudistele.

Põhja prefektuuri teatas reede õhtul, et Metropoli hotelli baaris inimest tulistanud mees on politseile teada ning ööl vastu reedet öösel viidi läbi kahtlusalustega seotud elukohtades läbiotsimisi.

Politsei on tuvastanud, et kannatanu ja laskja vahel tekkis rüselus, mille käigus haaras üks meestest püstoli ja tulistas 45-aastast meest vasakusse jalga. Mees viidi kontrolliks haiglasse, kuid juba samal õhtul lubati ta kodusele ravile.

Pärast sündmust võtsid politseinikud bussijaama, sadamad, lennujaama ning piiripunktid suurema tähelepanu alla. Kriminalistid ja uurijad kogusid infot juhtunu osas. Tunnistajate ütluste ja turvakaamerate salvestistest saime sündmusega seotud meeste kirjeldused. Pärast kahtlustatavate tuvastamist otsiti läbi ka nende elukohad, teatas politsei.

Kahtlustatavad on alalised Eesti elanikud

Tambre ütles, et kahtlusalused mehed elavad alaliselt Eestis ning varjavad end teadlikult. "Nende leidmine on praegu politsei suurim eesmärk. Oleme kindlad, et avalikkusele ja inimestele hetkel oht puudub."

Tambre lisas, et kuritegeliku taustaga inimeste vahel tekivad tülid kergelt ja erinevalt seaduskuulekatest inimestest võib neil erimeelsuste lahendamine sõnadega üle jõu käia, kuid üldjuhul siiski aga sellised juhtumid avalikku ruumi ei jõua.

Konflikti osalised on varem kohtulikult karistatud

Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Saskia Kask ütles, et võimalike kahtlustatavate ja konfliktis osalenud inimeste näol on tegemist varem kuritegusid toime pannud inimestega. "Siiski pole põhjust arvata, et konkreetne konflikt oleks kuidagi seotud põhimõtteliste jõujoonte jagamisega kuritegelikus maailmas. Pigem on tegemist ootamatu pöörde võtnud tüliga. Loomulikult on väga kahetsusväärne, kui avalikus ruumis lahendatakse oma tülisid tulirelva kasutades."

Ka prokuratuuri teatel ei ole põhjust arvata, et asjaosalistel oleks olnud soovi kõrvalisi inimesi rünnata, kuid avalikus kohas relva kasutamine on iseenesest ohtlik ning riivab tugevalt ühiskonna turvatunnet. Tulirelva kasutamist avalikus ruumis tuleb ette väga harva ning sellistel juhtudel on tavaliselt tegemist kahe osapoole omavahelise tüliga, lisas prokuratuur.

Kriminaalmenetlust alustati avaliku raske korra rikkumise paragrahvi alusel. Hetkel pole ühelegi inimesele kahtlust esitatud.

Prokuratuur on pidanud võimalikuks, et tulistamine on seotud omavahelise arveteklaarimisega.

Eesti Päevalehe andmetel võib tegu olla Gruusiast pärit kurjategijatega, kes nii nimetatud seaduslike varastena siin kanda üritavad kinnitada. Artikli järgi on allilma ristiisaks nimetatud Nikolai Tarankovi tapmise järel kuritegelik maailm juhita, mistõttu on oht, et uued grupeeringud võivad püüda end kehtestada.

Urmet Tambre neid väiteid ei kommenteerinud.

Toimetaja: Aleksander KrjukovÜleujutus Rocca al Mares.Üleujutus Rocca al Mares.
Tugev vihmasadu põhjustas Rocca al Mare keskuses uputuse

Neljapäevaõhtune tugev vihmasadu põhjustas üleujutusi mitmel pool Tallinnas, sealhulgas tekkis uputus Rocca al Mare keskuses.

UUDISED
Helsingi sadam.Helsingi sadam.
Soome-Eesti laevareisijate arv on esimest korda suurem Soome-Rootsi suunast

Soome transpordiameti teatel on Eestisse suunduva mereliikluse reisijate arv esimest korda ajaloos suurem kui Rootsi suunduvatel laevadel reisivate inimeste arv.

Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.Mart Luike intervjueeris Indrek Kiisler.

Luik: Sõõrumaa kaitseb poliitikasse minnes oma ärihuve seaduslikul moel

Valimisliidu "Tegus Tallinn" kampaaniajuht Mart Luik leiab, et pole midagi taunimisväärset, kui valimisliidu ettevõtjast asutaja Urmas Sõõrumaa soov on poliitikas muu hulgas ka oma ärihuve kaitsta.

Marika Priske ja Ainar Ruussaar.Marika Priske ja Ainar Ruussaar.
Priske ebaõnnestunud SKAIS2-st: poliitikud poleks saanud teisiti otsustada

Sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske tunnistas ERR-i saates "Otse uudistemajast", et on üks vastutavamaid isikuid ebaõnnestunud SKAIS2 projektis. Tema sõnul on küsimus selles, kas tegu on fataalse ebaõnnestumisega või saab sellest midagi õppida.

Urmas RaagUrmas Raag
EM-il märaga võistlev Raag: täkud võivad hakata mõtlema kuust ja päikesest

Takistussõitja Urmas Raag alustas juba möödunud nädalavahetusel oma ratsu Ibellega teed Rootsi Göteborgi, kus nädala pärast astutakse üles Euroopa meistrivõistlustel.

Urmas SõõrumaaUrmas Sõõrumaa
Linnapeakandidaadid vastavad | Savisaare vari Sõõrumaa valimisliidu kohal

Urmas Sõõrumaa initsiatiivil loodud valimisliit “Tegus Tallinn” on poliitikute jaoks tundmatu suurus. Suve alguses sündinud liit pole nimekirja ega programmi avalikustanud, kuid Kristen Michal, Rainer Vakra ja Martin Helme usuvad, et ettevõtjate liit soovib kinnistada Keskerakonna võimu. 

Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.Munad ja kanad Hollandis Luntereni linnufarmis.
Mürgimunadest tulenev kahju võib ulatuda üle 150 miljoni euro

Hollandi farmerite ja jaemüüjate hinnangul võib putukamürgiga fiproniil saastunud munadest tulenev kahju ulatuda üle 150 miljoni euro.

Foto on illustreeriv.Foto on illustreeriv.
Tallinna linnapeakandidaadid | uuest võimuliidust on veel vara rääkida

Tallinna linnapeaks kandideerivad erakondade esinumbrid tõdesid ERRile antud intervjuudes, et praegu on uut pealinna võimuliitu vara ennustada, sest pole kindel, kes üldse võistlema tulevad. Samas märgivad kõik kandidaadid peale Taavi Aasa, et Keskerakond on linnatüüri juures väsinud, mistõttu peaks sügisest tööle asuma uus koalitsioon. 

DNA molekul.DNA molekul.
Biohäkkerid lisasid DNA-sse isekäivituva pahavara

DNA-sse on võimalik salvestada määratus koguses informatsiooni. Nii nähakse seda ühe tuleviku kõige paljutõotavama andmekandjana. USA biohäkkerid näitavad nüüd, et DNA-sse saab peita ka pahavara, millega saab ideaaltingimustel üle võtta selle järjestamiseks kasutatavaid arvuteid. See seaks löögi alla näiteks tundlikud terviseandmed.

UUDISED
Apteek.Apteek.
Konkurentsiamet: apteegireformi pole senini piisavalt analüüsitud

2015. aastal apteegireformi kritiseerinud konkurentsiamet on senini seda meelt, et kehtestatud piirangud tuleks üle vaadata ja võimalik, et ka tühistada, sest muudatustest tulenevat kasu pole piisavalt analüüsitud ja konkurentsi need ei paranda.

Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.Kukeseened, herned ja maasikad Keskturul.
Tallinna linnapeakandidaadid | Keskturu uuenemine võtab veel aastaid

Viiest ERR.ee küsitletud linnapeakandidaadist kolm tunnistasid, et pole aastaid Tallinna Keskturul käinud. Samas leidsid kõik, et näiliselt pealinna esituru tiitlit kandev kauplemiskoht peab uuenema, sest nõudlus värske kodumaise kauba järele on olemas. 

SAVISAAR KOHTUS
Kust tuleb väljend „puhas kui prillikivi“?

Edgar Savisaar kasutas tema suhtes esitatud korruptsioonikahtlustusi kommenteerides väljendit „olen puhas kui prillikivi.“ ERR Novaator uuris aga, kust selline väljend tuleb ja mida see õigupoolest tähendab?

VALIMISED TALLINNAS
Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.Indrek Kiisler ERRi raadiouudistest usutleb kõiki Tallinna linnapeakandidaate. Avaldame kandidaatide vastused järgemööda järgmise paari nädala jooksul.
Tallinna linnapeakandidaadid vastavad: mida teha Tallinna televisiooniga?

Tallinna televisioon on olnud pealinna volikogu opositsioonil pinnuks silmas juba aastaid. Ka tänavustel KOV valimistel ripub Tallinna TV pea kohal kirves, sest vana kolmikliit IRL, SDE ja Reformierakond lubavad võidu korral munitsipaaltelevisiooni stuudios tuled päeva pealt kustutada või kanali erastada, kuid EKRE ja Keskerakond on teist meelt. 

Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.Teaduspoliitika ekspert Jana Kolar soovitab Eestil toetada neid teadusvaldkoni, mis pakuvad tuge siinsele ettevõtlusele.

Ekspert: teaduse ökosüsteemis napib sidusust ja läbipaistvust

Euroopa arutab, kuidas püsida konkurentsis Aasia ja USA-ga. 75 miljardi euro suurust eelarvet on vaja kahekordistada, kuid kui reaalne see tegelikult on? Konkurentsis püsimiseks on vaja lihtsust raha taotlemisel ning suuremat sidusust erinevate institutsioonide vahel, kuid needki näivad ületamatud raskused, selgitab ERR Novaatorile intervjuus tunnustatud Euroopa teadusekspert.

Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.Sügisest on Eestis 213 omavalitsuse asemel 79.
Kiirotsing: mis saab koduvalla nimeks pärast haldusreformi?

Sel nädalal selgus lõplikult, millised vallad omavahel liituvad ning mis saab uute valdade nimeks. Pärast kohalike omavalitsuste valimisi sel sügisel jõustub haldusreform ning varasema 183 valla asemel jääb järgi 64. Linnade arv väheneb poole võrra ehk 30-lt 15-le. Mis on uute valdade nimed ja kas maakondlik kuuluvus on endine? Seda näeb allolevast otsingust.

TrompetTrompet
Otse kell 19: klassikakolmapäeva kontsert Tallinna loomaaias

Tallinna loomaaias toimuvad juba mitmendat suve toredad klassikalise muusika kontserdid. Täna pakub rõõmu akordioniduo Aavo Otsa trompetiansambel.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.